Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie kupić sprężynę trzymającą szczotkę do silnika elektrycznego

08 Mar 2015 13:40 1443 11
  • Poziom 25  
    Mam silnik elektryczny z klaksonu do którego dostala się woda, na skutek tego jedna ze sprężyn uległa korozji i pęknięciu, druga jest cała, nienaruszona. Na zdjęciu widać tą sprawną sprężynę. Nie mam natomiast pojęcia jak i gdzie mam szukać takiej bądź podobnej sprężyny. Proszę o pomoc.
    Gdzie kupić sprężynę trzymającą szczotkę do silnika elektrycznegoGdzie kupić sprężynę trzymającą szczotkę do silnika elektrycznegoGdzie kupić sprężynę trzymającą szczotkę do silnika elektrycznego
  • Poziom 39  
    Nawiń sobie sam cos podobnego z drutu sprzężynowego tej samej średnicy , identyczne wymiary nie są tu konieczne.
  • Poziom 25  
    Szczerze mówiąc nigdy tego nie robiłam, wszędzie widzę sprzedaż na kilogramy tego drutu. Dodatkowo boję się o to, że będzie różna siła docisku i jedna szczotka zużywać będzie się szybciej.
  • Poziom 9  
    Nawiń dwie i wymień komplet. Będą się zużywać równomiernie. Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Pytanie może głupie, ale ktoś mi doradzi jak to nawijać?
  • Poziom 9  
    Wystarczy kawałek czegokolwiek. Patyk, cienka rurka, ołówek lub coś o podobnej średnicy jaką ma stara sprężyna. Następnie nawinąć tyle zwoji ile ma dobra sprężyna. Lekko rozciągnąć i gotowe.
  • Poziom 25  
    Chodziło mi bardziej o obróbkę termiczną, nie trzeba tego jakoś zahartować?
  • Poziom 9  
    Można. Chwycić kombinerkami gotową sprężynę, włączyć kuchenkę gazową i nad płomieniem rozgrzać sprężynę do czerwoności a następnie wrzucić ją do zimnej wody. Będzie sztywna i sprężysta. Przy wykorzystaniu drutu stalowego ja bym jej nie hartował. Sama w sobie jest sprężysta.

Dodano po 7 [minuty]:

A tak w ogóle to poszedł bym do sklepu motoryzacyjnego albo elektrycznego ze starą szczotką i dobrałbym coś podobnego. Chociaż same sprężyny. Bez nawijania w domu.
  • Poziom 39  
    Ze zwykłej sprężyny (o podobnej srednicy) na zimno odginasz szczypcami potrzebne Ci wąsy w odpowiednim kształcie i po temacie.
  • Poziom 25  
    Czy może to być sprężyna od dlugopisu na przykład?
  • Poziom 9  
    Witam. Sprężyna od długopisu może być za słaba. Tak jak pisałem wcześniej, proponuję udać się do sklepu elektrycznego lub motoryzacyjnego i tam coś dobrać. Same szczotki jak by nie pasowały można delikatnie przeszlifować papierem ściernym do wymaganego gabarytu. Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    W rozrachunku końcowym poszedł na złom. Zamykam