Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Alpha po zalaniu ( działa ) - ale jak długo ?

09 Mar 2015 18:42 1131 7
  • Poziom 11  
    Witam,

Dwa dni temu położyłem swojego Samsunga Galaxy Alpha w bagażniku samochodu, na płaskiej powierzchni ( skrzyni głośnika). Na tej samej powierzchni postawiłem otwarty (bez spryszkiwacza ) butelkę z płynem do czyszczenia plastików w samochodzie ( Kaufland za 5zł ). Czyszcząc zadowolony swoje autko, w którymś momencie zamknąłem bagażnik, co spowodowało przewrócenie butelki i wylanie jej na powierzchnię tą samą na której leżał telefon. Za kilka minut otworzyłem bagażnik, coś tam szukam, dzwoni telefon. Podnoszę, cały mokry. Odrazu otwieram klapkę - mokro, wyjmuję baterie - pod nią też mokro, a że jest wgłębiona to wszystkie układy też musiały w jakiejś części być w wodzie ( płynie ). Może nie potrzebnie, ale poleciałem odrazu pod kompresor, wymuchałem wodę z wszystkich otworów ( tak wiem, że w tym momencie poleciały jej drobiny tam gdzie wcześniej jej nie było), podszuszyłem telefon i próbowałem go włączyć. Zapaliła się tylko dioda, i telefon nie regował. Pojechałem do sklepu po ryż, telefon do ryżu - test 1 po dwóch godzinach telefon się właczył, ale zawiesił na ładowaniu. Po 5h telefon się włączył noramlnie, jednak za chwile pojawiły się paski na ekranie i się zawiesił. Po 8h telefon się włączał i działał, ale nie łapał zasięgu i aparat miał zamgloną soczewkę. Po gdzieś 11h był mi potrzebny bo wyjeżdzałem, włączyłem działa, ma zasięg i wszystko je ok. Po kolejnych kilku godzinach zniknęło zamglenie aparatu i znowu robi dobre zdjęcia. Od tego czasu telefonu używam i wszystko działa.

Teraz pytanie właściwe, czy jeszcze zostawić go na kilka dni w tym ryżu żeby wyssało resztki wilgoci ? Mam też dylemat czy go wpakować do wanienki ultrwadźwiękowej na kąpiel w preparacie do czyszczenia elektroniki/optyki. Nawet chciałem to dzisiaj zrobić, ale wyciągnięcie z tego telefonu płyty głównej wiążę się z odklejaniem na gorąco wyświetlacza. Co nie jest zabiegiem zabawnym, zważając że ma tylko 1,4mm grubości i nie wiem jak ponownie go przykleić, żeby siedział jak fabrycznie ( przylegał krawędziami).

Najchętniej bym tego nie robił, ale czy po dwóch miesiącach nie okażę się, że wnętrze skorodowało w skutek obecności jakiejś chemi lub minerałów pozostałych po odparowaniu cieczy i telefon przestanie działać?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Aleś namieszał, nie trzeba było go włączać. Telefon jak najszybciej do rozbiórki i kąpania w wanience. Wrzucenie całego telefonu do ryżu nic nie da. Jeśli jeszcze działa a nie chcesz sam rozbierać to lepiej zleć doświadczonemu serwisowi, bo prędzej czy później jak już wszystko skoroduje to telefon pójdzie na złom.
  • Poziom 11  
    No to nawet go już mogę rozbrać, mam opalarkę z regulacją temperatury i mogę go rozebrać nawet dzisiaj. Ale po tym jak znowu go przykleić?
  • Admin grupy GSM
    Jak czytam o naprawach ryżem to zaraz wskaźnik myszy wędruje na ikonę przenieś do kosza bo elektroda nie pozwala na zaniżanie poziomu, ale w tym wypadku zostawię temat. ;)

Osobiście nie rozbierałbym tego telefonu, tylko miał nadzieje, że nic się nie stało.
  • Poziom 11  
    Heh, zdaję sobie z tego sprawę. Ale nie miałem pomysłu co z nim zrobić, znając właściwości ryżu wpakowałem do niego telefon. Bądź co bądź telefon nie tani, jest mi bardzo pomocny w pracy i nie chciałbym się z nim rozstawać, a na nowy sobie po miesiącu używania tego nie mogę pozwolić.
  • Poziom 2  
    zazwyczaj działa długo po zalaniu, jak się go porządnie wysuszy
  • Poziom 11  
    Zauważyłem jeszcze jedną zmianę po zalaniu, kiedy podłączy się go do ładowarki, zawsze świeciła dioda powiadomień na czerwono, teraz nadal świeci, ale gdy zaświeci się ekran to dioda gaśnie.

Zrobiłem sobie małe pudełko z grzaniem do 35 stopni, obiegiem powietrza i poziomem wilgotności na poziomie 5% (ryż wewnątrz), będę tam wkładał na nocne ładowanie telefon przez tydzień i zobaczymy czy się poprawi.
  • Admin grupy GSM
    Jak jest ryż to będzie dobrze. :D

Samsung Galaxy Alpha po zalaniu ( działa ) - ale jak długo ?