Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana ogniw Li-Ion a ładowanie

07 Mar 2015 20:25 1314 4
  • Poziom 11  
    Witam.
    Posiadam wkrętarkę MacAllister 160LED . Akumulatory już dawno siadły więc wymieniłem na nowe też LI-Ion ale o większej pojemności. Oryginalnie były IMR-18650E (załączam dokumentacje tych ogniw) a wymieniłem na IMR 18650 26F firmy GP . Teraz pytanie .Dlaczego ładowarka ładuje cały czas nie pokazując końca. Czy ładowarka powinna być zmieniona albo przerobiona?
  • Poziom 38  
    Te nowe raczej za długo nie podziałają, nie zwróciłeś uwagi na to:

Oryginalne:
    Maximum discharge 20A

Nowe:
    Maximum discharge 5.2A

A wkrętarka niestety potrafi mocno ogniwa obciążyć.
    Druga sprawa - jaka elektronika jest przy baterii?
  • Poziom 11  
    Witam.
    Zwróciłem uwagę gdy wysyłałem akumulatorki do tzw. regeneracji aby zwrócono uwagę na prąd rozładowania , odpisali że wszystko będzie ok. Przyszły baterie od nich i okazało się ( nie mogłem uwierzyć) ze jedna bateria ma odwrotna polaryzację. Szybko przelutowalem ale nie wiem czy nie uszkodził sie wtedy zasilacz ponieważ podłaczyłem do ładowania ale diodka migała pokazując błąd. tam w bateriach nie ma nic oprócz jakiegoś małego elementu z dwoma wyprowadzeniami i włączonego między minus a środkowe wyprowadzenie. czy radzisz mi złożyć reklamacje ?
  • Poziom 38  
    Z tą zamianą polaryzacji spartaczyli, ogniwa też mogli dać odpowiednie...
    Możesz spróbować, ale jak już poprawiłeś polaryzację, to nie wiadomo co stwierdzą.

Co do ładowarki - trzeba by było wiedzieć na czym jest zrobiona.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Nie wiem czy warto bo wkrętarka taka sobie - dla majsterkowiczów ,chociaż za wymianę zapłaciłem 152zł ale po takiej fuszerce nie dam im nic do roboty tylko najwyżej zamówię ogniwa i sam wymienię. Nie wiem co tam jest w zasilaczu jak go rozbiorę to zobaczę. Jeszcze jedna rzecz mnie zaniepokoiło: jak ładowały się oryginalne ogniwa to grzał się i zasilacz i trochę akumulatorki a te nowe nic. Chłodne. Dam znać jak zobaczę zasilacz bo na razie nie mam go w domu. Dziękuję za odpowiedź.