Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SL1501S - Przegląd techniczny zmywarki

mlewan 07 Mar 2015 16:04 669 6
  • #1 07 Mar 2015 16:04
    mlewan
    Poziom 20  

Czy warto co jakiś czas, powiedzmy co 5 lat lub więcej, zlecić serwisowi przegląd techniczny i/lub konserwację zmywarki? Moje urządzenie (Siemens SL1501S) od czasu do czasu potrafi nie zakończyć programu - cały czas zmywa przez kilka godzin aż do wyłączenia ręcznego. Nie chcę brać się za to sam, bo nie umiem i nie mam czasu się uczyć, proszę więc tylko o radę "czy", a nie "jak".

0 6
  • Pomocny post
    #2 07 Mar 2015 16:14
    Piasek80
    Poziom 28  

A próbowałeś zastosować jakiś preparat przeznaczony do czyszczenia zmywarek ?
    Wiesz,z tych co ładujesz butelkę do środka i włączasz najgorętszy program. Większość problemów ze zmywarkami to zwykłe zatłuszczenie i zabrudzenie czujników odpowiedzialnych za odczyty temperatury, jakości wody itp...

2
  • #3 07 Mar 2015 16:17
    mlewan
    Poziom 20  

Nigdy, moja żona aplikuje co jakiś czas ocet+sodę. Wnętrze zmywarki jest czyste, ale nie mam pojęcia jak to działa na czujniki.

0
  • #4 07 Mar 2015 18:57
    Piasek80
    Poziom 28  

Ale to (jeżeli jest w ogóle skuteczne w zmywarce) nie wiem jak i czy w ogóle ruszą smalec i całą resztę rozkładających się resztek jedzenia (np ziemniaków które przelatują przez separator) z czujników które znajdują się poniżej.
    Ale rób jak uważasz.

0
  • #5 07 Mar 2015 19:27
    mlewan
    Poziom 20  

Spróbować zawsze warto. Możesz polecić jakiś konkretny produkt? Są na rynku jakieś profesjonalne rozwiązania?

0
  • #7 20 Sie 2015 11:31
    mlewan
    Poziom 20  

Dziękuję. Problem zniknął po kilkukrotnym włączeniu zmywania na najwyższym programie i do tej pory nie występuje, nie mniej środek do czyszczenia zakupiłem i z rzadka bo z rzadka, ale stosuję.

Pozdrawiam.

0