Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-1610 - Brak obrazu po HDMI, dźwięk jest.

witekkrk 09 Mar 2015 15:10 3486 22
  • #1 09 Mar 2015 15:10
    witekkrk
    Poziom 9  

Witam, mam pytanie do Kolegów z elektrody, mianowicie kupiłem przez internet w/w model amplitunera, niestety stwierdziłem, że po wpięciu sygnału na jakiekolwiek gniazdo HDMI ( są ich trzy), nie mam obrazu w TV, dźwięk pojawia się w kolumnach. Sprawa jest o tyle dziwna, że jak wepnę przewód z wyjścia HDMI monitor na amplitunerze to w telewizorze w wyborze źródła podświetla mi, że HDMI1 jest aktywne, czyli jakby wykrywało sy6gnał, ale nic nie wyświetla. Czyżby wyjście HDMI było uszkodzone?

0 22
  • Pomocny post
    #2 09 Mar 2015 20:13
    anmedia
    Poziom 39  

witekkrk napisał:
    Czyżby wyjście HDMI było uszkodzone?

Zaczalbym od przeczytania instrukcji z amplitunera.

Skoro kupiles go jako uzywany, moze jako pierwsze zresetuj go (jesli jest taka mozliwosc - nie znam tego modelu) Jesli nie ma przycisku resetowania, zainteresowalbym sie przypisywaniem sygnalow do gniazd cyfrowych. Moze byc tak, z sygnal wideo z gniazd HDMI1 jest przypisany do gniazda HDMI2 lub HDMI3 lub wymieszany z jakims gniazdem cyfrowym. Wszystkie ewentualnosci nalezy sprawdzic.

A jako pierwsze, podlaczylbym urzadzenie za pomoca kabla HDMI bezposrednio pod TV i sprawdzilbym czy wszystko dziala jak nalezy.

0
  • #3 09 Mar 2015 22:19
    witekkrk
    Poziom 9  

Sprzęt został resetowany - nic to nie dało. W instrukcji jest opis, że po HDMI leci i obraz i dźwięk - u mnie jest tylko dźwięk. Sam sygnał HDMI jest w porządku - sprawdzane z pominięciem amplitunera. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to jest jakaś wada urządzenia, ale z ochotą przyjmę każą sugestię.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Mar 2015 08:00
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeszcze można sprawdzić:

- "Input Mode" w wzmacniaczu - musi być na AUTO lub HDMI
    - sprawdzić przypisanie wejść HDMI -> menu "Input Assign (HDMI)" - wejścia HDMI muszą być przypisane pod jakieś urządzenia.
    - sprawdzić, czy w wzmacniaczu jest wyłączona funkcja "HDMI Control" - powinna była być wyłączona.

W telewizorze wyłączyć HDMI-CEC, o ile jest włączone.

I na koniec, o ile powyższe nie pomoże, po prostu odłączyć fizycznie wszystkie urządzenia z sieci zasilającej i odczekać parę minut. Następnie włączać je po kolei w odstępie 2-3 minut.

Jakim urządzeniem kolega testuje ten wzmacniacz?
    Jak kolega podłącza razem te urządzenia?
    Mógłby kolega opisać te połączenia? Jaki kabel, jakie gniazda (skąd - dokąd), jak ustawiony wzmacniacz, itd

A wszelkie zmiany połączeń HDMI to polecałbym robić przy wyłączonych urządzeniach :_)

0
  • #5 10 Mar 2015 10:17
    witekkrk
    Poziom 9  

Funkcja input mode jest na auto - wykrywa sygnał idący z HDMI - informuje o tym 'PCM' oraz "DIG" na wyświetlaczu. Konkretne gniazda są przypisane do konkretnego 'inputa' - podłączam pod takie jak należy. Zarówno na HDMI control 'on' jak i 'off' obrazu nie ma. Testuje to wszystko z DVD Denon 1930 oraz TV Samsung 32", ale modelu nie pamiętam. Połączenie jest na drodze DVD Denon hdmi - gniazdo HDMI1 amplituner - wyjście hdmi monitor na amplitunerze - gniazdo hdmi1 TV. Nie bardzo wiem jaki związek miałoby mieć włączone czy też wyłączone HDMI CEC. Wg mnie to sa niezależne kwestie, CEC i brak obrazu na TV.

