Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS42S5H - Wyłącza się po czasie lub nie startuje

zbyszekskibinski 09 Mar 2015 04:40 849 1
 • #1 09 Mar 2015 04:40
  zbyszekskibinski
  Poziom 32  

  Mam takiego staruszka w naprawie. Poprzedni serwis zrezygnował z naprawy, bo nie wiedziano co było przyczyną.

  Usterka polega na tym, że telewizor nie startuje, lub zaskoczy za którymś razem (klikanie przekaźnika w PSU) i następnie pracuje bez zarzutu przez kilkanaście minut po czym wyłącza się i przekaźnik dalej klika. Odpięcie konektora CN0900 (są na nim napięcia 12V oraz 18V AMP) pomaga czasem, bo odbiornik wstaje z niebieskim ekranem bez OSD, ale nie jest to regułą, ponieważ gdy jest wypięty też występują te same problemy.

  Natomiast każdokrotnie gdy występuje usterka i procesor na AV board włącza i wyłącza cyklicznie PSU, wystraczy wypiąć konektor na którym znajduje się PS ON i zewrzeć ów pin z GND i wystartuje panel plazmowy z poprawnymi wszystkimi napięciami a zasilacz nigdy nie zostaje wyłączany.

  Wobec tego wniosek, że winny AV board. Wczesniej jeszcze ustawiłem wszystkie napięcia zgodnie ze stickerem na matrycy. Nie wiem czy winny jest submicom oraz jego oprogramowanie z uwagi na małe doświadczenie z tym TV ale jakieś sugestie byłyby mile widziane, pamięci eeprom jeszcze nie kasowałem, wątpie, że jest uszkodzony jej wsad.

  Płyta main to: BN94-00683B

  0 1
 • Relpol
 • #2 11 Mar 2015 00:28
  zbyszekskibinski
  Poziom 32  

  Kolega pratował mnie nową płytą, więc ( i z uwagi na brak czasu), nie zagłębiałem się dalej, TV działa.

  -1