Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka siemens SE64M364EU/36

09 Mar 2015 18:48 2349 2
  • Poziom 1  
    Witam. Mam problem ze zmywarką Siemens SE64M364EU/36. Po włączeniu słychać burczenie ale nie podaje wody. Tak jest po sprawdzeniu filtra przy zaworze (przeczyściłem go) ale nadal nic. Na początku zmywarka nie wypuściła wody i na wyświetlaczu świecił się symbol "kranik". W chwili obecnej nie świeci się. Co dziwne na wyświetlaczu, przy wybraniu danego programu zawsze był czas 141 lub coś podobnego. Po wybraniu skróceniu programu było około 72 a teraz nie pojawia się wartość wyższa niż 70. POMOCY:)
  • Poziom 2  
    Niepijący, niepalący, w ogóle dobrze prowadzący się facet poszukuje pomocy przy naprawie zmywarki :)
    Czołem! Piszę tutaj żeby nie mnożyć niepotrzebnie postów, a mam podobny problem z tą samą zmywarką (SE64M364EU/31) co kolega nade mną. Zmywarka nieustannie wypompowuje wodę. Nawet przy otwartych drzwiach. Na programatorze mogę robić praktycznie wszystko i czasy się prawidłowo zmieniają (choć czasem coś się zawiesi i muszę resetować), ale cały czas podświetlona jest ikonka kranika. Oczywiście nie ma mowy o rozpoczęcie zadanego programu. Doprowadzenie wody sprawdzone - bez zatorów. Odprowadzenie też działa (jeśli naleję do środka wody to zmywarka błyskawicznie ja odprowadza). Całkowicie odłączyłem programator, ale nie dało to żadnych efektów. Odłączyłem też urządzenie na dłużej od prądu - brak poprawy.
    Czy ktoś mógłby mi coś doradzić? Czego jeszcze spróbować?
    Bardzo chciałbym uniknąć wyciągania zmywarki spod blatu, ponieważ przez bezmyślność projektantki meble kuchenne są obniżone. Pod zmywarką wykute są płytki, więc przy wyciąganiu mam próg w postaci pozostałych, niewykutych płytek, a od góry blat i bardzo niewielkie pole do manewru.
    Kolego nade mną, podejrzewam, że to buczenie to jest właśnie opisane przeze mnie wypompowywanie wody. Możesz to sprawdzić zaglądając pod dolny filtr.
  • Poziom 2  
    Od kilku dni nie dotykałem zmywarki czekając na jakieś sugestie z forum, ale tutaj lipa więc postanowiłem podjąć kolejną próbę wyciągnięcia jej spod blatu. Ku mojemu zdziwieniu, po próbnym włączaniu była cisza - zmywarka nie próbowała wypompowywać wody. Podłączyłem programator (był błąd kranika, ale zniknął po resecie) i jakby nigdy nic włączyłem pranie. Przeleciał cały program i nie pojawiły się żadne nieprawidłowości.
    Dalej nie wiem co się działo ze zmywarką przez ostatnie 2 tygodnie, ale na chwilę obecną jest git. Ciekawe jak długo...