0
  • #6 10 Mar 2015 10:24
    anmedia
    Poziom 39  

witekkrk napisał:
    Nie bardzo wiem jaki związek miałoby mieć włączone czy też wyłączone HDMI CEC

Zgadza sie ze sa to niezalezna kwestia. Ale chodzi o wyeliminowanie ewentualnych problemow. Im mniej systemow "posredniczaco-ulatwiajacych zycie" wlaczonych, tym latwiej znalezc ewentualna usterke.

Ja ze swojej strony zaproponuje jeszcze podmiane kabli HDMI, na 1m dlugosci jako maksimum. Oczywiscie firmowe. To ze kabel dziala bezposrednio w polaczeniu DVD-TV, nie znaczy ze dzialac bedzie w innym zestawieniu (w temacie kabli , w tym dziale mozna znalezc bardzo duzo informacji na ten temat).

Jeszcze jedno pytanie, czy ten model posiada OSD wyswietlane poprzez HDMI?

0
  • #7 10 Mar 2015 10:50
    witekkrk
    Poziom 9  

Nie wiem co to jest OSD, jakieś menu?

0
  • Pomocny post
    #8 10 Mar 2015 11:06
    anmedia
    Poziom 39  

witekkrk napisał:
    Nie wiem co to jest OSD, jakieś menu?

Dokladnie, to jest menu z amplitunera wyswietlane na TV. Sprawdz w instrukcji czy ten model posiada takie menu i jest wyswietlane poprzez HDMI. Niskie modele, posiadaly menu ale wyswietlane poprzez zlacze analogowe!

Dodano po 6 [minuty]:

Tak przegladam instrukcje i zauwazylem jeszcze jeden detal. Jaki masz TV i jak jest rozdzielczosc TV?

0
  • #9 10 Mar 2015 11:27
    witekkrk
    Poziom 9  

Hmm, zeszłoroczny Samsung LED, modelu nie pamiętam, to jest Full HD, więc pewnie 1920/1080. Ten model posiada OSD po HDMI, ale samo menu też nie wyświetla się.

0
  • Pomocny post
    #10 10 Mar 2015 11:33
    anmedia
    Poziom 39  

Zacznij od sprawdzenia jaka rozdzilczosc posiada TV.

witekkrk napisał:
    modelu nie pamiętam, to jest Full HD, więc pewnie 1920/1080.
    to nie jest zadna konkretna odpowiedz. Musisz byc pewien.

witekkrk napisał:
    Ten model posiada OSD po HDMI, ale samo menu też nie wyświetla się.

Wiec zacznij od sprawdzenia jakie ma ustawienia amplituner po HDMI. Sprawdz kable jak pisalem wczesniej. Jesli doprowadzisz ze OSD wyswietli sie na TV tzn ze amplituner jest sprawny i poprawnie skonfigurowany.

1
  • Pomocny post
    #11 10 Mar 2015 11:57
    Polon_us
    Poziom 40  

Przy próbach z podłączeniem DVD do wzmacniacza - czy na wyświetlaczu wzmacniacza zapalał się wskaźnik HDMI?

Czy jest jakaś możliwość podłączenia dla celów testowych innego urządzenia z wyjściem HDMI do tego wzmacniacza? Np. komputer?

0
  • #12 10 Mar 2015 12:39
    witekkrk
    Poziom 9  

Zapalała się kontrolka na amplitunerze jak podpinałem sygnał. Mogę podpiąć inne urządzenie, ale to dopiero wieczorem jak wrócę z pracy. kolego anmmedia, jak sprawdzić konfigurację amplitunera po HDMI? Pod jakim kątem?

0
  • #13 10 Mar 2015 12:42
    anmedia
    Poziom 39  

witekkrk napisał:
    jak sprawdzić konfigurację amplitunera po HDMI?

Instrukcja strona 27 i 44

0
  • #14 10 Mar 2015 12:51
    witekkrk
    Poziom 9  

Dzięki, spojrzę.

