Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PANASONIC VIERA TX-40AS640B- prośba o opinie.

08 Mar 2015 12:56 1650 18
  • Poziom 10  
    Witam, mysle o zakupie tego smarta i prosilbym o opinie odnosnie mojego wyboru.Jestem zwyklym uzytkownikiem,najbardziej zalezy mi na przekazie czyli obraz ( pelny full hd wraz ze wszystkimi nowinkami).Obecnie mam LG ale to co mnie drazni to odcien czarnosci( bardzo blady), obraz w ruchu potrafi klatkowac i zauwazalne jest tzw. artefact.Kolory sa niby O.K.
    Wiec raz jeszcze to czego oczekuje od dobrego tv to obraz zyleta,dobre odwzorowanie kolorow oraz obraz w ruchu bez znieksztalcen( real true motion ).Dziekuje za wszystkie podpowiedzi.
  • Poziom 17  
    Jeśli chodzi o obraz, to w tym telewizorze jest bardzo dobry, obraz w ruchu można ustawić przez odpowiednią regulację upłynniacza. W Panasonicu nazywa się go zdaje się System Intelligent Frame Cration. Alternatywnie jeśli zależy ci na smarcie to zerknij na Samsunga H6400, też obraz i czerń bardzo dobra, a smart lepszy niż w Panasonicu. Zarówno Panasonic jak i Samsung bardzo dobrze sprawują się jak oglądasz wieczorem i na wprost, jeśli w dzień i pod kątem znacznym, to lepiej wziąć Panasonica AS650.

A tak wo-gule nie podałeś z jakiej odległości będziesz oglądał, czy na wprost, czy też pod kątem, wieczorem, czy w dzień. jaki sygnał będziesz podłączał do telewizora. I do jakiej kwoty będzie zakup. To ma znaczenie :)
  • Poziom 26  
    Podpisuję się pod powyższym wpisem. Panasonic AS640 lub alternatywny dla niego Samsung H6400 to bardzo udane TV, jedne z najlepszych w swoim przedziale cenowym. Jeśli będziesz oglądać głównie na wprost, to będzie to bardzo dobry wybór.

Zerknij jak wypadły w profesjonalnych testach:

Panasonic AS640 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

Samsung H6400 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Juz odpowiadam na zadane pytania.
    Ogladam telewizje w ciagu dnia jak i nocą, a telewizor obecny stoi na wprost.
    Natomiast co do smarta to moj wybor na dzien dzisiejszy to wlasnie ten panasonic, jednakze czy moglibyscie mi poradzic co do 2 innych typow:
    1. Sony z serii w7
    2.LG 650v

Czy ktorys z tych dwoch typow bedzie lepszy od Panasonic AS640B.

Dziekuje .
  • Poziom 22  
    Radzę obejrzeć na spokojnie obraz i jakość wykonania telewizorów.
    Panasonic 640 matryca VA, według mnie dobry obraz ale wolna reakcja, słaba, delikatna obudowa tak jakby matryca nie była dostatecznie zamocowana.
    Samsung 6400 w tym przedziale cenowym chyba mój typ. a bardziej moich dziewczyn z uwagi na dizajn.
    Sony seria 7 najlepszy dźwięk, bardziej by mi pasował z serii 8 ale to już inny przedział cenowy.
    LG na matrycach IPS z ich pewnymi wadami i zaletami.
    Powiem tak dobrze jest zapoznać się danymi technicznym ale najważniejsze jest dopasowanie do swoich potrzeb i według własnego spojrzenia.
  • Poziom 12  
    Samsung H6400 ma przewagę nad panasonikiem as640?
    Jeżeli mam na myśli oddawanie czerni, kąty, kontrast, rozmazanie podczas dynamicznych scen, równomierne podświetlenie
  • Poziom 26  
    Tak jak napisał kolega wyżej, LG jest na IPS, wspomniany Panasonic, Samsungi czy Sony są na VA. Jaka jest różnica? Polecam artykuł: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Sony serii W7 to bardzo fajne TV, w rozmiarze poniżej 50" nie będzie mieć pełnego systemu poprawy płynności ruchu, więc może być problem chociażby ze sportem.

