Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AGD9490 PC - Przerywana praca zmywarki

boleczek2307 09 Mar 2015 15:50 2535 4
  • #1 09 Mar 2015 15:50
    boleczek2307
    Poziom 2  

Witam Wszystkich. Posiadam zmywarkę Whirlpool model ADG 9490 PC i od pewnego czasu mam z nią problemy. Gdy włączam zmywarkę na któryś z programów i zamykam drzwiczki to zmywarka zaczyna pracować (słychać jak napuszcza wodę i pompa zaczyna pracować) pracuje tak przez pewien czas i w pewnym momencie zmywarka zaczyna przerywaną pracę tzn. najpierw zatrzymuje się i nic nie słychać a po chwili znowu zaczyna pracować i tak w kółko aż wreszcie całkiem się zatrzymuje i nie dobiegają ze zmywarki żadne odgłosy. Gdy otworzę drzwiczki to ze zmywarki wylatuje gorąca para a gdy je zamknę to znowu na chwilkę pompa zaczyna pracę i przestaje. Czasem nie słychać żadnych dźwięków ze zmywarki po kilkadziesiąt minut albo pompa jakby na chwilkę zacznie działać i znowu przestanie. Zostawiłem na noc zmywarkę i wyszedł błąd F3. Na początku, wcześniej wyskakiwał także błąd F4 ale teraz już się nie pojawia. Dodam że puściłem zmywarkę w trybie awaryjnym i wtedy zmywarka działała cały czas bez żadnych przerw i program się zakończył po 20 min. bez żadnego błędu. Podczas tego trybu awaryjnego puściłem zmywarkę także przy otwartych drzwiach i wtedy ciśnienie wody z ramion wiatraków było tak duże, że zalało mi kuchnie a więc wtedy pompa pracowała normalnie.
    Gdy ze zmywarki podczas zmywania nie dobiegał żaden dźwięk sam ją wyłączyłem przytrzymując przycisk start i odpompowując wodę a naczynia po takim nieskończonym zmywaniu były czyste z wyjątkiem jakichś mocno zabrudzonych ale tabletka się niestety cała nie rozpuściła. Co może być przyczyna takiego wadliwego działania zmywarki...czyżby pompa była uszkodzona i do wymiany? Jestem laikiem w sprawach naprawy zmywarek wiec proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc.

0 4
  • #2 09 Mar 2015 16:59
    AUTOGRZEBOLOG
    Poziom 15  

Proszę odkręcić filtr( przy okazji go czyszcząc) w otworze do którego go pan włoży s powrotem znajduje się OVI, optyczny czujnik wody, wygląda jak szklane oko/wizjer, przetrze go pan i zmywarka będzie hulać :)

1
  • #3 04 Kwi 2015 15:23
    boleczek2307
    Poziom 2  

Witam ponownie. Zrobilem tak jak Pan radził, przeczyściłem filtr i czujnik OVI (w otworze gdzie jest ten czujnik była woda więc ją wypompowałem) i zmywarka zmyła naczynia prawidłowo ale znowu problem powrócił i czyszczenie nic już nie pomaga. Zmywarka na początku pracy zaraz po włączeniu działa prawidłowo a woda z ramion ma duże ciśnienie ale po pewnym czasie wszystko staje i ze zmywarki nie dochodzą żadne dźwięki a pompka od czasu do czasu ruszy (słychać wtedy dźwięki ze zmywarki) i znowu stanie. Gdy otworzę drzwiczki zmywarki to ze środka wydobywa się gorąca para. Gdy otwieram drzwiczki w czasie gdy nic nie pracuje i je zamknę to wtedy zmywarka na chwilkę zaczyna pracę. Jak na początku ciśnienie jest duże to później woda z ramion ledwie sie sączy i śmigiełko się nie rusza a tabletka na koniec nie jest rozpuszczona (stosuję tabletki DREFT Platinum).Dodam jeszcze, że włączyłem na noc program ECO 50 stopni to rano wyskoczył błą F3 a program był przestawiony na AquaSteam 60-70 stopni i zmywarka piszczała. Pozatym tabletka się nie rozpuściła. Pewnie będę musiał oddać zmywarkę do serwisu ale chciałbym się dowiedzieć o prawdopodobne przyczyny aby serwisant nie naciągnął mnie na zakup jakichś niepotrzebnych części. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich.

0
  • #4 06 Lip 2016 22:44
    paklanna2
    Poziom 1  

Witam,

mam identyczne objawy w swoje zmywarce Whirpool ADG 8292 IX. Czy mógłbyś napisać, jak zakończyła się sprawa-co było do naprawienia?

4
  • #5 16 Gru 2017 19:53
    kuba1b
    Poziom 2  

Witam
    Miałem kłopoty ze zmywarką 9490 pc i błędem F3. Wyczyściłem pompę i odkamieniłem układ . Pomogło na tydzień.
    Teraz borykam się z temp. podczas prania. Zmywarka myje dokładnie ,naczynia są ciepłe zakończeniu pracy zmywarki.
    Jednak podczas czyszczenia preparatem do zmywarek , pojemnik z woskiem jako otworem dozującym nie rozpuścił się wystarczająco i płyn nie wyciekł. Okazuje się że błąd F3 w moim przypadku może oznaczać uszkodzoną grzałkę. Zamówiłem nową. Jak wymienię to się odezwę.
    Pozdrawiam

1
  Szukaj w 5mln produktów