Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S5 - Nie działa zawilgocony wyświetlacz brak obrazu podświetlenia

10 Mar 2015 09:26 3261 2
  • Poziom 11  
    Szanowni Państwo,

Nabyłem wyświetlacz do Samsunga Galaxy S5, jednakże okazało się, iż był prawdopodobnie zawilgocony, zalany.
    Po wewnętrznej stronie taśmy (miejsce zaznaczone za zdjęciu poniżej) zauważyłem zaśniedzenie taśmy flex.

Samsung Galaxy S5 - Nie działa zawilgocony wyświetlacz brak obrazu podświetlenia

Całą taśmę wyczyściłem alkoholem izopropylowym, jednak nie przynosiło żadnego skutku.
    Wyświetlacz jest cały nie popękany w żadnym miejscu. Telefon również z innymi wyświetlaczami działa bezproblemowo. Po włączeniu Samsunga, telefon normalnie uruchamia się, lecz na wspomnianym wyświetlaczu brak jakiegokolwiek obrazu czy też podświetlenia.
    Prawdopodobnie któryś z rezystorów, kondensatorów na zewnętrznej stronie taśmy uległ uszkodzeniu.
    Czy ktoś posiada schemat takiej taśmy lub ewentualnie ma jakiś pomysł jak naprawić wyświetlacz?

Samsung Galaxy S5 - Nie działa zawilgocony wyświetlacz brak obrazu podświetlenia Samsung Galaxy S5 - Nie działa zawilgocony wyświetlacz brak obrazu podświetlenia
  • Poziom 22  
    Prędzej zjadło ci połączenia taśma szkło.Odetnij lcd od szkła i popatrz pod mikroskopem.
  • Poziom 11  
    Rozumiem.
    Czy ewentualnie istnieje inna możliwość aby sprawdzić czy też spróbować naprawić wyświetlacz przed jego rozebraniem?