Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta Indukcyjna jaką polecacie

waski88pl 03 Jan 2017 14:56 48621 44
Bosch
    mailo86
    Level 11  
    PIE631FB1E czy EHH46540FK czy EHH46340FK

Mam 2 fazy wiec 400 V bez problemu :)
  • Bosch
    Barthezz1976
    Level 18  
    mailo86 wrote:
    PIE631FB1E czy EHH46540FK czy EHH46340FK

Mam 2 fazy wiec 400 V bez problemu :)

Wszystkie są dobre, bierz taką która Ci się podoba (sterowanie).
    PanSzczePan
    Level 2  
    Witam,
    nie chce zakładać nowego tematu dlatego piszę tutaj. Za około 2 miesiące (może szybciej) przeprowadzam się do mieszkania, będziemy mieć wszystkie meble robione na wymiar. Potrzebuje całego sprzętu do kuchni oraz pralki do łazienki i tu pierwsze pytanie czy o każdy sprzęt pisać osobny temat? (tj. lodówka, piekarnik, okap/wyciąg węglowy, zmywarka, pralka no i indukcja). Chyba że lepiej napisać wspólny jeden temat? Nasza rodzina jest czteroosobowa za kilka miesięcy będziemy już 5 :). W bloku nie ma podłączonego gazu ale jest instalacja elektryczna 3 fazowa ("siła") pod indukcje. Budżet to około 2 tyś. zł jeżeli warto dopłacić 200 zł to dopłacimy. Ogólnie jestem w temacie AGD zielony dlatego proszę o pomoc i poradę co kupić.
    Jak najmniej awaryjna
    4 pola grzewcze
    funkcja boost itp.
    łączenie pól
    wymiary 60cm (może być większa)

Z góry dziękuję za pomoc.
    ALIBABA I
    Level 29  
    Witaj kol. zanim kupisz to daj cynk co wypatrzyłeś, marka model itd. może będziemy mogli coś ci pomóc , a j co ważne nie podłączaj tego urządzenia pod 3 fazy

.Ps . zanim podłączysz zapytaj.
    PanSzczePan
    Level 2  
    Sam nie będę instalował tylko z elektrykiem płytę, (w sklepach jest taka opcja z instalacją płyty, chyba takiemu "fachowcowi" mogę zaufać) a co do modeli które mam na oku to takie:
    http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/amica-in-6144-iwst.bhtml

http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-ehi6540fw1.bhtml

opcjonalnie taka:
    http://www.mediaexpert.pl/plyty-do-zabudowy/p...id=CNaYiP-VjtMCFQVVGAodo5IAaw#tab_description

Żonie podobają się białe .

Piekarnik taki:

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy...D1899.00%2526cr%253D0%2526t%253D20170505-0030

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/electrolux-eoa5751aov.bhtml

http://www.euro.com.pl/piekarniki-do-zabudowy/amica-eb833wa-in.bhtml

Mogą być innych firm ale jak wyżej fajnie jakby był biały :) Piekarnik często używany do pieczenia mięs ciast chleba itp.
  • Bosch
    Barthezz1976
    Level 18  
    adamkus wrote:
    Też się podepnę a z tych dwóch, co wybrać? ELECTROLUX EHI 6540FHK, czy
    BEKO HII 64505 FHT?

Ta, która Ci się podoba. To nie jest jakiś szajs za 900 zł, więc nie ma czego się bać.
    Nie musisz specjalnie kupować płyty z łączonym polem, wystarczy, że odpalisz naraz 2 pola z jednej stron na tej samej mocy.
    pldiego
    Level 11  
    U mnie właśnie padła indukcja firmy BEKO(ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!). Po trzy krotnej naprawie(każda około 500 zł) już nie mam na nią sił i także skusze się na EHH46340FK.
    Dylemat miałem pomiędzy Boshem a właśnie Electroluxem. Decyzja zapadła ponieważ Electrolux posiada każde pole grzewcze sterowane oddzielnie czego brakuje w Boschu. W Beko miałem system wybierania pola grzewczego a potem wspólnym plusem lub minusem zmieniałem siłę grzania. Jest to dośc niewygodna opcja zwłaszcza gdy coś zaczyna kipieć.
    Kruger503
    Level 10  
    ALIBABA I wrote:
    Witaj kol. zanim kupisz to daj cynk co wypatrzyłeś, marka model itd. może będziemy mogli coś ci pomóc , a j co ważne nie podłączaj tego urządzenia pod 3 fazy

.Ps . zanim podłączysz zapytaj.

On nie zapytał, więc zapytam ja. Szkoda, że nie rozwinąłeś swojej odpowiedzi i nie napisałeś dlaczego nie podłączać tego urządzenia pod 3 fazy. Wyjaśnij więc proszę, bo jestem na kupnie.

Rozważam dwa modele Electroluxa:

ELECTROLUX EHH16340FK - droższa, w cenach 1.100-1.250 zł.

Electrolux EHH6240ISK - tańsza o 250 zł. w cenach 840-1000 zł.