0
  • Pomocny post
    #15 10 Mar 2015 13:27
    Polon_us
    Poziom 40  

I jeszcze jedno proszę sprawdzić, ale w odtwarzaczu DVD.

Proszę się upewnić, że odtwarzacz DVD:

- nie jest ustawiony w trybie "Pure Direct"
    - tryb HDMI nie jest ustawiony na "OFF"

Tak na wszelki wypadek.

0
  • #16 10 Mar 2015 14:41
    witekkrk
    Poziom 9  

Na punkcie lutowniczym oznaczonym jako 3,3V na HDMI board mam 11,9V. To chyba nie jest najlepszy wynik.

0
  • #17 11 Mar 2015 07:54
    Polon_us
    Poziom 40  

witekkrk napisał:
    Na punkcie lutowniczym oznaczonym jako 3,3V na HDMI board mam 11,9V. To chyba nie jest najlepszy wynik.

Przyznam, że jestem zaskoczony tym wpisem. Kolega nie raczył odpowiedzieć jaki efekt przyniosły sugestie w wpisach. Zakładam, że negatywny, ale wypadałoby wspomnieć o nich.
    I "ni z gruszki ni z pietruszki" zabiera się za mierzenie jakiś punktów kontrolnych na płycie. Jak tak kolega chce, to proszę bardzo.
    Zastanawiam się tylko, czemu kolega nie pójdzie inną drogą podłączenia tych urządzeń. Czy jest aż tak istotne, aby sygnał szedł poprzez HDMI w tym wzmacniaczu?
    Zepsuły się, to się zepsuły - zdarza się. Można naprawić, albo pójść inną drogą.
    witekkrk napisał:
    Sam sygnał HDMI jest w porządku - sprawdzane z pominięciem amplitunera.

Przecież mozna podłączyć urządzenie, w tym przypadku DVD, bezpośrednio do telewizora, a dodatkowo odtwarzacz z wzmacniaczem przewodem optycznym.
    Efekt będzie dokładnie taki sam, jakby urządzenia były połączone przewodami HDMI wg oryginalnej koncepcji.

0
  • #18 11 Mar 2015 11:07
    witekkrk
    Poziom 9  

Zgadza się, nie pisałem o wynikach moich działań, gdyż nie miałem możliwości sprawdzenia amplitunera, urządzenie miałem w pracy gdzie nie ma telewizora, więc mogłem co najwyżej sobie rozkręcić obudowę i popatrzeć na środek sprzętu. Żadna z rad Kolegów niestety nie przyniosła efektu, TV tak jak pisałem jest 1920x1080. Kolego polon_us, ja wiem, że można inaczej połączyć urządzenie żeby mieć obraz po HDMI, ale skoro producent daje taką możliwość to dlaczego miałbym nie chcieć z niej skorzystać.

0
  • Pomocny post
    #19 25 Mar 2015 08:06
    ryshard
    Poziom 15  

Miałem podobnie, z tym że u mnie brak też dźwięku po hdmi.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9889734#9889734
    Zamówiłem drugą hdmi board z amerykańskiego ebaya, bez zmian, ale płytka była używana i nie sprawdzona. U mnie też na wyjściu hdmi sygnał był, ale brak obrazu. Po wygrzaniu płytki hot air'em zniknął. Po prostu wadliwy to chyba produkt. Słucham go tylko na Direct/Stereo, ale w sumie mam małe mieszkanie i mi wystarcza :).

1
  • #20 25 Mar 2015 14:29
    witekkrk
    Poziom 9  

Dzięki, spróbuję. Grzałeś obie strony płytki czy tylko jedną?

0
  • #21 25 Mar 2015 17:31
    ryshard
    Poziom 15  

Grzałem obie, zdejmowałem też ekran. Niestety w moim wypadku nic nie pomogło.

0
  • #22 25 Mar 2015 22:38
    witekkrk
    Poziom 9  

Nie rozumiem, piszesz, że po wygrzaniu problem zniknął a teraz, że to nic nie pomogło?

0
  • #23 25 Mar 2015 23:12
    ryshard
    Poziom 15  

Nie zrozumiałeś mnie, po wygrzaniu zginął sygnał na HDMI.

0