W705B http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...lcd-led-sony-kdl-42w705b-sony-kdl-32w705-r814

H6400 i AS640 zestawiłbym z już bardziej z Sony W805B, jednak będzie tak samo jak w przypadku W7, więc rozważałbym jeśli rozmiar min 50". Do tego dochodzi wyższa cena.

W805B http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769
  • Poziom 12  
    Kazimierz Szarnowicz napisał:
    H6400 i AS640 zestawiłbym z już bardziej z Sony W805B, jednak będzie tak samo jak w przypadku W7, więc rozważałbym jeśli rozmiar min 50". Do tego dochodzi wyższa cena.

Masz na myśli, że będzie gorsza płynność ruchu?
  • Poziom 26  
    Dokładnie. Dopiero od 50" wzwyż jest pełnoprawny system poprawy płynności ruchu.

Tak więc, jeśli rozważasz coś poniżej 50", ograniczyłbym się do wyboru pomiędzy H6400/H6200 i AS640.
  • Poziom 12  
    Dobrze, że wspomniałeś o tym, na pewno wezmę to pod uwagę.

Swoją drogą, oglądając dzisiaj as640 40 cali pod kątem, to wcale dużej różnicy jak dla mnie nie było niż gdy oglądałem na wprost, tak samo w h6400 i h6200 48 cali. Lekko ciemniejszy był obraz, ale naprawdę musiałem pod dużym kątem stać, około 70 stopni.
  • Poziom 10  
    Biorąc pod uwage wczesniejsze wypowiedzi Samsung,Sony czy LG wymiękaja przy porownaniu do Panasonic AS640B.Co potwierdza moj wybor.Prosze mnie poprawic o ile sie myle.
  • Poziom 26  
    brenas25 napisał:
    Biorąc pod uwage wczesniejsze wypowiedzi Samsung,Sony czy LG wymiękaja przy porownaniu do Panasonic AS640B.Co potwierdza moj wybor.Prosze mnie poprawic o ile sie myle.

Nie powiedziałbym tak. Na podstawie czego tak wnioskujesz? Panasonic AS640, Samsung H6400 i Sony W805B (od 50") to konkurencyjne dla siebie modele w tej samej klasie i nie powiedziałbym, żeby Panasonic był faworytem w tej trójce. Wszystkie 3 TV są bardzo udane.

LG korzysta z innego rodzaju matrycy (IPS), co skutkuje trochę inną charakterystyką TV.
  • Poziom 17  
    Ciekawe czy w tym roku też Sony będzie mieszało, żeby do jednej serii modeli rożne montować matryce (50-100 Hz) i jeszcze wybrakowane upłynniacze dodawać, to robienie klientów w bambuko. Chociaż w tym roku to będzie mało Full HD. Firmy stawiają na 4K, tylko gdzie są programy w takiej rozdzielczości. Jak taki telewizor przeskaluje rozdzielczość SD do 4K to dopiero będzie ,,super obraz'' :twisted:
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Kazimierz Szarnowicz napisał:
    brenas25 napisał:

Nie powiedziałbym tak. Na podstawie czego tak wnioskujesz? Panasonic AS640, Samsung H6400 i Sony W805B (od 50") to konkurencyjne dla siebie modele w tej samej klasie i nie powiedziałbym, żeby Panasonic był faworytem w tej trójce. Wszystkie 3 TV są bardzo udane.

LG korzysta z innego rodzaju matrycy (IPS), co skutkuje trochę inną charakterystyką TV.

To znaczy chodzilo mi o przedzial 40-42 ". a wiec mniejsze poniewaz 50 nie potrzebuje i dlatego myslac o Panasoniku As640b ( 40") tak wlasnie napisalem.Wiec moje pytanie pozostaje nadal .
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Ostatnie pytanko dla wtajemniczonych dotyczy jednak wyboru. Proste pytanko jest takie:
    Teraz mam LG z seri lb650, czy zyskam na jakosci obrazu głownie gdy zdecyduje sie na wymiane tego odbiornika na wyminonego w temacie Panasonic as640b(e).Dziekuje.
  • Poziom 1