W tej tańszej, szukając na kilku różnych stronach nie dopatrzyłem się funkcji "timer", więc nie wiem czy jest sens kupować bez tego.

oraz AMICA PI6540PTU - cena 950-1000 zł. - ma wszystko co niezbędne.

Kwestią najważniejszą jest niezawodność, potem ewentualny serwis pogwarancyjny i wygoda obsługi.

Znajomi mają od 10 lat płytę mało znanej w Polsce (przynajmniej ja o niej nie słyszałem) niemieckiej firmy Teka i w tym czasie nie było jeszcze żadnych problemów, a używają regularnie, ale jest to opcja droższa i ceny zaczynają się od 1.350 zł. wzwyż. Chciałem kupić coś w okolicy tysiąca złotych, bo jeszcze pozostaje piekarnik, pralka i lodówka.

Tak więc Electrolux czy Amica ? I dlaczego nie podłączać pod trzy fazy ?
    PanAGD
    Level 23  
    Kruger503 wrote:

Tak więc Electrolux czy Amica ? I dlaczego nie podłączać pod trzy fazy ?

Tak na prawdę to obojętnie. W przedziale cenowym będą to sprzęty podobnej klasy. Tych Amic trochę sprzedałem i póki co nie ma z nimi większych problemów. Lepiej podłączyć na tzw. siłę, płyta będzie miała lepszą wydajność.
    Kruger503
    Level 10  
    Jako sprzedawca nie będziesz wiedział czy są z danym produktem problemy, jeśli klient nie korzysta z rękojmi, tylko z gwarancji i reklamuje sprzęt nie u sprzedawcy, a u gwaranta.

Orientujesz się może czy na sprzęty tej firmy producent daje możliwość przedłużenia pełnej gwarancji i za jaką dopłatą ? Bardziej niż na indukcję byłbym skłonny przedłużyć gwarancję na pralkę i lodówkę bo też muszę kupić na dniach.

A "siła" to zdaje się potoczna nazwa instalacji 3-fazowej, a taką właśnie posiadam w mieszkaniu. Z tego, co wyczytałem, do jednej fazy podłącza się piekarnik, a do dwóch kolejnych płytę.
    PanAGD
    Level 23  
    Kruger503 wrote:
    Jako sprzedawca nie będziesz wiedział czy są z danym produktem problemy, jeśli klient nie korzysta z rękojmi, tylko z gwarancji i reklamuje sprzęt nie u sprzedawcy, a u gwaranta.

Racja. Ale po za sprzedażą zajmuję się również serwisem, a z racji specyfiki miasta w którym działam, to i tak większość klientów najpierw zgłasza problem do mnie, a ja ich odsyłam ewentualnie do serwisu fabrycznego. Więc jakiś ogląd na dany sprzęt mam.
    Kruger503 wrote:
    Orientujesz się może czy na sprzęty tej firmy producent daje możliwość przedłużenia pełnej gwarancji i za jaką dopłatą ?

Amica daje taką możliwość. Z tego co pamiętam, to kasują 150zł za dodatkowe 3 lata gw. Jutro podeślę link do strony z info.
    Kruger503
    Level 10  
    W sumie niepotrzebnie pytałem, wystarczyło wpisać w google: "amica dodatkowa gwarancja", więc dzięki za link, już nie trzeba :-)
    Barthezz1976
    Level 18  
    TomekLewek wrote:
    Jestem właśnie przed wyborem płyty indykcyjnej, jesteście w stanie coś polecić? Póki co najbardziej podoba mi się serii 800 FLEX FlexiBridge tym bardziej, że jest na tyle przystosowana, że mojej kamienicy nie będzie problemu żeby działała. Ma też fajną opcję łączenia segmentów gotujących.

Hmm łączone pola to tak naprawdę 2 osobne okrągłe pola o tej samej średnicy. To nie klasa Siemens/Bosch, gdzie łączone pola są rzeczywiście prostokątne i przyda po 4 czujniki garnka na łączoną strefe. - czyli tani marketing w tych tanich płytach.
    Co do kamienicy, czemu ma nie działać? Ja mam szeroką płytę 80 cm w bloku o mocy przyłączeniowej 4.2 kw i jeszcze ani razu mi nie wybiło korków. Nie wiem co trza robić, żeby osiągnąć moc szczytowa na 1 fazie.
    Barthezz1976
    Level 18  
    TomekLewek wrote:
    Niestety może nie działać, jeśli odpalę wszystkie palniki i zacznę pichcić na całego. Płyta wygląda całkiem ładnie, do tego ma funkcję Hob2Hood co też się przyda w moim domu.

Raczej spalisz potrawy. Ja średnio jak gotuję to na jednym polu mam moc 500-800 wat. Gdy odstawiam rosół i nic nie muszę przy nim robić tylko gotować na wolnym ogniu to moc spada do 300-400 wat.
    Naprawdę nie znam osoby komukolwiek by indukcja wybiła korki. Każdy myśli, ze moc podana na tablice aka 7.2 kw to rzeczywisty pobór, a to jest moc szczytowa (osiąga przez maksymalnie 15 minut, później indukcja sama zmniejsza moc - jest to opisane w instrukcji ile booster może pracować bez przerwy).