Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo T60 - Klawisze funkcyjne nie działają poprawnie

tomasz82 09 Mar 2015 13:36 2805 9
    tomasz82
    Level 10  
    Witam serdecznie,

Zainstalowałem świeżego XP na lenovo T60 i pojawił się problem z klawiszami funkcyjnymi. Otóż klawisze funkcyjne działają, ale nie pojawia się reprezentacja graficzna dla nich. Np. jak zwiększam głośność to nie pojawia się pasek głośności na ekranie, albo jak wciskam ThinkVantage (długi niebieski) przycisk to nic się nie dzieje.

Dodam, że zainstalowałem większość sterowników ze strony lenovo i dalej nic. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
    Wcześniej przed instalacją XP wszystko działało poprawnie.
    Darkdarkman
    Level 30  
    Trzeba zainstalować oprogramowanie do wyświetlania tej "reprezentacji graficznej" i do obsługi ThinkVantage.

Czyli Lenovo On Screen Display, oraz Lenovo Thinkvantage Software.
    tomasz82
    Level 10  
    Witam,

Niestety na stronie lenovo nie znalazłem takiego oprogramowania dla T60 i 32-bitowej wersji XP.
    Znalazłem natomiast informację, że za poprawne działanie klawiszy funkcyjnych odpowiada Lenovo Power Manager. Zainstalowałem ten sterownik i nadal nic.
    Zainstalowałem też Hotkey Features i też nie pomaga.

Może jakieś inne podpowiedzi?
    tomasz82
    Level 10  
    Witam,

Powyższy sterownik to Power Manager. Niestety po jego zainstalowaniu grafika do klawiszy funkcyjnych nadal się nie wyświetla :|
    tomasz82
    Level 10  
    Witam,

Tak próbowałem system update z pakietu Think Vantage i dziwne jest, że nie znajduje żadnych sterowników do pobrania.

Możliwe, że zainstalowałem już za dużo sterowników ze strony lenovo i coś się pomieszało...

Z informacji na innych stronach wynika, że dla klawiszy funkcyjnych potrzebny jest tylko power manager and key feature.
    Asisienka23
    Level 25  
    To też właśnie pisałam po swoim przykładzie (ten sam laptop ten sam system). Zapytam jeszcze czy zainstalowałeś wszystkie aktualizacje dla Windows?
    tomasz82
    Level 10  
    Raczej wszystkie sterowniki dla XP mam zainstalowane. Wszystkie, o które pyta instaluję na bieżąco.

Wiem, że to nie jest może dobre rozwiązanie, ale myślę o ponownym zainstalowaniu nowej kopii XP.

Czy masz może listę sterowników lenovo, które są konieczne i wystarczające, żeby nie zaśmiecać od nowa systemu.

Chodzi mi o taką listę jak np. system update, power manager itp.
    Asisienka23
    Level 25  
    Po pracy mogę przesłać Ci kopię sterowników które ja instalowałam.