Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 220CW - Zmiana rozdzielczości po uruchomieniu komputera

08 Mar 2015 00:42 2313 8
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem dotyczący rozdzielczości po włączeniu komputera. Od 6 lat dręczy mnie ta sama sytuacja jaką jest źle dopasowana rozdzielczość do monitora. Po każdym włączeniu stacjonarki, obraz jest powiększony i nie widać paska zadań (dolny pasek z menu start). Wchodząc w opcje "rozdzielczość ekranu" PPM na pulpicie, ustawiona jest maksymalna wartość czyli 1680 - 1050 (zalecane).
    Lecz żeby obraz dopasować do wielkości monitora, muszę wybrać rozdzielczość mniejszą niż 1440 - 900, zastosować zmianę i w momencie przejścia (ekran jest na kilka sekund czarny) naparzam klawisz ESC by nie zdążyło zmienić na mniejszą (ikony mi miesza na pulpicie). Po przywróceniu poprzedniej rozdzielczości ekran jest widoczny w całości jak powinien (widać start ) oraz jakość jest wyrazista w niż przed całą operacją. Jeśli ktoś ma pomysł co to za klątwa, to bardzo proszę o metodę odczarowania. ;)

Pomoc.
    Żeby nie marnować waszego i mojego czasu na sprawdzone już kombinacje. Wykluczę kilka sposobów. A zacznę od wypisania bebechów nawiedzonego kadłuba.

Win 7 Ultimate SP 1 64 bit / na 86x to samo
    Motherboard - Gigabyte G33M-S2
    RAM - 4 GB
    GPU - Nvidia GeForce GTX 260 , 896 MB / wcześniej GForce GTX 9600 zmiana nie pomogła
    CPU- Intel Core 2 Quad - Q9300 @2.50Ghz 2.17 Ghz
    Sound - ASUS Xonar DG Audio Device / Wcześniej był SB Audigy 2 , jak wyżej

Sprawdzone były :

Rozłożenie Jednostki na części perwsze ( co dało się wypiąć, rozłączyć)
    Aktualizacja sterowników do grafy jest na bieżąco. Odinstalowanie i kombinacja z innymi wydaniami sterów do aktualnego modelu GPU, niestety nie dały żadnego rezultatu.
    Przełączenie monitora pod drugie wejście na karcie grafiki też obalone.
    Reinstalki Windowsa, Formatowania, i przełączania wszelkich możliwych opcji w ustawieniach Grafiki oraz Ekranu, bez owocne

Po tych latach upierdliwości z każdorazowym przełączaniu rozdzielczości po starcie Systemu nie pamiętam co jeszcze uskuteczniałem w celu zniwelowania tej niby nie mającej wpływu na gorszą jakość lub zmulenie komputera tylko upierdliwość jaką doznaje po ukazaniu Ekranu z hasłem i Pulpitu.

Sorry za długą prezentacje problemu. A jeśli nie trafiłem w odpowiedni dział, poddaje się wyznaczonej karze.
    Dziękuję za poświęcony czas.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Dawno temu miałem podobny problem z Philipsem i pomogło doinstalowanie sterowników... od monitora. Tutaj do ściągnięcia pod Twój model:

Link

PS. Gratuluję cierpliwości. 6 lat. Ja już dawno skorzystałbym z odpowiedniego narzędzia ;) Link

Jeśli nie uda się rozwiązać tego w jakiś cywilizowany sposób to można napisać skrypt który będzie zmieniał te rozdzielczości po starcie za Ciebie.
  • Poziom 7  
    Przepraszam za tak późną odpowiedź. Drobne komplikacje życiowe...

Zasilacz - OCZ ModXStreamPro 600W

Niestety, zainstalowanie sterowników nie przyniosło spodziewanych rezultatów. Chociaż byłem przekonany że wreszcie udało się zdobyć panaceum na tą przypadłość. Cóż... jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to proszę się nie wstydzić ;)

PS. @Naxin Mógłbyś bardziej rozwinąć sposób z napisaniem skryptu ? Nigdy nie pisałem (chociaż chciałem), żadnych skryptów, itd. więc to dla mnie 'magic'. Co nie znaczy że nie mogę spróbować. Jaką wiedze mam posiąść, aby zrobić takie coś ? Jeśli można, to poproszę o jakiś link do instruktarzu, czy jakiegokolwiek wtajemniczenia w tą sztukę.
    (szukałem jakiegoś kursu c++, java., ale nie łapię z tych materiałów. Może są jakieś wersje wprowadzające do tematu w sposób łopatologiczny. )
  • Poziom 22  
    Witaj. Rozdzielczość można zmienić przez user32.dll. Żeby to jakoś kulturalnie zautomatyzować w Twoim przypadku, najprostszy będzie skrypt w PowerShellu. Nie będziesz musiał niczego doinstalowywać, uczyć się programowania itp. :)

Uruchom Powershella (start->uruchom->powershell lub graficzną wersję start->uruchom->powershell_ise)
    Pozwól Powershellowi uruchamiać skrypty, wpisz:
    Code:
    Set-ExecutionPolicy 1
    Potwierdź.
    Pozwól Powershellowi uruchamiać skrypty po dwukliku :
    Code:
    Set-ItemProperty -Path HKLM:\Software\Classes\Microsoft.PowerShellScript.1\Shell -name "(default)" -value "0"

Ściągnij skrypt(gotowiec Link) z załącznika, sprawdź czy działa i wrzuć go do autostartu.

