Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalkulator - Jagoda - Jak napisać program ?

agent1234 08 Mar 2015 16:06 672 5
  • #1 08 Mar 2015 16:06
    agent1234
    Poziom 5  

Witam!

Mam do napisania kalkulator w programie Jagoda, gdzie na klawiaturze matrycowej, do strzałek mają być przydzielone symbole (dzielenie, mnożenie, odejmowanie, dodawanie). I ma wyświetlać wynik.
    Na razie mam sam kalkulator, który na dodatek nie do końca działa ;/ i nie wiem jak zrobić żeby przypisać znaki do strzałek, zamiast wpisywać je samodzielnie.
    To jest to co mam na daną chwilę:

Kod: asm
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 5
  • #3 08 Mar 2015 19:14
    kasjo
    Poziom 25  

Kod prawdopodobnie wklejony "z internetu".
    Program wyświetla zapewne bzdury z powodu:
    1. nie wiadomo jakie wartości ma do siebie dodawać (zgaduje że 0 + 11) zawsze te same
    2. proponuję się zapoznać do czego służy procedura WRITE_DATA i WRITE_HEX (na pewno nie umieszcza się ich jedna po drugiej)
    "Na razie mam sam kalkulator" na razie to nie ma nawet 1/10 kalkulatora

0
  • #4 08 Mar 2015 20:28
    agent1234
    Poziom 5  

z internetu ten program pewnie byłby lepszy. To jest niestety "kalkulator" z wiedzy lekcyjnej, która jest niewielka z powodu wybrakowanych materiałów.
    I dlatego właśnie zwracam się z tą prośbą do Was.
    Liczby które mają być wpisane to wszystkie w przedziale od 0-9.

0
  • #5 08 Mar 2015 21:12
    kasjo
    Poziom 25  

Samo dodawanie może wyglądać np tak:

Procedura WAIT_KEY zwraca w akumulatorze kod wciśniętego klawisza, teraz musisz wychwycić kody przycisków góra, dół, lewo, prawo i przypisać dla nich pozostałe operacje matematyczne.
    Pierwszy raz używam tego emulatora "jagoda" i jakoś sobie poradziłem więc nie ma co zwalać winy na "wybrakowane" materiały.
    Powodzenia.

0
  • #6 09 Mar 2015 13:18
    agent1234
    Poziom 5  

kasjo napisał:
    Samo dodawanie może wyglądać np tak:

Procedura WAIT_KEY zwraca w akumulatorze kod wciśniętego klawisza, teraz musisz wychwycić kody przycisków góra, dół, lewo, prawo i przypisać dla nich pozostałe operacje matematyczne.
    Pierwszy raz używam tego emulatora "jagoda" i jakoś sobie poradziłem więc nie ma co zwalać winy na "wybrakowane" materiały.
    Powodzenia.

ale jak już "wychwycę" kody tych przycisków, to jak mam to wpisać w ten program żeby działało ?

0