Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki skaner do samochodu w granicy 400-500zł

08 Mar 2015 14:25 1239 1
  • Poziom 27  
    Witam.

Od pewnego czasu zastanawiałem się nad aparaturą CB do samochodu, zwłaszcza że dziennie przychodzi mi pokonywać średnio 100km. Jeżdżąc jednak na zmianę z kolegą wyposażonym w nieśmiertelnego unidena 510XL doszedłem do wniosku że obustronna komunikacja jest mi w zasadzie zbędna ponieważ gdy tylko pojawi się odpowiedni czynnik eter sam zaczyna szumieć od informacji. Dodatkowo zainteresował mnie nasłuch pasm używanych przez policje, straż pożarną i inne podobne służby.

Jako że zależy mi na łatwości w przenoszeniu urządzenia pomiędzy samochodami oraz możliwości skorzystania z niego w terenie zainteresowałem się unidenem UBC92XLT i 125XLT. Założenia mam takie jak powyższe, dodatkowo też zależałoby mi na tym aby w aucie nie być zmuszonym do korzystania z anteny wyrzucanej na dach.

Jakie urządzenie i ewentualną antenę Wy byście polecili?
  • Poziom 34  
    Żaden skaner nie pozwoli Ci na odsłuch kanałów CB w takiej jakości jaką zapewni Ci najtańsze CB-radio.

Samo CB-radio to połowa sukcesu, dlatego często na autach widać anteny powyżej 145 cm. I bez urazy, ale bez anteny na zewnątrz to tak jakby pływać łódką bez wioseł czy silnika.

UBC125XLT jest najnowszym dzieckiem Unidena i ma bardzo dobre opinie. Ma kilka wad, które przy jego zaletach po prostu się chowają.

Tutaj także bez anteny ani rusz. O tych do auta możesz poczytać, np. tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14349705#14349705