Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie smart tv samsung do mini wieży przez aux

Krzychuziom 08 Mar 2015 00:45 3951 6
  • #1 08 Mar 2015 00:45
    Krzychuziom
    Poziom 9  

Witam, koledzy jak mogę podłączyć mój tv do wieży ? Tak aby w wieży wejść przez auxa na dole foto tv dzięki za pomoc

0 6
  • Pomocny post
    #2 08 Mar 2015 02:03
    Polon_us
    Poziom 40  

Kolega ma dwie możliwości:

1 - ekonomiczna - wykorzystać wyjście słuchawkowe - kabel minijack -> 2xCINCH

2 - elegancka i jakość dźwięku zdecydowanie lepsza - wykorzystanie konwertera cyfrowo-analogowego np. Fiio - do połączenia wykorzystuje się wyjście optyczne audio w telewizorze.
    Potrzebne kabelki:
    - standardowy kabel optyczny typu TosLink
    - przewód 2x CINCH

W wersji 2 regulacja poziomu dźwięku będzie możliwa tylko w wieży.

1
  • #3 08 Mar 2015 11:41
    Krzychuziom
    Poziom 9  

dzięki za pomoc ;)

0
  • #4 09 Mar 2015 08:34
    Stanley_P
    Poziom 26  

A czy nie wystarczy:
    3 - wersja też ekonomiczna, o elegancji się nie wypowiem, rzecz względna, jakość dźwięku całkiem przyzwoita (w końcu to ma iść do mini wieży, a nie zestawu audiofilskiego):
    - przejściówka za parę zł Scart (Euro) > chinch, przełącznik ustawiony na Output, dokładnie tak jak na zdjęciu TUTAJ (odnośnik do sklepu i przejściówki przykładowy, wygooglany pierwszy z brzegu)
    - przewód 2x CINCH

W v. 3 regulacja poziomu dźwięku będzie taka sama jak w 2.

0
  • #5 09 Mar 2015 13:03
    Polon_us
    Poziom 40  

@Stanley_P

Czy kolega jest 100% pewien, że na wyjściu Euro/Scart będzie sygnał audio dla programów cyfrowych TV, aplikacji SmartTV czy też filmów z USB?

Autor tematu może przecież korzystać z tych źródeł także.

0
  • #6 09 Mar 2015 13:36
    Stanley_P
    Poziom 26  

Powiem tak: głowy w Samsungu nie dam, nie mam tv tej marki. Ale ten sposób działa u mnie zarówno w dosyć młodym tv Panasonic (model DT60 z 2013r), jak i przedtem w kilkuletnim Sharpie. Mam w ten sposób podłaczony do Panasa starszy amplituner, który posiada tylko wejścia analogowe, tak jak wieża Autora wątku. Gra na wszystkich źródłach w tv, tzn sygnał audio jest przekazywany zarówno przy oglądaniu telewizji cyfrowej (u mnie i DVB-T, i DVB-S), jak i aplikacji Smart (np. YT), urządzeń podłaczonych do telewizora przez HDMI, USB, itd.

Wydaje mi się, że chyba wszystkie telewizory (no może prawie, głowy nie dam, bo nie chcę stracić ;-)), wyposażone w złącze Scart, posiadają analogowe wyjście fonii, na odpowiednich pinach złącza. Wg. specyfikacji Scart są to: 1-Audio R (AOR), 3-Audio L (AOL), 4- wspólna masa audio (AGND). W sumie na upartego można kupić wtyczkę Scart, dwie wtyczki chinch, kawałek podwójnego kabelka ekranowanego i sklecić odpowiednią przejściówkę samodzielnie. Pytanie czy przy groszowych cenach gotowych, której przykład podałem wcześniej jest sens się w to bawić. A nawet jeśli ta przejściówka nie zadziała, katastrofy finansowej chyba nie będzie ;-)

0
  • #7 23 Mar 2015 15:19
    Krzychuziom
    Poziom 9  

kupiłem zwykły kabelek w TV podłączyłem w wejście słuchawkowe a w wieży do AUX i jest ok :) dziękuje za pomoc :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo