Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kompresor + piaskarka - Kupno, co radzicie.

13adam13 09 Mar 2015 17:48 8364 26
    13adam13
    Level 29  
    Witam ,
    Potrzebuję w miarę porządną sprężarkę i piaskarkę. Ogólnie do malowania tj. ciągniki, rozrzutnik inne maszyny. Dla siebie, w miarę tanio.
    Wyszukałem takie typy: http://allegro.pl/sprezarka-kompresor-100l-3-8km-230v-germany-waz-i5132279988.html , http://allegro.pl/piaskarka-syfonowa-80l-bass-polska-dysze-i5100584431.html . Co sądzicie, zda egzamin. :D
    Dzięki za rady. W razie złego działu proszę o przeniesienie do odpowiedniego.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    ElDiablo1212
    Level 17  
    Lepszy byłby kompresor do którego będą części w razie awarii. Może coś z gamy ABAC, WALTER albo jakiejś innej polskiej firmy.
    zdenek_zdenek
    Level 19  
    Minimum 2,5 m3/min. Jak chcesz cały zestaw do piaskowania to 25 tys. ci braknie.
    zdenek_zdenek
    Level 19  
    13adam13 wrote:
    kilkadziesiąt minut.

Pobożne życzenie sprzedających, chyba że miałybyć sekundy i to kilkanaście. Ta piaskarka z tymi zaworami nie ma prawa działać prawidłowo.
    bc30se
    Level 15  
    Aha maszyny rolnicze... tak jak koledzy napisali, cały ten zestaw odpuść....

Co potrzebujesz, sprężarki najlepiej śrubowej na przyczepce, trudno tutaj polecić cokolwiek bo to zależy od zasobności portfela, ale tak jak ci napisano, wydajność efektywna (nie teoretyczna) to 2000L minimum.

Wydajność taką również zapewniają kompresory polskie ze starych czasów 4 cylindrowe V firmy AIRPOL/POMET - napęd silnik elektryczny. Jeśli chodzi o ekonomie pracy na nich to powiedziałbym że przy takich kosztach obslugi maszyny, dodając do tego dostęp do części i ich niezawodność, można nadal twierdzić że są bardzo konkurencyjne. Licz się z tym, że zakup będzie pociągał za sobą remont generalny. No ale tu jak kto woli.... Waltera nie polecam, to jest po prostu na dzień dzisiejszy chinol z homologacją i serwisem.

Piaskarka tylko i wyłącznie ciśnieniowa, możesz zbudować sam - nie jest to zaś temat o tym bo takie tematy już są. Dysza do maszyny do piaskowania maszyny rolniczej to wydaje mi się tak minimum 8mm. We własnej konstrukcji można robić cuda, zawory dozujące, odcinające, według własnego pomysłu... bądź kupić piaskarkę gotową. Na te na allegro do 500 zł chińskie to nawet nie patrz. Co jeszcze ważne dla Ciebie... zasobnik.. a do piaskowania Twoich maszyn rolniczych to tak minimum 150L ze wskazaniem na 200L+ ścierniwa... żeby nie latać tylko pracować.

PS.
    http://www.herubin.pl/p/p_osprzet_dysze.php

Tu masz bardzo dobrą tabelę i tym się kieruj przy zakupie kompresora, jak mówiłem interesuje Cię minimum kompresor zapewniający zapotrzebowanie dyszy 8mm przy np 6 barach.
    Zryt86
    Level 9  
    Witam.
    Jeśli można dołączył bym się do tematu i prosił bym o pomoc. Chodzi o dobór sprzętu czy waszym zdaniem taka sprężarka dała by sobie rade przy najmniej na początek chce zacząć piaskowanie zarobkowe przede wszystkim zacząć od felg jak by się trafiła jakaś przyczepa jak najbardziej tez. Wiem żeby sprzęt był konkretny to trzeba wyłożyć z 30 tys. ale to będą początki i wole się pomęczyć z tym piaskowaniem i zobaczyć najpierw czy znajdą się chętni potem będę myślał dalej. Kompresor o jakim myślałem to:
    Kompresor Sprężarka 500l ABAC B7000/500 FT10

i jaka była by odpowiednia piaskarka do tego kompresora?
    zdenek_zdenek
    Level 19  
    @Zryt86 Zapomnij o tym. Nawet za 30 tys. nie będziesz miał konkretnego sprzętu.
    Zryt86
    Level 9  
    ale mam zapomnieć o tym pomyśle na interes czy o tym sprzęcie ? ja to chce jako dodatkowy pieniądz nie jako jedyne źródło utrzymania po godzinach tam komplet felg tu i jakaś 100 wleci może i z czasem jakaś większe zlecenie jak się trafi mieszkam na wsi do około wioski to możne jakaś przyczepa się trafi albo coś
    bc30se
    Level 15  
    Ani do felg ani do przyczepy ta sprężarka się nie nada, do felg minimum 1500L realnej wydajności i dysza 5mm i męczenie się z przesiewaniem do mikrona. Hobbystycznie jak najbardziej super, dla zarobku... męczarnia. Wszystko masz napisane.

30 tys na sprzęt to aż zanadto, chyba że ktoś dolicza jeszcze halę do piaskowania, suszarnie i jakieś inne cuda.
    zdenek_zdenek
    Level 19  
    @bc30se W przypadku nowego sprzętu 30 tys to za mało.
    Jaka suszarnia, kto przy zdrowych zmysłach w dzisiejszych czasach piaskuje drobnicę piachem. Do tego stosuje się polgrit.
    bc30se
    Level 15  
    Ja piaskuje piachem bo polgrit się nie opłaca, nie każdy mieszka 50 km od Żukowic...
    Zryt86
    Level 9  
    myślałem że od biedy ta wydajność efektywna 980l/m w tej sprężarce da rade by popracować wiem że to nie 2 tys l/m ale naprawdę bez nadzieja z tą sprężarką? na całość chciałem przeznaczyć 10 tysięcy by zobaczyć czy ten interes ma sens pomęczyć się troszkę (ale bez przesady)i jak by interes się kręcił to wtedy by się pomyślało nad czymś innym mocniejszym tak z rok dwa i patrzeć jak będzie dlatego nie czy waszym zdaniem ma sens wydawać te pieniądze na taką sprężarkę i czy w miarę da się nią o piaskować felgi ewentualnie przyczepę czy raczej był by to strzał sobie w kolano?
    bc30se
    Level 15  
    ludzie czy wyczytacie to co się do was pisze, macie tabele zapotrzebowań uważacie że to są jakieś czary co co?

Kolego za 10 tys bez problemu sprzęt na rozruch z wydajnością 2500L wyjdzie... napisałem co i jak. Jest dużo opcji, ale gotowych rozwiązań nie poda Ci nikt na tacy. Wystarczy że nie wtopisz kasy w coś co się okaże niefunkcjonalne.
    Zryt86
    Level 9  
    Ok juz kupuję o co chodzi. A mozecie mi doradzic jakie marki /firmy szukac tych kompresorow srubowych? I czy do takiej sprezarki musze dokupic oddzielnie zbiornik jesli to taka skrzynka ten kompresor? Pewnie tak ale wole sie upewnic.
    zdenek_zdenek
    Level 19  
    W krakowie Polgrit wychodzi ok. 400 za tone i na każde przesianie odpada ok. 10%, a piachu nie opłaca się już przesiewać.

@Zryt86 Nie zapomnij kupić hełmu i filtra węglowego. Przydałby się też klimatyzator do powietrza do oddychania.
    Zryt86
    Level 9  
    Tak kask wiem i cos do oddychania pamietam. A jesteście w stanie przybliżyć mi jakies marki na jakie warto patrzec? I czy ilosc moto godzin jest istotna ile ma taka uzywka przepracowane
    bc30se
    Level 15  
    no ale zadajesz pytania.... tak jakbyś zapytał czy przebieg auta ma znaczenie...
    Zryt86
    Level 9  
    Bardziej chodzilo mi ile moto godzin ze tak powiem jest dopuszczalne by zainteresowac sie danyk kompresorem ktory byl by wart uwagi a ile by od razu dac sobie spokój
    larson04
    Level 14  
    Jeśli kompresor śrubowy był regularnie serwisowany (wymiana filtrów,oleju,smarowanie łożysk silnika,i ich późniejsza wymiana itd.)to nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy mu nie straszne.Jeśli chciałbyś kupić śrubówkę, ale się na tym nie znasz, to polecam skontaktować się z jakimś serwisantem i prywatnie z nim podjechać i obejrzeć sprzęt.Śrubówki jeśli chodzi o wydajność i żywotność,są na pewno dużo lepszym rozwiązaniem niż tłokowa.Ale do tego dochodzi osuszacz najlepiej ziębniczy i koszty rosną.Dlatego jak ktoś pisze ,że 30tyś może być mało ,to ja się z nim zgadzam.Co do firm, to Kaeser,Demag,Boge, to aż nad to do piaskowania