Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie w Krakowie naprawić spaloną ładowarkę wkrętarki?

08 Mar 2015 12:54 1461 6
  • Poziom 8  
    BLACK&DECKER CD14C 14,4V
    Padła mi ładowarka, jeden z akumulatorów jest przyczyną. Czy ktoś podpowie gdzie w Krakowie można naprawić ładowarkę? Przy okazji sprawdzić, który akumulator pali ładowarki? Proszę o polecenie jakiegoś serwisu.
    Grzegorz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    BLACK&DECKER CD14C 14,4V
  • Poziom 18  
    To jest bardzo prymitywna ładowarka. Pewnie padł termik w transformatorze.
    Jak potrafisz się posługiwać multimetrem bardzo szybko zdiagnozujesz usterkę.
  • Poziom 8  
    sam nie potrafię zdiagnozować usterki, proszę o podanie namiarów na jakiś serwis.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Po co chcesz naprawiać ??? Nie wydaje mi się aby komukolwiek się chciało za grosze TO naprawiać. Godzina pracy fachowca to .... złotych a to zbyt drogo na taki trafok.
    Znajdź prostownik ( to coś co jest czarne ma wtyk do kontaktu 220V i wyprowadzenie napięcia DC kabelkiem z wtykiem ) o napięciu jakie jest napisane na metryczce OUTPUT - ..... .
    Najczęściej jest tak , że taki prostownik stosuje się do baterii od 9,6- 14,4V. Napięcie ma być wyższe od wskazanego na baterii, więc w Twoim przypadku może to być 16-18V. Ja z powodzeniem stosuję prostownik z zasilania drukarki HP - 18 V, ale może być dowolne inne urządzenie aby napięcie i prąd były mniej więcej odpowiednie: prąd , amperaż żeby nie był za duży. Nie możesz zbyt intensywnie ładować baterii ponieważ je uszkodzisz.
    Przed zakupem obejrzyj czy przypadkiem nie jest złamany kabel DC przy transformatorze, lub wyrwany. Najlepiej byłoby gdybyś rozkręcił trafo i sobie w.w. wyjście przemierzył.
    Taki prostownik bez problemu kupisz za 10 złotych jak to nazywacie w Krakowie " na tandecie", no na najbliższym targowisku.
    Tak nie wydaje mi się aby ta bateria spowodowała uszkodzenie - ale ..... , ale wszystko być może.
    pozdrawiam Sławek
  • Poziom 23  
    Możesz te kupić nową zapewne kosztuje grosze podaj model jaki posiadasz a odpowiem jaka jest jego przybliżona cena