Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tp- Link Tl-WR543G - Router konfiguracja

08 Mar 2015 18:41 1701 17
  • Poziom 17  
    Witam, ostatnio nabyłem nowe Wi-Fi chciał bym je skonfigurować, tak żebym miał w kompie internet przez kabel i żeby się łączyć bezprzewodowo np z telefonu, i chiał bym to wi fi zabezpieczyć hasłem. Pomoże ktoś ? już wiem że standardowy adres ip to 192.168.1.1 i tam się wchodzi w router, tylko teraz żeby mi ktoś pomógł go skonfigurować, ponieważ nic nie wiem co gdzie i jak :(
  • Specjalista Sieci, Internet
    Tym bardziej my. Z twojego opisu trudno cokolwiek wywnioskować. Jaki to dostawca internetu ? Co to znaczy "nabyłem nowe WiFi"?
  • Poziom 23  
    Pytanie czy nie wiesz jak skonfigurować cały sprzęt, czy tylko jak zabezpieczyć WI-FI jeśli to drugie to:Link strona od 27 do 37 bodajże. Natomiast jeśli pierwsze to doprecyzuj:
    skąd internet
    jakie urządzenia
    jak je połączyłeś
    co chcesz osiągnąć po konfiguracji
    i co zrobiłeś do tej pory.
  • Poziom 17  
    Jest to router Tp- Link Tl-WR543G, skąd internet ? z satelity ? dostawca optima 1mb (oszuści).Wiem jak konfigurować router, wszystkie sieci muszą być odpięte itd tylko router komputer.. założyłem temat też na innym forum jak by ktoś mógł zerknąć i wywnioskować co zrobiłem do tej pory i na czym stoję link: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13621466&N=1 niby dobrze mam skonfigurowane tak jak podał mi gość z tamtego forum ,, W zakładce WAN tak jak było od początku - pewnie Dynamic IP, można wpisać coś w Host Name (ale niekoniecznie).
    Zakładka Wireless Settings początek jak na zrzucie z [24], można ewentualnie jeszcze niższy kanał ustawić; Security Type na WPA-PSK/WPA2-PSK, Security option na WPA-PSK, Encryption na Automatic (jak nie zadziała to TKIP), PSK passphrase wpisujesz hasło.
    Wireless\MAC Filtering czy też DHCP Settings zostawiasz domyślne.'' ZROBIŁEM TAK I DALEJ NIC, bezprzewodowo połączyło w smartfonie ale co z tego że połączyło jak internetu nie ma. A w komputerze znowu jest ten taki wykrzyknik (załącznik).

Dodano po 3 [minuty]:

Tak mam skonfigurowane, może źle ?

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem napisać że problem już umieściłem raz na elektrodzie, jakiś pan mi pomógł. Tylko że potem znów nie chciało połączyć bezprzewodowo z laptopem LINK: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2991901.html
    2 link opisujący problem łączności laptop>router https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14507599#14507599
  • Poziom 23  
    Dobrze po postach z tego forum, jak i z tego drugiego widać że z informatyką(zagadnienia sieciowe) to u kolegi na bakier, tak więc róbmy wszystko po kolei i z dostatecznie największą ilością informacji, tak aby to kolega nam podał dane, a nie abyśmy się o nie prosili.
    Na start:
    Jakie urządzenia do internetu teraz kolega posiada??
    (Od dostawcy internetu co?? z ściany kabel następnie jakiś modem dostawcy)
    (później zapewne router czy to ten tp-link??)
    (następnie komputery telefony i tablety-jak podłączone przewodowo czy bezprzewodowo??)
    Niech kolega nawet w paint(Start>wszystkie programy>akcesoria>paint) Narysuje schemat (wszystkie urządzenia, jak połączone i które przewodowo które bezprzewodowo)
    no to może tyle na start:)
  • Poziom 17  

Dodano po 1 [minuty]:

Router a tp link to chyba to samo ? heh ? albo się mylę ale jak coś to TP-LINK. Urządzenia do internetu ? dokładniej o co panu chodzi ?

