Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Promini - Wysyłanie sms przez telefon

09 Mar 2015 13:02 1581 22

• Poziom 9  
    Przeglądnąłem wiele stron z przesyłaniem przez fbus, lecz nic z tego nie wyszło-nie mam głowy do tego. Chciałbym poprzez naciśnięcie przycisku , docelowo czujnik
    Pir wysyłać sms przez nokię 2600 lub 6230i. Czy ktoś pomoże ?

Dodano po 2 [minuty]:

a i dodam że znalazłem wyjścia http://www.cpkb.org/wiki/Nokia_2600_pinout
  • OptexOptex

• Poziom 9  
    Miałem wszystkie te strony , robiłem jak napisane i nic , chodziło mi bardziej o wytłumaczenie .

Dodano po 5 [minuty]:

czy może to być wina telefonu ? zrobiłem jak tu http://murchlabs.com/send-sms-from-your-arduino/ - tylko miga dioda , z tąd wziąłem biblioteki i też nic

Dodano po 1 [minuty]:

w monitorze portu szeregowego otrzymuję komunikaty
    AT+CMGF=1
    AT+CNMI=3,3,0,0
    +48797310200
    hello world
    AT+CMGF=1
    AT+CMGS=+48797310200hello world
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Też się długo mordowałem z próba wysłania smsów i jakbym nie próbował to nic z tego nie wychodziło, aż wreszcie dopiąłem swego. I wcale to nie musi być takie proste jak sie wydaje.
    Najlepsze tel do tych celów to motorola np C168, W220 i jeszcze kilka innych.

W moim przypadku okazało się że leonardo pomimo tego, że niby działa ok to nie wysyłał i nie odbierał żadnych poleceń AT. I dało się to stwierdzić dopiero po podłączeniu zewnętrznej przejściówki USB-UATR RS232 i Clear terminal.
    Chodź monitor portu szeregowego arduino pokazywał że program działa ok to Clear terminal nie odbierał żadnych poleceń, oczywiście też migała dioda RX.
    Zaznaczę że leonardo jest sprawne bo działają na mi wszystkie inne programy. Więc może sprawdź najpierw czy Twoje promini fizycznie wysyła polecenia AT.

Mam podejrzenie że niektóre modele arduino mogą nie działać z tel. Najlepsze są UNO.
    Kod dla noki nie będzie działał z motorolą, więc i pewnie na odwrót.

• Poziom 9  
    Dodam że pro mini wersja tania - chińska ,ale wątpię że to tego wina. Jak sprawdzić czy wysyła polecenia AT ?
  • Poziom 11  
    To Ci właśnie napisałem jak. Podłączyć pod arduino tx i rx przejściówkę USB- UART RS232 np taką <ciach> i w clear terminal będziesz widział co fizycznie wysyła arduino.

Poza tym do takiej przejściówki możesz podłączyć tel do kompa i w terminalu wpisać komendy i zobaczyć czy w ogóle tel reaguje na nie.

Pokaż kod jaki używasz .

Moderowany przez dondu:

Link Allegro usunięty ponieważ:
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Poziom 9  
    na przykład to z powyższego linku
    Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dodano po 3 [minuty]:

Jak sprawdzić czy telefon nadaje się do przesyłu sms, lub dzwonienia. Nie chcę kupować telefonu , chę wykorzystać to co mam . Prosiłbym o modele na których uda się to
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Modem telefonu może pracować w trybie tekstowym (sprawa prosta) i PDU czyli kodować sms. http://www.developershome.com/sms/howToSendSMSFromPC.asp
    AT+CMGF=?
    Żądanie podania listy obsługiwanych trybów nadawania i odbioru
    wiadomości SMS.

AT+CMGF=<N>
    Komenda umożliwia ustawienie trybu nadawania i odbioru
    wiadomości SMS. Większość aparatów pracuje w trybie PDU
    oznaczonym jako 0, natomiast nielicznie mają możliwość pracy w
    trybie TEXT (1).

Jeśli masz adapter RS232 który na liniach TX, RX ma napięcie na poziomie 3.3V to możesz go podłączyć bezpośrednio z telefonem, Jeśli napięcia są większe to potrzebujesz dostosować je do poziomu telefonu aby nie zniszczyć portu w telefonie. Zapoznaj się z MAX 232 https://www.google.pl/search?q=max232&biw...ial-communication-via-max232%252F%3B519%3B397
    Łączysz telefon z komputerem i odpalasz terminal. W terminalu wpisujesz komendy AT i obserwujesz odpowiedz z telefonu.

• Poziom 9  
    Co to te at ? Niedawno zacząłem zabawę z arduino i nie kojarzę , prosiłbym o bardziej szczegółowe instrukcję , dziękuję

• Poziom 9  
    I jaki program służy do wprowadzania tego , wcześniej nie miałem z tym styczności

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

BARDZO PROSZĘ O POMOC
  • Poziom 11  
    Tonieon, czy Ty w ogóle rozumiesz to co czytasz ?
    Ile razy można mówić to samo ?

