Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki monitoring na wsi, GSM Internet, kamera wifi

mikka2 10 Mar 2015 10:19 3075 22
  • #1 10 Mar 2015 10:19
    mikka2
    Poziom 7  

Proszę o pomoc w stworzeniu monitoringu na wsi. Jest dostęp do Internetu Aero2, Internetu radiowego (www.lisek.pl Łącze o prędkości do 10Mbit w cenie (parametry: download do 10Mbit upload 2,5Mbit) oraz jest sieć komórkowa.
    Myślałam, że wykupię abonament na Internet mobilny np. w Play wraz z routerem Huawei E5377 lub E5372, czy z Alcatel one touch Link Y800 i podłączę do tego kamerę wi-fi. Czy muszę mieć do tego komputer, który musi być włączony non stop?
    Czy lepiej podłączyć kamerę kablem z routerem (o ile się da)? Poza tym router musi być podłączony do komputera, aby to zadziałało? Nie mam wiele kasy na to....
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 22
  • #2 10 Mar 2015 10:37
    sosarek
    Poziom 43  

mikka2 napisał:
    Nie mam wiele kasy na to....

A my nie wiemy czego oczekujesz, jak wygląda teren, co kamera/kamery mają widzieć, ile wynosi zakładany budżet, czy wymagany jest zapis materiału itp.

0
  • #3 10 Mar 2015 10:56
    mikka2
    Poziom 7  

Przepraszam już piszę.
    Mam do wydania 500 zł. Kamera zewnętrzna (ma mieć podgląd na drzwi wejściowe i okno plus trochę podwórka). Dobrze, abym miała możliwość udowodnienia włamania tj. żebym mogła nagrać na mikro kartę, i żeby uruchomiała się tylko podczas wykrycia ruchu. Teren jest płaski.
    Nie wiem jak z tym Internetem radiowym. Czy musiałabym kupić kamerę wifi czy kamerę IP plus router. Tylko w tym przypadku wyszłoby drożej.

0
  • #6 10 Mar 2015 14:38
    mikka2
    Poziom 7  

Dziękuję za odpowiedzi.
    Jest tam atrapa kamery i nie została do tej pory uszkodzona. Zatem nie sądzę, abym musiała kupować "antywandal".
    Czyli nie da się zrobić czegoś takiego: kupić taką kamerę: xxxx do tego router i wykupić abonament Internet radiowy? Nie zadziała?

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem. Regulamin https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

0
  • Pomocny post
    #7 10 Mar 2015 14:44
    sosarek
    Poziom 43  

@mikka2 W życiu bym tego nawet za darmo nie brał, chociażby ze względu na jakość przetwornika, a dokładniej oferowanej rozdzielczości która wynosi 640x480.

1
  • #8 11 Mar 2015 09:57
    mikka2
    Poziom 7  

Kurcze, zatem nadal nic nie wiem.
    Jaka kamera zadziała z routero-modemem Huawei E5377 lub E586?

0
  • #9 12 Mar 2015 08:37
    Totoya
    Poziom 17  

Możesz użyć kamer Hikvision'a które obsługują chmurę ezwiz. Będzie możliwość w miarę łatwego dostępu do obrazu z kamery bez względu od tego skąd masz internet.

Najlepiej skontaktuj się z jakimś instalatorem, który będzie mógł pomóc w doborze kamery i konfiguracji. Najlepiej dokonać zakupu po sprawdzeniu obrazu z kamery i teście na miejscu montażu.

0
  • #10 12 Mar 2015 10:11
    mikka2
    Poziom 7  

jadę na wieś. wykupuję na próbę Internet mobilny w Play lub Plus do 20GB. Sprawdzę na laptopie prędkość wysyłania i odbierania. Zabieram też stare telefony, dzięki którym można prowadzić wideorozmowę. Nie wiem, czy zadziałają, czy tam jest 3G....

0
  • #11 17 Mar 2015 08:28
    mikka2
    Poziom 7  

Wyniki ze speedtestu.pl
    Modem D-Link
    Adapter USB HSUPA 3.75 G DWM-156
    Typ urządzenia: HSUPA 7.2/5.76
    Wersja oprogramowania wbudowanego: 1.2.0
    Moc sygnału: -85 dBm

Aero2
    Download: 0,07 Mbps
    Upload: 0,15 Mbps

Plus
    Latency 155 ms
    Down: 2,19 Mbps
    Up: 0,03 Mbps

Orange
    Latency: 63 ms
    Down: 4,76 Mbps
    Up: 3,75 Mbps

Wyniki ze speedtest.net/pl
    Aero2
    Ping 70 ms
    Pobieranie: 0,49 Mb/s
    Wysyłanie: 0,16 Mb/s

Plus
    Ping: 61 ms
    Pobieranie: 3,75
    Wysyłanie:0,85

Orange
    Ping 49
    Pobieranie: 5,23
    Wysyłanie: 3,93

Laptop Lenovo Z560 Wondows 7 (64 bitowy system operacyjny)

Działa tam 3G w sieci Plus i Orange. Można przeprowadzić wideorozmowę z jednego aparatu tel. do drugiego w sieci Orange. Muszę kupić kamerę 3G lub drugi aparat tel. LG GT500. Miałam tam tel: LG GT500, który łączył się bez problemów i miał zasięg 3G w budynku, zaś LG KU990 na zewnątrz budynku nie zawsze odbierał, a wewnątrz w ogóle.

Dodano po 3 [minuty]:

Totoya dziękuję za polecenie kamery, ale nie jest ona na moją kieszeń.

0
  • Pomocny post
    #12 17 Mar 2015 09:06
    korek1
    Poziom 14  

Weź pod uwagę tylko sieć Orange. Lepszy upload a on tutaj jest najważniejszy i mniejszy ping.