Jak wyedytujesz ten skrypt to na dole pod funkcją jest jej wywołanie (najpierw zmienia na 1024x768 potem wraca do 1366x768). Dostosuj te wartości do własnych potrzeb, żeby odpowiednio zasymulować mignięcie.

PS. Funkcji ze skryptu nie trzeba stosować w Windowsie 8.1 i Serwerze 2012 R2 (działają na powershellu 4 i tam dostępna jest jako cmdlet set-displayresolutuon).
    https://technet.microsoft.com/en-us/library/jj603036.aspx
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie NAXIN, oraz innych śledzących ten aktywny (z mojej strony), i mający nagłe niespodziewane zwroty akcji, Post. Szachiści mający swój wkład w przysłowie " emocje jak na szachach", przy tempie rozwoju tej sprawy, mogą nazwać się porywczymi, desperatami.
    Nie miałem zamiaru urazić tutaj graczy, wymienionej gry królów. Ale nie o tym temat.
    Przepraszam za moją nieaktywność w temacie, któy założyłem posiadając więcej czasu wolnego. Jak pisałem wyżej o życiowych problemach, wciąż są one przyczyną mej obecności. Tylko trochę się namnożyły i urosły, stąd moja frekwencja, a raczej jej brak.
    Jeśli Ten Post, łamie zasady, wnerwia, zaśmieca, chociaż to raczej mój brak aktywności jest tutaj głównym nagięciem regulaminu. Chcę powiedzieć, że moja aktywność nie jest to efektem ignorancji, olewającego podejścia, do waszego poświęconego czasu i chęci pomocy, za którą jestem Bardzo Wdzięczny. Dziękuję.

Skoro intro już mam za sobą, (przepraszam za zamieszanie, wolę gdy sprawy są w miarę jasne). Przechodzę do tematu.

Po wpisaniu komendy:

Code:
     Set-ExecutionPolicy 1

Moją maleńką nadzieję rozwiał widok:

Code:
     Set-ExecutionPolicy : Odmowa dostępu do klucza rejestru 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mic

rosoft\PowerShell\1\ShellIds\Microsoft.PowerShell'.
    At line:1 char:20
    + Set-ExecutionPolicy <<<<  1
        + CategoryInfo          : NotSpecified: (:) [Set-ExecutionPolicy], UnauthorizedAcce
       ssException
        + FullyQualifiedErrorId : System.UnauthorizedAccessException,Microsoft.PowerShell.C
       ommands.SetExecutionPolicyCommand

...w wersji graficznej Powershell'a to samo , tylko na czerwono.

Po wszelkich argumentach "za i przeciw", nadchodzi czas na niezawodną metodę stosowaną z upierdliwym sprzętem. Mianowicie, podczas następnej furii, w trybie lotnym, natychmiastowym, sprawca zamieszania (monitor) wyleci z impetem przez okno.
  • Poziom 22  
    Spokojnie :) wydaje mi się, że to prosta sprawa, wystarczy, że uruchomisz powershella jako administrator (bo krzyczy 'UnauthorizedAccessException').

Czyli jak wchodzisz start->uruchom->powershell to zamiast 'zwykłego' Entera naciśnij kombinację Ctrl+Shift+Enter i wtedy wejdzie jako admin :)
  • Poziom 7  
    Jak zwykle przyczyna tkwiła w "uruchom jak admin"- milion razy miałem przez ten pomijany szczegół banie i dalej go nie wziąłem pod uwagę. Powershell ustawiony.

"Ściągnij skrypt(gotowiec Link) z załącznika, sprawdź czy działa i wrzuć go do autostartu."

"Ściągnąć" - skopiowałem treść zaklęcia i zapisałem jako PS 1

Sprawdź czy działa" - Klikając na zapisany plik, pojawia się czarne okienko (ala dos) i znika. Nie zmienia rozdzielczości ( chyba że nie ma tego widać)

"Jak wyedytujesz ten skrypt to na dole pod funkcją jest jej wywołanie (najpierw zmienia na 1024x768 potem wraca do 1366x768). Dostosuj te wartości do własnych potrzeb, żeby odpowiednio zasymulować mignięcie."

Pole do zmiany rozdzielczości przejściowej 1024x768, mam. Lecz moja rozdzielczość prawidłowa to 1650x1050. 1366x768, nie widzę takiego wpisu bym mógł go zmienić.
  • Poziom 22  
    Bo gotowiec zawiera tylko funkcję ale nie zawiera komendy wywołującej ją na końcu, więc nic się nie dzieje. Jeśli ściągniesz plik z załącznika w moim poście to na końcu tego pliku będzie podwójne wywołanie tej funkcji (raz dla 1024 raz dla 1366).