Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh SP112 - Jak dosypać toner?

07 Mar 2015 15:54 26310 29
  • Level 22  
    Chciałbym uzupełnić toner i nie bardzo wiem jak do tego podejść czy ma ktoś z forumowiczów jakąś instrukcję do takiej operacji i czy mógłby polecić jakis odpowiedni toner?Za wszelkie pomysły i porady z góry dziekuję.
  • Level 9  
    Mi udało się uzupełnić proszek w tonerze ale toner po uzupełnieniu wydrukował 10 kartek i teraz ani drgnie. Przywróciłem drukarke w service modzie do ustawień fabrycznych ale to nic nie dało. Macie jakiś pomysł jak to naprawić ?
  • Level 24  
    A chip był wymieniany podczas regeneracji toneru?
  • Level 9  
    Chip nie był zmieniany , nie da się go w żaden sposób zresetować ?
  • Level 24  
    Spróbuj w ustawieniach Service Mode ustawić: ID Chip na OFF
  • Level 9  
    Nie widze tej opcji w serwis mod
  • Level 24  
    Sterowniki są z płyty czy z neta?
  • Level 9  
    Sterownik był instalowany z płyty.

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Po reinstalacji sterownika drukarka drukuje, zobaczymy jak długo. :)
  • Level 11  
    Witam, ja również mam podobny problem. Drukarka wydrukowała dokładnie 207 stron i przestała drukować, po sprawdzeniu w opcjach drukarki pokazuje, że toner pusty ! Czy jest to możliwe, że toner się skończył? Dodam, że nie drukowałem niczego szczególnego co by sugerowało takie zużycie tonera. proszę o jakieś Wasze sugestie :)
  • Level 9  
    Jeżeli toner był zakupiony z drukarką jest to możliwe, startowe tonery zawsze są słabsze.
    Ale możesz go uzupełnić proszkiem i najlepiej jak będziesz kupował proszek, kup go w zestawie z chipem. ;)
  • Level 12  
    Witam wszystkich. Dostałem taką drukarkę jak w temacie, i nie ma do niej płytki cd instalacyjnej, prosił bym może ktoś by mi podesłał. Z góry dziękuję.
  • Level 12  
    Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Pozdrawiam.
  • Level 10  
    Panowie, myślałem, że też będzie trzeba wyciąć u mnie dziurę na dosypanie (mam SP112SU) ale podobnie jak na załączniku otwór z korkiem do wsypania mam z boku, lecz, żeby nie było za łatwo trezba odkręcić boczny panel i tam on się kryje - a nie na wierzchu jak w załączniku, także przed wycinaniem sprawdźcie dokładnie.
    Co do tuszu, narazie dosypałem ale nie udało mi się zlikwidować komunikatu E8 informującego o niskim stanie proszku. Mam trochę inne menu i nie ma opcji ani reset ani ID Chip off. Na razie drukuje :)
  • Level 12  
    Witam ponownie. Jak się okazało to jest drukarka o innym symbolu Ricoh SP1210N i sterowniki które miałem podane nie pasują. Kupiłem nowy toner oczywiście zamiennik i po włożeniu do drukarki tak jak w instrukcji zapali się kontrolka na niebiesko próba wydruku. nie wciąga papieru i za chwilę kontrolka świeci na żółto toner. Próbowałem już różnych sposobów opisanych w instrukcji i dalej to samo. Czyżby sterowniki, ponownie zainstalować wkład z tonerem. Ta drukarka chyba nie posiada chipa bo nigdzie tu nie widzę. Może ktoś pomoże.
  • Level 12  
    Dziękuję wam za pomoc, wszystko się przyda. A nie idzie tego chipa jakoś obejść? Mam drukarkę samsung ml-1640 i też był z tym problem, ale po zwarciu odpowiednich pinów układu dosypuję toner i drukuje. A gdzie ten chip jest umieszczony? bo sprawdzałem i nigdzie nie widzę przy starym tonerze,może ten model nie ma. W samsungu jest z boku tonera.

