Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filmy Online - Zatrzymywanie się klatki filmu, brak możliwości przewijania

09 Mar 2015 04:10 1557 4
  • Poziom 12  
    Witam,
    Mam pewien kłopot od jakiegoś czasu... (ok. miesiąca)
    Polega on na stopowaniu się klatki filmu oglądanego Online (serwisy typu kinomaniak, Ekino, seansik itd.)
    Dokładniej, odpalam sobie jakiś filmik, serial lub film Online, chwilkę się ładuję (jak zawsze) no i film zaczyna się odtwarzać... Po jakimś czasie (tutaj różnie, czasem 5 minut, czasem 10 lub czasem i więcej) zatrzymuje się klatka filmu, dźwięk natomiast nadal się odtwarza, zatrzymuje się tylko obraz! Jeszcze kilka dni temu mogłem cofnąć film o te 4-5s i leciało wszystko dalej bez problemu. Teraz niestety film się blokuje i nic nie da się zrobić, próba przewinięcia też nie pomaga!
    Pierwsza moja myśl, zwalił się serwis który udostępnia film, zmieniłem serwis, nadal to samo! Zmieniłem stronę na której można oglądać filmy, również to samiutko!
    Trochę mnie to wkurzyło, ale stwierdziłem że może to zły dzień i coś się psuje.
    Dni mijały, problem nie ustępował i zrobiłem już następujące rzeczy:
    Zmiana przeglądarki, reinstalacja kodeków (k-lite mega kodeck pack), wywalenie wszystkich zapór i innych ewentualnych blokad (wyczytałem że to może pomóc, ale nie pomogło), antiwirusa nie posiadam, ale robiłem skan komputera Oryginalnym i zaktualizowanym Avastem + ComboFix później i zrezygnowany, wkurzony i sfrustrowany przeinstalowałem cały system!

Zadowolony że w końcu po 4 latach komputer został ożywiony, cieszyłem się że problem z filmami też minie... Ale niestety... Problem jest nadal ten sam! I stałem się już bezradny!

Dodam że wyszukałem już podobne problemy w internecie, i głównie problem sprawiał Antiwirus lub Zapora.
    Dodam również że filmiki na YT chodzą bez problemów i zarzutów, jedynie pojawił się problem z zawieszaniem komputera podczas uploadu filmików na YT (stało się to dopiero po formacie, i być może w czymś innym leży akurat problem)

A i wspomnę jeszcze że mój PC był podkręcony, i aktualnie zwolniłem jego parametry do oryginalnych (również nie pomogło).

Parametry:
    E5200 2,5Ghz, 5GB ram 800Mhz, Radeon HD4870 Dual Sonic 512MB, 360GB WD (zawsze 10-20GB wolnego miejsca na C:), zasilacz 500W Feel II (niezawodny od 5 lat) Win 7 64bit.
    PC dodam że na pewno się nie grzeje itd. Bo jest regularnie co pół roku czyszczony gdyż pracuje podczas Renderingu filmów, obróbce graficznej i odpalane są męczące dla niego gry.

Jednej rzeczy której nie próbowałem, to zainstalowania nowszych kodeków. (bo chyba się automatycznie nie aktualizują?) A posiadam już ok. 2 letnie, ale sprawdzone kodeki które od zawsze były niezawodne.

Może ktoś kiedyś miał z tym problem, lub jest gdzieś głęboko w internecie jakiś sposób na taką przypadłość?
    Lub ktoś wie co może być jeszcze przyczyną??

p.s. - Flash Player reinstalowany i aktualizowany.
  • Poziom 28  
    Skoro to jedyny problem tego komputera to sprawdziłbym routerek, może przy dużym ruchu się zawiesza. Nie zdarza ci się że jakaś strona ładuje się do połowy i trzeba często odświeżać? To upc czy jakiś lokalny dostawca?
    Avasta wyrzuć bo to nic nie warte.
    Jeśli to sprawa sprzętu to sprawdziłbym dysk - smart, ram - odpal kompa na jednej kostce, dodatkowo memtest, na koniec podmiana grafiki na inną. Stery ati masz jakieś nowsze?
  • Poziom 12  
    Raczej nie jest to wina dostawcy internetu... (prywatna sieć bezprzewodowa)
    W domu pracuje 4 komputery i ten problem występuje tylko i wyłącznie na "Tym" PC.
    I nie ma różnicy, czy pracuje tylko mój, czy pracują wszystkie i na jakim IP mój PC się w routerze znajduje.

Z tym ładowaniem strony do połowy to możliwe że się czasem zdarza, w sumie. Nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Ale ostatnio 2 krotnie pojawił się problem że wszystkie strony przestały się w pełni odświeżać. Dawałem odśwież i ładowały się do momentu, w którym były załadowane wcześniej. Dopiero po skopiowaniu i wklejeniu adresu w nową kartę pomogło. Drugim razem gdy się to stało, wyłączenie i włączenie przeglądarki na to pomogło.