Program terminal (np: clear terminal) służy do wpisywania i wysyłania komend AT do telefonu i odbierania odpowiedzi które wysyła telefon, ale do tego potrzebujesz przejściówki którą możesz kupić, na allegro za 10 zł z przesyłką.
    Mając ją, dopiero wtedy możesz stwierdzić czy tel prawidłowo reaguje na komendy AT i jak dokładnie te komendy mają wyglądać bo co tel to mogą one się trochę różnić.
    ROZUMIESZ ???
    Nie ma sensu na ślepo podłączać tel do arduino jak nawet nie wiesz czy poziom sygnałów będzie odpowiedni i czy komendy AT są prawidłowo napisane.

Jak będziesz miał przejściówkę, no chyba że może już ją masz to wtedy dowiesz się co i jak zrobić. Inaczej nie ma sensu dalej dyskutować.

Czym programujesz pro mini ? przez programator ?
    Tu masz taką przejściówkę https://www.youtube.com/watch?v=oYbFhHUVXbU]Link[/url]

• Poziom 9  
    mam przejściówkę , kupiłem do pro mini , dokładniej http://ebike.nexun.pl/infineon-eb3xx-programowanie-pc/ bo jak inaczej wgrałbym coś na arduino pro mini

Dodano po 55 [sekundy]:

umiem programować arduino , zrobiłem już kilka projektów . Nie wiem tylko o co z tym at chodzi

Dodano po 2 [minuty]:

próbowałem z putty i hyperterminalem , włączam funkcję echo wpisuję i nic, a tak wogóle czym się potwierdza wysłanie -enter ? czy na bieżąco wysyła
  • Poziom 11  
    Zatwierdzasz enterem.

Putty jest dobry ale uważam że lepszy będzie clear terminal bo ma osobną linijkę na której wpisujesz komendy.

U mnie właśnie putty coś nie działa jak trzeba.

W terminalu musisz ustawić odpowiedni port com i baud rate (szybkość) taką samą jak w przejściówce.Wyłącz echo, zewrzyj rx i tx, wpisz cokolwiek zatwierdź enterem i jeżeli w terminalu wyświetli Ci się to samo co napisałeś to znaczy że masz dobrze skonfigurowany program.

Rozewrzyj rx i tx i podłącz tel. tx przejściówki z rx tel i tx tel z rx przejściówki.
    Pamiętaj by mieć zrobiony dzielnik na rx tel. bo masz nokię, tak ?
    Ja mam motorolę i dzielnika nie potrzebuję.

Po wpisaniu komendy AT (po prostu wpisujesz literki "AT" nie ważne czy z małej czy dużej litery) w terminalu i zatwierdzeniu enterem przy działającej komunikacji z tel powinieneś otrzymać odpowiedź z tel o treści : (ok) na ekranie terminala.
    Jak tak będzie to powiem Ci co dalej.
    Powodzenia

Komendy AT to są zwykłe polecenia - rozkazy. Tak jak byś kumplowi powiedział np :siadaj :-)

• Poziom 9  
    Nic z tego nie otrzymuję odpowiedzi

Dodano po 7 [minuty]:

Ustawiłem na com 5 i baund 9600 tak być powinno i nic, mogę wpisywać lecz odp nie otrzymuję

Dodano po 5 [minuty]:

Problem rozwiązany płytka prototypowa ma wadę ;)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Wyrażaj się trochę jaśniej.
    Cytat:
    włączam funkcję echo wpisuję i nic

terminal i przejściówka nie zwraca Ci tego co napisałeś, czy to już działa ? czy telefon nie odpowiada na AT ?

czyli tel odpowiedział ok ?

• Poziom 9  
    @trakers dzięki , teraz kolejny problem mam nie dawałem dzielnika, podłączam rx z tx i tx telefonu z rx 232 i pokazuje to samo co wpiszę, podłączam na odwrót i nic

Dodano po 1 [minuty]:

zwraca ,ale na at nie reaguje tylko odsyła
  • Poziom 11  
    Cytat:
    nie dawałem dzielnika

no właśnie, nie chciało Ci się :| być może uszkodziłeś komunikację tel. a może to tylko efekt niedopasowanych stanów logicznych. Moderator dondu zapodał linka, parę postów wyżej, w którym możesz znaleźć prosty schemat konwentera napięć na jednym tranzystorze, powinien on pozwolić na dobrą :?: komunikację tel z przejściówką.

a wyłączyłeś echo w terminalu ?

• Poziom 9  
    nie mogę znaleźć ech o
  • Poziom 11  
    włącz
    terminal
    force on
    chyba ;-)

• Poziom 9  
    nie mogę znaleźć
  • Poziom 11  
    tutaj