Dodano po 3 [minuty]:

• Poziom 23  
    Na swoim schemacie narysowałeś między satelitą a routerem kabel z wcześniejszych zdjęć widziałem że jest to Skrętka z końcówka RJ45 a więc przy tej jak to ty nazywasz satelicie jest za pewne modem, chyba że satelita w twoim nazewnictwie to tak naprawdę antena zewnętrzna:)
    Dobrze zróbmy tak Przewód od satelity(INTERNETU) wepnij do swojego komputera tylko. Sprawdź czy masz internet jeśli tak to wykonaj:
    Start>uruchom>CMD>ipconfig /all zrób zrzut ekranu i zamieść wynik na forum.
  • Poziom 17  
    Tak przy satelicie jest modem od modemu idzie kabel do domu około 15m

Dodano po 1 [minuty]:

No tak aktualnie cały czas tak korzystam z internetu (bezpośrednio jak podłączę z satelity do kompa to jest net)

Dodano po 1 [minuty]:

• Pomocny post
    Poziom 23  
    Dobrze zacznijmy od:
    po wykonaniu takiego połączenia jak na powyższym obrazku musi się kolega z tego komputera podłączyć do routera czyli 192.168.1.1
    Następnie zajmiemy się klonowanie adresu mak:
    Z racji że jest to praktycznie poradnik krok po kroku, czyli streszczona instrukcja to pozwolę sobie ten post edytować, bo chwilkę zajmie dodawanie nowych fragmentów.
    -------------------------
    w zakładce wan zmieniamy parametry łącza na otrzymywanie danych od dostawcy czyli:
    Po tych czynnościach internet od dostawcy powinien już działać na komputerze połączonym przewodowo przez router.

------------------------
    Na wszelki wypadek(zalecane) zmieniamy adresacje sieci po stronie LAN aby nie było konfliktów z WAN

oraz parametry serwera DHCP

Kolego na każdym obrazku dokładnie ci zaznaczam co masz wybrać.

Teraz zajmiemy się uruchomieniem WIFI
    i stworzeniem stosownych zabezpieczeń:

Po tych wszystkich czynnościach oczywiście zapisujemy ustawienia z następnie uruchamiamy router ponownie.(napięciowo-wyjąć z wtyczki i załączyć ponownie) lub (programowo kliknąć w opcjach uruchom ponownie)

Odczekujemy chwile i od teraz powinniśmy się cieszyć już internetem:)
  • Poziom 17  

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli co mam wybrać ?

Dodano po 13 [minuty]:

Bo jeśli ma być tak jak na obrazku to dalej internetu nie ma :/, chyba na chwilę ikonka od internetu się zmieniła(że jest) albo mi się po prostu zdawało.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak pan poda jakie są jeszcze możliwe opcje, co można zrobić ?
  • Poziom 17  
    Ps istnieją jakieś metody na przyspieszenie łącza ? od dostawcy mam 1mb a ściąga mi po 120 kb/s to jest śmieszne .. Raz w torrentach cos się odblokowało i rosło ponad 500 kb/s +i potem znowu spadało..

Dodano po 5 [minuty]:

Podsumówując problem tkwił w klonowaniu adresu ponieważ nie wiedziałem do czego służy, po 2 nie zmieniłem wcześniej adresacji sieci po stronie LAN oraz parametrów serwera DHCP, z resztą sobie sam poradziłem ale warto podkreślić że bez tego pana u góry bym sobie nie poradził, dziękuję temat do zamknięcia
  • Poziom 23  
    Polecał bym zacząć od testów swojego łącza, nawet najprostszych: Link
    Najlepiej o różnych porach dnia z zapisaniem wyników a następnie jeśli parametry będą inne znacząco od tych z umowy to przedstawić wyniki testów dostawcy internetu. jeśli dostawca ograniczył łącze to sam pan go nie przyśpieszy.
  • Poziom 17  
    Podsumówując problem tkwił w klonowaniu adresu ponieważ nie wiedziałem do czego służy, po 2 nie zmieniłem wcześniej adresacji sieci po stronie LAN oraz parametrów serwera DHCP, z resztą sobie sam poradziłem ale warto podkreślić że bez tego pana u góry bym sobie nie poradził, dziękuję temat do zamknięcia