Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia Picanto brak świateł postojowych i podświetlenia zegarów

fadro87 07 Mar 2015 19:19 1518 4
  • #1 07 Mar 2015 19:19
    fadro87
    Poziom 7  

Witam, koledzy mam taki problem. W moim picanciorze zabrakło pozycji i podświetlenia zegarów. działo sie tak, że czasem zgasły i siue zaswieciły az skończyły sie świecić. sądziłem że to może przekaźnik, ale taki jest problem ze przeszukałem całe auto i nie znalazłem takowego. dodam że światła mijania działają. sprawdziłem manetkę i działa poprawnie, wszystkie bezpieczniki dobre i przekaźniki, a jak odepnę wtyczkę od lamp to praktycznie wszystkie kable mają zwarcie. może ktoś wie czy to idzie przez kompa czy nie?? moze jakiś błąd sie wkradł i trzeba bedzie to podłaczyć do diagnozy?a moze to wina kabli? nie wiem gdzie szukać jeszcze bo juz chyba wszystko sprawdziłem, a i żarówki oczywiście dobre. Jeżeli ktoś moze pomóc to będę wdzięczny.

0 4
  • #2 07 Mar 2015 19:50
    decybel91
    Poziom 38  

Przełącznik świateł.

0
  • #3 07 Mar 2015 19:52
    Karaczan
    Poziom 39  

Nie podałeś rocznika.
    Ale wątpliwe by w tak prostym aucie szło to przez jakikolwiek komputer.
    Zacznij od włącznika świateł, czy wychodzi z niego sygnał.
    Później do skrzynki bezpieczników, może wypalone gniazdo, może wypalony pin w którejś wtyczce...

Cytat:
    ...a jak odepnę wtyczkę od lamp to praktycznie wszystkie kable mają zwarcie...

Nie rozumiem tego stwierdzenia, co z czym ma zwarcie?

0
  • #4 08 Mar 2015 21:46
    fadro87
    Poziom 7  

kolego stwierdzeniem ze ma zwarcie chodziło mi o to że jak odepnę wtyczkę od lampy to ona jest na
    8 pinów i jak biore na mierniku na zwore to z tych 8 prawie kazdy wychodzi ze jest zwarty z każdym. 2 jedynie są jakby dobre, a co do przełącznika świateł to sprawdzałem i ma przejscie przełoącznik jest w manetce i działą prawidłowo. na moje oko to tu jest nie rozłaczny plus tylko minus i mozę przez to nigdzie nie spaliło żadnego bezpiecznika

0
  • #5 08 Mar 2015 23:22
    Karaczan
    Poziom 39  

Taką metodą na zworę/piszczek w mierniku to sobie możesz...
    Kontrolka z żarówką, lub nawet żarówka na kablach prawdę ci powie.

Tak, prawdopodobnie jest że w Picanto lampy sterowane są masą (odłączany jest minus). Jednak w tym systemie tak samo występują bezpieczniki, które mogą się spalić.
    Niestety nie posiadam żadnych schematów do tego modelu.
    Ogarnięty elektryk naprawi to raczej szybko, tak samo jak dowie się czy lampy sterowane są plusem czy masą...

0