Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie smart tv samsung do mini wieży przez aux

Krzychuziom 08 Mar 2015 00:45 10794 6
    Krzychuziom
    Level 10  
    Witam, koledzy jak mogę podłączyć mój tv do wieży ? Tak aby w wieży wejść przez auxa na dole foto tv dzięki za pomoc
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    Kolega ma dwie możliwości:

1 - ekonomiczna - wykorzystać wyjście słuchawkowe - kabel minijack -> 2xCINCH

2 - elegancka i jakość dźwięku zdecydowanie lepsza - wykorzystanie konwertera cyfrowo-analogowego np. Fiio - do połączenia wykorzystuje się wyjście optyczne audio w telewizorze.
    Potrzebne kabelki:
    - standardowy kabel optyczny typu TosLink
    - przewód 2x CINCH

W wersji 2 regulacja poziomu dźwięku będzie możliwa tylko w wieży.
    Krzychuziom
    Level 10  
    dzięki za pomoc ;)
    Stanley_P
    Level 27  
    A czy nie wystarczy:
    3 - wersja też ekonomiczna, o elegancji się nie wypowiem, rzecz względna, jakość dźwięku całkiem przyzwoita (w końcu to ma iść do mini wieży, a nie zestawu audiofilskiego):
    - przejściówka za parę zł Scart (Euro) > chinch, przełącznik ustawiony na Output, dokładnie tak jak na zdjęciu TUTAJ (odnośnik do sklepu i przejściówki przykładowy, wygooglany pierwszy z brzegu)
    - przewód 2x CINCH

W v. 3 regulacja poziomu dźwięku będzie taka sama jak w 2.
    Polon_us
    Level 42  
    @Stanley_P

Czy kolega jest 100% pewien, że na wyjściu Euro/Scart będzie sygnał audio dla programów cyfrowych TV, aplikacji SmartTV czy też filmów z USB?

Autor tematu może przecież korzystać z tych źródeł także.
    Stanley_P
    Level 27  
    Powiem tak: głowy w Samsungu nie dam, nie mam tv tej marki. Ale ten sposób działa u mnie zarówno w dosyć młodym tv Panasonic (model DT60 z 2013r), jak i przedtem w kilkuletnim Sharpie. Mam w ten sposób podłaczony do Panasa starszy amplituner, który posiada tylko wejścia analogowe, tak jak wieża Autora wątku. Gra na wszystkich źródłach w tv, tzn sygnał audio jest przekazywany zarówno przy oglądaniu telewizji cyfrowej (u mnie i DVB-T, i DVB-S), jak i aplikacji Smart (np. YT), urządzeń podłaczonych do telewizora przez HDMI, USB, itd.

Wydaje mi się, że chyba wszystkie telewizory (no może prawie, głowy nie dam, bo nie chcę stracić ;-)), wyposażone w złącze Scart, posiadają analogowe wyjście fonii, na odpowiednich pinach złącza. Wg. specyfikacji Scart są to: 1-Audio R (AOR), 3-Audio L (AOL), 4- wspólna masa audio (AGND). W sumie na upartego można kupić wtyczkę Scart, dwie wtyczki chinch, kawałek podwójnego kabelka ekranowanego i sklecić odpowiednią przejściówkę samodzielnie. Pytanie czy przy groszowych cenach gotowych, której przykład podałem wcześniej jest sens się w to bawić. A nawet jeśli ta przejściówka nie zadziała, katastrofy finansowej chyba nie będzie ;-)
    Krzychuziom
    Level 10  
    kupiłem zwykły kabelek w TV podłączyłem w wejście słuchawkowe a w wieży do AUX i jest ok :) dziękuje za pomoc :)