• Level 36  
    Elektronika cię nie puści robiłem testy. niestety nie udane ale tak naprawdę te drukarki nie trafiają na serwis. Kończą życie jak ludzie uzupełniają tonery. Koszt kopi z nich jest ok 0,10 ale Polak musi mieć taniej. Przy wydajnych (pełnych tonerach). Będzie ok.To zielone to chip.
  • Level 12  
    Dziękuję Ci Ricoh_220 za odzew. Ale naprawdę na tym tonerze nie ma żadnego chipa, no chyba że w innym miejscu ,gdzieś przy wyłączniku na płycie itd. Na bębnie tonera pisze Drum Unit SP 1200 , zamiennik kupiłem toner Ricoch sp 1200 black, a drukarka ma nazwę RICOH SP 1210N nie jak ta w ogólnym temacie SP 112. Jak wcześniej wspominałem drukarkę dostałem bez płyty inst. i bez instrukcji. W instrukcję patrzyłem znalazłem w internecie. Szukałem w internecie czy ta drukarka ma chip ale nie znalazłem. Proszę jeszcze zobacz Ty co z tym fantem zrobić, czy ma chip czy nie. Pozdrawiam
  • Level 24  
    Czy można prosić o zdjęcia boczków tonera z lewej i z prawej strony?
  • Level 12  
    Stary toner i nowy toner. Ricoh SP112 - Jak dosypać toner? Ricoh SP112 - Jak dosypać toner? Ricoh SP112 - Jak dosypać toner? Ricoh SP112 - Jak dosypać toner? Ricoh SP112 - Jak dosypać toner? Ricoh SP112 - Jak dosypać toner?
  • Level 24  
    Do resetowania poziomu tonera służy plastik
    Ricoh SP112 - Jak dosypać toner?

Trzeba go ustawić w odpowiedniej pozycji i dopiero włożyć toner do drukarki.

Link

Od 50sek.
  • Level 12  
    Dzięki za filmik. Widziałem go już ale miałem mętlik w głowie bo kupiłem nowy toner i nie drukuje tylko pokazuje toner kontrolka , oddam go do reklamacji. Dosypie do starego proszku , może nie cały i sprawdzę.

Jestem ponownie. Wykręciłem 3 wkręty z boku gdzie miał być ten chip, i chipa nie ma, nie wiem czy ktoś celowo usunął ,czy startowe tonery nie mają tego chipa to już muszę się dowiedzieć od was. Natomiast po zakręceniu boku przy tonerze próbowałem wydrukować stronę kontrolną , udało się ale bardzo zabrudzona i teraz miga dioda na drukarce error i drum cały czas tak jakby błąd bębna.Czyżby bęben był też uszkodzony?. Ten nowy zamiennik tonera który zakupiłem oddałem do reklamacji.Proszę o jakieś sugestie.
  • Level 24  
    Tonery startowe nie mają resetera.

Jeśli po włożeniu nowego toneru pojawiła się informacja, że toner jest pełny to po włożeniu starego - toneru startowego - będzie informacja że toner jest pełny.
  • Level 12  
    No dobrze, ale co może być przyczyną że po włożeniu nowego tonera drukarka nie chce drukować, próbuje pobrać papier kreci i nie pobiera a po chwili zaświeci się kontrolka toner. Czyżby bęben był zabrudzony i trzeba go wyczyścić. Zamówiłem nowy toner z innej firmy. Proszę jeszcze o podpowiedź.
    Pozdrawiam.
    Drukarka już drukuje, kupiłem nowy toner, przeczyściłem bęben i pięknie drukuje.
  • Level 15  
    WIESLAW2211 wrote:
    ...Zamówiłem nowy toner z innej firmy. Proszę jeszcze o podpowiedź.
    Pozdrawiam.
    Drukarka już drukuje, kupiłem nowy toner, przeczyściłem bęben i pięknie drukuje.

Może podpowiesz z której firmy toner idzie bez problemu?

Pozdrawiam.
  • Level 2  
    wojtaszek wrote:
    nie udało mi się zlikwidować komunikatu E8 informującego o niskim stanie proszku. Mam trochę inne menu i nie ma opcji ani reset ani ID Chip off. Na razie drukuje :)

należy ustawić Des Mode na zero