Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gambit AF-CD - do uszczelnienia silnika czy to dobry pomysł?

wskmagik666 09 Mar 2015 22:14 1119 2
  • #1 09 Mar 2015 22:14
    wskmagik666
    Poziom 16  

Witam. Remontuje silnik kawasaki gpz 750 i chciałem do niego wykonać uszczelki z płyty gambit af-cd o grubości 0,8mm. W prawdzie łatwo można znaleźć dane techniczne tej płyt ale po ich przeczytaniu nie znalazłem nic co by ją dyskwalifikowało ani nic co by rozwiało moje wątpliwości co do jej zastosowania. Chciałem nią uszczelnić dekiel zaworów misę olejową oraz pod cylindrami. A jeśli się nadaje to kłaść ją na sucho na smar czy na jakąś masę uszczelniającą? Obawiam się ze silnik może zacząć się pocić po krótkim czasie a tego bym chciał uniknąć. Z góry dzięki za porady.

0 2
  • #2 11 Mar 2015 16:04
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Do silników zalecany jest Gambit AF-Oil.
    Płyta Gambit CD jest przeznaczona do instalacji gorącej wody i posiada atest PZH...
    Słyszałem dużo negatywnych opinii na temat stosowania materiału "Gambit" w silnikach motocykli, jednak nikt nie potrafił jednoznacznie określić jaki rodzaj materiału został użyty. Najczęściej opisywane były wady "rozpływania się" uszczelki, zgniatania, po demontażu były zniszczone albo "niezdatne do ponownego montażu".
    Miałem okazję skorzystać z Gambit AF-OIL i nie mogę poprzeć w.w. opinii. Nie zgniata się nawet po cylindrem i przede wszystkim nie przecieka. Kilka znajomych używało i tam też zero przecieków. Arkusz kosztuje jednak koło 100 zł (0.5 mm).
    Uszczelkę trzeba składać na sucho, na odtłuszczoną powierzchnię i uszczelkę, wtedy gwarantuję że się "sklei" i nie będzie ciekło. Ważna kwestia zastosowania do którego chcesz użyć. W większości przypadków w silnikach japońskich motocykli na ważniejsze punkty stosuje się wyłącznie masę uszczelniającą (połówki karterów dzielonych w poziomie, miski olejowe). Nie można tam użyć uszczelki, natomiast miejsce użycia masy uszczelniającej musi być zgodne ze serwisówką (bo np. przypadkiem zakleisz kanały olejowe).

0
  • #3 02 Lip 2015 22:43
    wskmagik666
    Poziom 16  

Po przejechaniu ponad 1000km uszczelki z gambitu af-cd nie wykazują oznak słabości. Zobaczymy co bd na koniec sezonu.

0