Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Export danych z Excela do Posnet Mobile HS EJ

dajmilogin 09 Mar 2015 11:49 1614 7
    dajmilogin
    Level 10  
    Witam.
    Mam pytanie, czy możliwy jest w jakikolwiek sposób export danych z Excela do kasy Posnet Mobile HS EJ w celu wydrukowania paragonu?
    Wpadłem na pomysł napisania makro, które jednym kliknięciem przeniesie kod PLU i CENĘ na kasę, po czym zainicjuje przycisk RAZEM.
    Darkdarkman
    Level 30  
    Trzeba by było napisać sterownik pośredniczący w komunikacji z kasą.
    Materiały dostępne są po zarejestrowaniu się bezpośrednio na stronie posnetu.
    https://www.posnet.com.pl/Do-pobrania/Dla-programistow2

Ogólnie jest o możliwe, ale raczej dla doświadczonego w pracy z urządzeniami fiskalnymi programisty.
    dajmilogin
    Level 10  
    Dziękuję za odpowiedź, jak wspomniałeś nie podejrzę nic bez rejestracji.
    Nie wiem czy mogę tu zapytać, gdzie mogę znaleźć namiar na takiego programistę, albo czy ktoś by się podjął takiego zlecenia?
    Darkdarkman
    Level 30  
    A tak z ciekawości - na co Ci to?
    Nie prościej kupić program do obsługi kasy? Symplex, Subiekt, etc.?
    dajmilogin
    Level 10  
    Mam napisany program w vba obsługujący magazyn, dodający nową sprzedaż przy użyciu czytnika kodów, drukujący metki przy użyciu drukarki kodów kreskowych, wystawiający faktury itd. wszystko oparte wizualnie na wygodnym userformie. Brakuje mi tylko tej jednej funkcjonalności, niestety sam tego nie jestem w stanie zrobić. Mam nadzieję, że zaspokoiłem ciekawość.
  • Helpful post
    Darkdarkman
    Level 30  
    Spróbuj się tam zarejestrować.
    Może mają gotowy sterownik plikowy.
    Novitus i Elzab, mają oprogramowanie pozwalające jako tako zintegrować dowolne oprogramowanie z ich kasami, może Posnet też ma.
    dajmilogin
    Level 10  
    Ok, dziękuję serdecznie za pomoc.
    dajmilogin
    Level 10  
    Chciałem jednak odkopać temat. Próbowałem skontaktować z posnetem na różne sposoby, niestety w wielkim skrócie... nie da rady i tu prośba. Chciałbym zlecić komuś takie zadanie, jest to dla mnie dość ważne. Przepraszam jeżeli nie ten dział, ale tu jest historia z które można wywnioskować o co dokładnie chodzi. Proszę o pomoc.