Co do Avasta, to zainstalowałem go na tym czasem z racji że mam oryginalna zakupioną wersję która pracuje na innym PC. Po za tym, antywirusów nie używam bo wiem że to dla mnie zbędna rzecz. Zamula PC i wykrywa Wirusy, przez co PC się zawsze potem psuje. A gdy nie ma antywirusa, nic nie wiadomo o wirusach i PC chodzi. ^^ (wiem, dziwny mam na to pogląd. Ale mimo iż przez tyle lat nie miałem antywirusa, to podczas skanowania wykryto ok. 20 wirusów. Dla przykładu na PC gdzie jest ten antywirus ciągle Online, to co chwilę coś wykrywa i już 2x trzeba było robić format przez jakiegoś wirusa) ^^

O testach głównie pamięci jeszcze dzisiaj pomyślałem, bo ostatnim razem podczas testowania innej grafiki koledze (GTX 260 Core 216) miałem problem z działaniem jednej kości. Ale przeczyszczenie i kilku krotne wypięcie i wpięcie pomogło...
    Ale zrobię zaraz obydwa testy.
    A i zapomniałem jeszcze o moim teraz "dodatkowym" dysku który podpiąłem w sumie nie tak dawno. To mały stary dysk 40GB WD. Co prawda, stoi pusty i nie używany (użyłem go tylko podczas formatowania do zgrywania ważnych danych) ale dla pewności odepnę go i jeszcze to sprawdzę. Być może on jest też winny problemowi Uploadu filmików na YT.

A sterowniki do ATI są najnowsze... Pobrane ze strony producenta.

I raczej problemu z grafiką nie ma, bo myślę że pojawiły by się zapewne problemy podczas oglądania zwykłych filmów, filmików na YT (często oglądam długie filmiki 40-50 minutowe) jak i również problem wystąpił by w grach...
    No ale, spróbować można. ^^

Dodano po 46 [minuty]:

Problem chyba rozwiązany... Nie jestem jeszcze w 100% pewien, ale właśnie zrobiłem krótki test na jednej kości 2GB z Goodram. Póki co nie ma problemu z uploadem niedużych plików w sieć, jak i aktualnie leci sobie film (już od 20 minut) i wcześniej został przewinięty bez większych kłopotów.
    Pierwsze chciałem zrobić Memtest, ale przypomniałem że mój CD-rom nie posiada opcji (nagraj) i jest w sumie na tyle stary że problem był z nagraniem systemu z malutkimi ryskami na płycie (u znajomego nagrywałem świeży), a ta płyta coś nie chce startować z USB (albo nie potrafię zrobić dobrego boota, albo wymagana jest aktualizacja biosu).

Z moją radością że wszystko działa jeszcze poczekam, bo możliwe że po prostu na razie fart trafił i wszystko działa. Ale oby to był tylko ram. ^^
    Dodam że drugi ram 2GB jest z Samsunga i trzeci 1GB z Goodram.

A i takie pytanie, są jeszcze inne testery pamięci nie pracujące w Dosie itd. tylko odpalane są z pod Win 7?
  • Admin grupy komputery
    jacekjax napisał:
    są jeszcze inne testery pamięci nie pracujące w Dosie itd. tylko odpalane są z pod Win 7?
    Są, ale nie są miarodajne, gdyż sam system może powodować błędne ich działanie.
    http://hcidesign.com/memtest/
  • Poziom 12  
    No to tak, testy zrobiłem i w efekcie pamięć z Samsunga jest uszkodzona. Przy uruchamianiu systemu na tej pamięci już pojawiać zaczęły się problemy, a podczas testu komputer 3 krotnie się zawiesił (za każdym razem ją wyciągałem i nawet wkładałem do innego slotu)

Co więcej, tej 2GB z Samsunga nie wykrywa już jako 800Mhz tylko jako 667Mhz. Mimo iż wyraźnie jest opisana "6400U CL6" i wcześniej w zasadzie na 800Mhz bez problemu pracowała.

Problem z Stopowaniem filmu nadal jest, ale teraz to już stopuje się już w 100%. Sądzę iż po prostu brakuje mu tej pamięci RAM. (chodź, film powinien zapisywać chyba w plikach na dysku? I ma udostępnione ręcznie po 10GB na każdą partycję)
    No i to stopowanie filmu już nie jest tak uciążliwe jak poprzednio, bo stopuje po ok. 30-35 minutach filmu i wystarczy odświeżyć stronę, przewinąć i oglądać dalej.

Problemy z wysyłaniem plików na YT i ogólnie z Uploadem minęły...

Temat myślę że do zamknięcia, a za pomoc wielkie dzięki! :)