Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LG LA620S i NAD 3220PE - Podłączenie

marciniuk 09 Mar 2015 20:21 918 12
  • #1 09 Mar 2015 20:21
    marciniuk
    Poziom 5  

Witam, zastanawiam sie jak podlaczyc te 2 rzeczy zeby dzwiek mi szedl z kolumn a nie z glosnikow tv. Generalnie chciałem podłaczyc tv z wzmacniaczem poprzez czincz ale tv nie ma takiego wyjscia, jest tylko wejscie.

Z wyjsc audio jest optyczne ale z kolei nie ma go w zmacniaczu, oraz wyjscie typu SCART i tu pojawia sie pytanie, czy lepiej podlaczyc to ze soba poprzez zlacze scart i czincz czy wziac przejsciowke z optyka na czincz?

0 12
  • Pomocny post
    #2 09 Mar 2015 20:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marciniuk napisał:
    pojawia sie pytanie, czy lepiej podlaczyc to ze soba poprzez zlacze scart i czincz

Można - pod warunkiem, że tv na tym porcie wystawia audio.
    marciniuk napisał:
    czy wziac przejsciowke z optyka na czincz?

Potrzebny konwerter sygnału - FiiO D3, lub D7.

1
  • #3 09 Mar 2015 21:13
    marciniuk
    Poziom 5  

Teraz tylko czym lepiej?

Tam gdzie jest scart jest in/out wiec pewnie da sie

0
  • Pomocny post
    #4 09 Mar 2015 21:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marciniuk napisał:
    Teraz tylko czym lepiej?

Tym co wyjdzie taniej - bo efekt końcowy, będzie i tak taki sam - czyli sygnał analogowy.
    marciniuk napisał:
    Tam gdzie jest scart jest in/out wiec pewnie da sie

No i masz zwycięzcę :) .

1
  • #5 09 Mar 2015 21:17
    marciniuk
    Poziom 5  

Dziekuje slicznie za pomoc!!

0
  • Pomocny post
    #6 09 Mar 2015 21:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Pamiętaj tylko, by przejściówka euro - chinch miała przełącznik IN/OUT, albo INPUT/OUTPUT.
    Tak ma to wyglądać:
    TV LG LA620S i NAD 3220PE - Podłączenie
    W sklepie, nie zawsze wiedzą co mają.... - a tu sobie ustawisz co potrzebujesz.
    I przełącznik dokładnie tak samo jak na fotce ma być ustawiony!.

1
  • #7 09 Mar 2015 23:20
    marciniuk
    Poziom 5  

A czy jakosc dzwieku nie ulegnie pogorsulegniwzgledem zwyklego podlaczenia na czincze??

0
  • #8 10 Mar 2015 00:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Audio z tej przejściówki idzie właśnie przez chinche (biały i czerwony chinch).
    Tylko, nie kupuj kabla za 2 zł (biorąc pod uwagę, że to sygnał analogowy, to kabel ma znaczenie) - oczywiście też nie popadając z tym w absurd - myślę, że kabel 2 chinche - 2 chinche 1,5 m, kupić maksymalnie za 15/20 zł.
    Za większą kwotę, to przerost formy nad treścią - choć, jeśli ktoś czuje potrzebę wydać na to 50, czy 100 zł - jego wola...

0
  • #9 10 Mar 2015 11:36
    marciniuk
    Poziom 5  

Kable mam niezle z pracy wiec o to jestem spokojny, teraz tylko czy kupic taka kostke scart hamy za 30 zl czy jakas tansza za 5-10 zl. Czy to ma znaczenie. Czy wlasnie konwerter optyk-czincz.

0
  • #10 10 Mar 2015 15:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

marciniuk napisał:
    czy kupic taka kostke scart hamy za 30 zl czy jakas tansza za 5-10 zl.

Tańsza też będzie działać - chyba, ze te 30 zł za Hamę, to dla Ciebie nie problem - to też może być.
    marciniuk napisał:
    Czy wlasnie konwerter optyk-czincz.

Konwerter jakieś 160 zł z przesyłką + kabel optyczny i masz 170 zł - uzyskany sygnał będzie i w pierwszym przypadku i drugim i tak analogowy - czy jest sens wydawać tyle kasy, skoro za 40 zł max mamy to samo?.

Ale oczywiście, decyzja zawsze należy do drugiej strony.

0
  • #11 10 Mar 2015 18:33
    marciniuk
    Poziom 5  

Dobra dziala!

Ale pytanie dodatkowo jak w to wszystko wrzucic PS4? TV nie przekazuje dzwieku z konsoli poprzez chinche. Czy wtedy np model podlaczenia nie bylby najlepszy:

PS4 -> HDMI -> TV -> Optyk -> Konwerter Optyk-Chinch -> Wzmacniacz Stereo ?

Tak by zadziałało?

Bylby wtedy normalnie glos z konsoli i tv z tego co aktualnie jest wyswietlane na TV czy lepiej dodatkowo polaczyc:

PS4 -> Optyk -> Konwerter -> Wzmacniacz ?

0
  • #12 11 Mar 2015 07:35
    grubs
    Poziom 32  

Tak głos będzie przy połączeniu PS4 do TV przez HDMI.
    Pozostaje kwestia jakości przy tym połączeniu a bezpośrednim ale to już możesz sprawdzić sam i wybrać lepszą opcję.

0
  • #13 07 Maj 2015 07:14
    akwar
    Poziom 9  

Ja podłączyłem do wyjścia słuchawkowego minijack,a do wzmacniacza chinche.W opcjach dzwięku wybierasz słuchawki i masz dzwięk na wzmaku.Koszt 15 zł.

0