Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio 2016 - Nie utrwala

09 Mar 2015 09:37 666 4
  • Level 10  
    Witam serdecznie

Problem mam z urządzeniem jak w temacie, otóż nie utrwala tonera. Stwierdziłem, że zabiorę się za utrwalanie i wymieniłem następujące części.
    tj: teflon + łozyska, docisk + łożyska, odrywacze. Problem występuje nadal i kopiowany tekst mogę rozmazać na całości kartki.
    Licznik 204 tysiące.
    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • Level 29  
    Witam

A nie wywala błędów od utrwalania - czy termistory też wymienione ? Jaki toner - jeśli zamiennik no name to też może być przyczyną. Czy z bocznego jak jest ustawiony papier gruby też nie utrwala ?

Pozdrawiam
  • Level 10  
    Toner faktycznie był no name ale został dzisiaj założony oryginalny. Co do termistorów zostały również wymienione.

Z bocznego gruby papier pomimo, że wkładam zwykły utrwala idealnie.
  • Level 29  
    Witam

Musisz zrobić sporo kopii aby toner się "przegryzł" - najlepiej całe kartki zadrukowane - ale nie aple tylko np coś z tłem np z gazety. Co do bocznego to znaczy że musi być większa temperatura utrwalania aby toner się wgrzał -zobacz jeszcze jak masz ustawione temperatury w serwisie.

Pozdrawiam
  • Level 10  
    Dziękuje za podpowiedź. Już przy 80 kopii jest prawie, że idealnie. Kto by pomyślał, że toner może narobić tyle problemów. Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki

Zamykam temat