Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka, Pralka i Odkurzacz - taki zestaw

TomBit1987 09 Mar 2015 13:40 1761 8
    TomBit1987
    Level 8  
    Witam,
    piszę na razno wszystkim czego szukam. To mój pierwszy zakup takiego sprzętu.
    LODÓWKA
    od początku byłem nastawiony na Samsunga z no Frost do 2000 pln. Po przeczytaniu kilku komentarzy zacząłem się zastanawiać czy to dobry wybór. I teraz mam dylemat czy Samsung, czy Bosch a może Siemens? A może jeszcze inna marka? Oby w granicach 2100 pln.
    PRALKA
    Co do pralki to dopiero wczoraj się dowiedziałem że też będę musiał kupić i rozeznanie mniejsze. Jednak ze wstępnych opinii ludzi sklanialbym się ku firmie Siemens lub Bosch. Cena do 1000pln.
    Piore dwa razy w tygodniu, zazwyczaj krótkie i ekonomiczne pranie.
    ODKURZACZ
    Tutaj postanowiłem kupić Zelmera. Tylko zastanawiam się nad modelem. Do 400pln. Wybieram między Odyssey a Jupiter. Oba maja Hepa13. Pierwszy klasa energetyczna A a drugi B ale ten drugi ma lepszą klasę co do podłóg a na tym mi zależy bo dywany to będę miał ze dwa mniejsze. Tylko że jest większy trochę i cięższy.

Będę wdzięczny za opinie.
    Pozdrawiam
    AUTOGRZEBOLOG
    Level 15  
    Lodówka boscha czy siemensa bez różnicy, wszystkie są takie same bo te firmy od momentu fuzji robią wszystko na tych samych podzespołach, jeżeli okaże się że siemens tańszy o 100 zł to go bierz bo tak naprawdę kupiłeś to boscha tylko z innym znaczkiem :) co do pralki ta sama zasada, z własnego doświadczenia, po rodzinie i opinii ludzi którym kiedyś je sprzedawałem jak najbardziej na tak
    Przemeek1988
    Level 22  
    B/S/H = Bosch und Siemens Haugeräte = Bosch i Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Chłodziarka ...każda firma robi na jedno kopyto a opinie ..no cóż. ..W internecie można wszystko pisać ;)

Pralka - jak najbardziej Bosch ,ale ten z serii WAE - produkowane w Polsce i mają rozbieralny zespół piorący (można wymienić łożyska bębna). Dobre efekty prania ,wysoka niezawodność.
    Kiedyś Siemens miał odpowiedniki każdej serii Boscha, teraz w ofercie Siemensa zostały tylko wysokie modele produkowane głównie w Niemczech i Turcji. Do 1000zł będzie model Bosch Serie 4 VarioPerfect WAE20166PL.

Odkurzacz- jak najbardziej Zelmer ,to polska marka choć obecnie większościowym udziałowcem jest B/S/H.
    Zarówno Odyssey jak i Jupiter to dobre konstrukcje. Jupiter ma tą przewagę nad Odysseyem ,że jego bryła jest jakby w całości - tzn odkurzacz nie "łamie się na pół" - chodzi o część gdzie jest zbiornik na worek i część elektryczna. Teoretycznie Jupiter powinien być trwalszy, ale z własnego doświadczenia wiem ,że Zelmer ma wysokiej jakości tworzywa sztuczne więc nie powinno być problemu.
    TomBit1987
    Level 8  
    Dziękuję za odpowiedzi :-) Marka pralki ustalona, odkurzacz również.

Lodówka jeszcze mi nie daje spokoju. Jeżeli chodzi o Samsungi to zastanawiałem się nad tymi:
    http://www.ceneo.pl/24321734#mh=k6V6yJ7003007...vePMlYaKdlUmZespQhv81WexKtVnR2oR2UlH_mVlM5ia0

http://www.ceneo.pl/25762833#mh=S6Y3PdiN39007...NUc0auB3P392hcmg6B4XGvjgCWGULoeI-TnV-LTDAhQO0

No i nie wiemczy Samsung czy Bosch/Siemens czy może inną polecicie?
    AUTOGRZEBOLOG
    Level 15  
    Słuchaj, zasadniczo samsung ma również dobre opinie, powiem tak(nie zdradzając jednocześnie w której firmie pracuje) w naszym laboratorium stoją chłodziarki boscha.. i to bynajmniej nie po to żeby się na nie nasze napatrzyły...
    Przemeek1988
    Level 22  
    Zobacz sobie jeszcze Hotpoint-Ariston EBGH 20243 F lub Hotpoint-Ariston EBGH 20323 F O3 . Wiem ,że inna kolorystyka niż zakładasz, ale na żywo prezentuje się całkiem całkiem..no i dużo miejsca w środku. Jak każdy nofrost daje o sobie znać - ale to dobrze ,bo wiesz że jeszcze działa :D
    I nie sugeruj się marką. .jako produkt Hotpoint-Ariston zrobił dobrą robotę ;)
    TomBit1987
    Level 8  
    co myślicie o tej lodówce:http://www.ceneo.pl/23196331#tab=spec
    Bosch KGN39VL31E
    TomBit1987
    Level 8  
    Witam ponownie :)

Powyżej została zarekomendowana pralka do 1000 PLN. Cena może wynieść 1300 PLN, czy możecie coś polecić i czy rzeczywiście będzie się bardziej opłacać niż ta za 1000 PLN?

No i fajnie gdyby ktoś wystawił jakąś opinię co do lodówki Bosch KGN39VL31E :)

pozdrawiam
    Przemeek1988
    Level 22  
    Wybierz którąkolwiek pralkę Bosch ,byle by była z serii WAE. Jakość w każdej jest ta sama ,różnią się tylko funkcjami i designem.