Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool AKP 711 - Spalony bezpiecznik

justGreg 09 Mar 2015 16:59 1470 2
    justGreg
    Level 2  
    Witajcie.
    Na początku zaznaczam, jestem bardzo zielony w kwestiach elektryki i elektroniki. Teoretycznie niby coś tam wiem, ale nigdy nie praktykowałem za bardzo.

Dziś próbowałem wymienić żarówkę w piekarniku Whirlpool AKP 711. Nowa coś nie chciała działać, postanowiłem sprawdzić czy jest prąd w gniazdku. I nieopatrznie doprowadziłem miernikiem do spięcia.. Poleciały iskry, huknęło. Od tego momentu piekarnik nie działa. Płyta grzewcza nad piekarnikiem działa bez problemowo, wszystkie inne sprzęty działają.

I tu pytanie do Was, da się to łatwo naprawić? Bezpiecznik wymienić? A jeśli tak, to jak się do niego dostać?

Pozdrawiam serdecznie,
    Grzegorz Pełka
    dzimi
    Moderator
    Na początek sprawdź bezpiecznik w skrzynce rozdzielczej. Przypuszczam że kuchenkę masz podłączoną pod zasilanie 3-fazowe. W tym przypadku piekarnik zasilany jest z innej fazy niż płyty grzejne.
    justGreg
    Level 2  
    @dzimi To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Tylko, że... (i tu tłumaczę brak doświadczenia swoim wiekiem) mamy w domu po części bezpieczniki automatyczne a po cześci topikowe. No i z tymi drugimi nigdy nie miałem za wiele do czynienia. Pooglądałem z każdej strony i stwierdziłem, że są dobre. Dopiero dziś, przy drugiej inspekcji zauważyłem, że jeden jest zużyty. Po wymianie kuchenka działa!

Także dziękuję za dobrą podpowiedź, a samemu muszę się jeszcze wiele douczyć.

Temat do zamknięcia,
    Pozdrawiam,
    Grzegorz