Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NTS 50 R PL - jak wyciągnąć grzałkę? (po edycjach)

Memfis Akalis 08 Mar 2015 17:41 1794 3
  • #1 08 Mar 2015 17:41
    Memfis Akalis
    Poziom 8  

Ariston Thermo S.p.a.
    Mod. NTS 50 R PL, Fe+Enamel
    Witam, nie mam żadnych dodatkowych zaworów tylko to co na zdjęciu, zawór główny zakręcony, woda ciepła w kranie odkręcona, czy to co widnieje na zdjęciu służy do spuszczenia wody? Jeżeli nie to jak to poprawnie wykonać. Demontuje wszystko ponieważ od wczoraj bojler nie grzeje wody, lampka od grzania się włącza ale oprócz dziwnego dźwięku nic się nie dzieje. (po 5h woda jest lekko letnia, minimalnie nagrzane) Ale to dziwne bo chyba kamień z dnia na dzień by się tak szybko nie uzbierał na niej bo wcześniej chodziło wszystko ok. (no, może tak szybko jak 4 lata temu nie nagrzewało ale po tych 3 godzinach zawsze był maks już). A i pokrętło było ustawione na maksa, czytałem gdzieś że takie ustawienie może coś zablokować? Możliwe to jest? Jak ew. to "odblokować"?

0 3
  • ambtechnic
  • ambtechnic
  • #3 08 Mar 2015 18:51
    Memfis Akalis
    Poziom 8  

Jedyna zaślepka to ta na tym "odpływie" przy dopływie zimnej wody. Z spuszczeniem wody już sobie poradziłem, odkręciłem cały dopływ i poluzowałem ciepły odpływ i zimnym w miarę ścieka.

// Jak już zleci i popatrzę na to wszystko czy nie ma jakiegoś termicznego zabezpieczenia tudzież po wyczyszczeniu kamienia nadal nie będzie hulać to napiszę.

// Ok, jak wyciągnąć termostat bo już żadnych śrubek nie widzę? Siłą czy poruszać tym w tą i z powrotem czy jak?
    // Poradziłem sobie też i z tym (mocniej trzeba w dół pociągnąć, jest na takich jakby złączkach wpięta)
    Zostałem teraz z czymś takim, jak już to ściągnąć?

1
  • #4 11 Mar 2015 17:56
    Memfis Akalis
    Poziom 8  

Kupiłem nową grzałkę wraz z anodą i wymieniłem ale po montażu (kolejnym) okazuje się że jest mały przeciek przez uszczelkę od kryzy, oglądałem ją i wygląda w porządku. Średnio uśmiecha mi się znowu jechać do miasta bo nową kryzę (bo uszczelki samej to nie kupie) i pytanie takie czy mogę w tym miejscu jakimś silikonem przywalić czy coś w ten deseń?

0