Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router D-Link DWR-116 +Huawei E3372 + LTE spadek prędkośći po Wi-Fi

fiukis 09 Mar 2015 14:58 5298 5
    fiukis
    Level 12  
    Witam

Jestem posiadaczem takiego zestawu tj:
    Router D-link dwr-116
    modem Huawei E3372
    oraz antena zewnętrzna : Cybertech Antena Dualna LTE/4G 15dBi

Problem jest taki że prędkość downloadu po Wi-Fi jest dość niska bo wynosi od 15- do 20mbit/s

A w przypadku podpięcia modemu bezpośrednio do laptopa lub po kablu Lan prędkość wynosi od 40 do 60 mbit/s

Prawdopodobnie trzeba pozmieniać ustawiania w Routerze tylko jakie?
    bogiebog
    Level 43  
    Jak to jest podłączone ?
    matek451
    Level 43  
    Jakie prędkości osiągasz przy podłączeniu komputera po kablu LAN do DWR-116? Ogólnie DWR-116 to słaby budżetowy router . Użytkownicy mają podobne jak ty problemy po WiFi i LAN. Ten zestaw modem+router to słabe rozwiązanie. Wziąłeś to od operatora, którego?
    fiukis
    Level 12  
    @bogiebog

Podłonczone normalnie :)
    Router jest na strychu do niego wpięty jest modem pod port USB Huawei E3372, a do modemu podpięta jest antena dualna która jest zamontowana na kominie długość kabla 5m,

matek451 wrote:
    Jakie prędkości osiągasz przy podłączeniu komputera po kablu LAN do DWR-116? Ogólnie DWR-116 to słaby budżetowy router . Użytkownicy mają podobne jak ty problemy po WiFi i LAN. Ten zestaw modem+router to słabe rozwiązanie. Wziąłeś to od operatora, którego?

Prędkość tak jak napisałem , na moim laptopie wynosi około 40-60 mbit/s po kablu, a gdy modem Huawei jest bezpośrednio wpięty pod port USB w laptopie parametry również są zblizone do tych co osiągam po kablu

Modem mam od operatora Cyfrowego Polsatu , Router zaś dokupiłem we własnym zakresie aby miec internet po Wi-Fi a nie po kablu, aktualnie korzystam z oferty RedBull Mobile jesli chodzi o internet LTE
    matek451
    Level 43  
    Podobne problemy występują z MR-3420v2, modem LTE potrzebuje dużego prądu, USB może się nie wyrabiać . Pomaga aktywny HUB do zasilania modemu. Możesz popróbować. Poza tym WiFi w domu to czasami loteria a stropy robią swoje. Jaką masz siłę sygnału z DWR-116 na laptopie? Zrób test inSSIDerem.
    fiukis
    Level 12  
    Ok, bede próbował jutro i wyniki z testu również opublikuje
    Jesli chodzi o wi-fi to obojętnie czy jestem na patrerze czy stoje koło routera wi-fi, transfer jest taki sam

Jesli chodzi o ten aktywny hub , to wystarczy jakiś najzwyklejszy ?

edit:

Witam ponownie

Niestety nie mam dobrych wieści zakupiony Hub aktywny nie sprawdził się, i nie poprawił download-u ...:(

Zrzut z ekranu

Router D-Link DWR-116 +Huawei E3372 + LTE spadek prędkośći po Wi-Fi

LTE Red Bull Mobile to jest moja sieć

Dziś dodatkowo zaktualizowałem Firmware do Version : V1.04(EU) , lecz to również nic nie pomogło

Ktoś ma jakieś propozycje

edit:

Temacik do zamknięcia ...:)
    Problem rozwiązany

Okazało się że w swoim laptopie mam starą kartę wi-fi która nie obsługuje standardu "N" zakup zewnętrznego wi-fi pod USB załatwił sprawę

Pozdrawiam wszystkich, i dziękuje za pomoc