1
  • #13 17 Mar 2015 09:15
    faja_kanzas
    Poziom 18  

Tutaj nawiąże jeszcze co do kamery to powiem tak, lepiej dorzuć coś to tej swojej puli i kup coś sprawdzonego, bo wiadomo możesz kupić kamery z których jeszcze ci zostanie lecz przede wszystkim nie będziesz miała wsparcia od producenta czy użytkowników z tego forum. Ja kilka lat też to przechodziłem i skończyło sie na tym że jak była ważna sytuacja to kamera sie popsuła dzień przed. Więc decyzja należy do Ciebie.
    Co do Internetu to tak jak pisał kolega wyżej

0
  • #14 17 Mar 2015 09:24
    adik1987

Poziom 11  

Jeszcze jak możesz to sprawdź sobie czy PLAY czy Orange umożliwiają podłączenie się po WAN zewnątrz, bo wiem na własnym przykładzie że PLUS ma to zablokowane i niema możliwości podłączenia się zewnątrz po WAN-ie do np. kamery, chyba że dodatkowo wykupisz stałe zewnętrze IP.

0
  • #15 17 Mar 2015 09:36
    zuczek1987
    Poziom 23  

adik1987 napisał:
    Jeszcze jak możesz to sprawdź sobie czy PLAY czy Orange umożliwiają podłączenie się po WAN zewnątrz, bo wiem na własnym przykładzie że PLUS ma to zablokowane i niema możliwości podłączenia się zewnątrz po WAN-ie do np. kamery, chyba że dodatkowo wykupisz stałe zewnętrze IP.

Kolego ale tak jest u każdego operatora.
    Wszyscy operatorzy komórkowi w Polsce z automatu dają ci IP z puli wewnętrznej czyli bez usługi P2P/Chmura/VPN czy publiczny IP podglądu z zewnątrz (jak to nazwałeś z WAN)nie zrealizujesz.
    Jedyna różnica jest taka że u:
    -Orange
    -PLUS
    -T-mobile
    Dasz rade wykupić publiczne IP(Stałe lub Dynamiczne)
    Natomiast u:
    -Play
    nie masz opcji wykupienia publicznego IP.

Natomiast Play i PLUS warto sprawdzić w usłudze LTE obaj mają dobre pakiety i całkiem spore zasięgi.

0
  • #16 17 Mar 2015 12:04
    mikka2
    Poziom 7  

Dziękuję za odpowiedzi.
    Przez Orange faktycznie szybciej ładowały się strony. Maszt stoi niedaleko. Play nie ma zasięgu 3G. Jeżeli nie znajdę tanio kamery 3G, to kupię drugi telefon LG GT500 i podłączę na stałe do kontaktu. Jakiś tam podgląd będę miała. Tylko w nocy nic nie zobaczę.
    Mam już coś takiego: stary telefon Nokii połączony z czujką PIR. Muszę tylko dobrać odpowiedni zasilacz, bo nie zawsze włącza się po wykryciu ruchu.

0
  • #18 17 Mar 2015 14:15
    mikka2
    Poziom 7  

jaki router i jaka zwykła kamera? Czy każdy router działa z kamerą?
    czy kupując router z obsługą 3G i zwykłą kamerę zewnętrzną z obsługą chmury zapłacę mniej aniżeli za fotopułapkę z modułem GSM?

napisałam na samym początku, że chciałabym wydać do 500 zł a nawet mniej.

0
  • #19 17 Mar 2015 15:11
    zuczek1987
    Poziom 23  

Każdy router z obsługą 3/4G może współpracować z każdą kamerą IP(zasilanie należy poprowadzić osobno), niestety nie będzie to rozwiązanie tańsze niż 500PLN ale żadnego profesjonalnego rozwiązania w tej cenie nie znajdziesz. A niewiele osób rozeznaje się tu w sprzęcie amatorskim.

0
  • #20 18 Mar 2015 09:12
    mikka2
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź.
    Właśnie zauważyłam, że większość odpowiedzi pochodziła od osób zajmujących się na co dzień monitoringiem. Od profesjonalistów otrzymałam linki m.in. do kamer za "ładną" cenę, na które mnie nie stać. Poza tym nie chciałabym ich kupować z obawy przed kradzieżą.

0
  • #21 18 Mar 2015 15:31
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

mikka2 napisał:
    Właśnie zauważyłam, że większość odpowiedzi pochodziła od osób zajmujących się na co dzień monitoringiem. Od profesjonalistów...

A przepraszam czego się spodziewałeś wchodzą na forum o "profesjonalnych rozwiązaniach"? Jeśli chcesz szukać badylarzy i chu@#$plątów to jest taki portal jak Aleg****, nikt nie da Ci tyle ile oni mogą obiecać.

Dostałeś rozsądną ofertę na http://www.internec.pl/ip/produkty-ip/kamery-wi-fi/i7-c52430-irwa.html od kolegi wyżej i na Twoim miejscu bym się tego trzymał.
    Albo kup bajkę i kartę katalogową o Foscamie/Onecamie/Airlive i innych - chytry dwa razy traci,

0
  • #22 18 Mar 2015 21:03
    Stan-S11
    Poziom 31  

No nie tak ostro, to przecież kobieta i może na dodatek blondynka.
    A do blondynki trzeba mieć dużo cierpliwości.

0
  • #23 19 Mar 2015 13:50
    mikka2
    Poziom 7  

kobieta, blondynka i do tego ciemna :)
    Nie muszę znać się na wszystkim.
    Myślałam, że jak trafiłam na forum Elektroda to uzyskam pomoc.
    Fakt, trafiają się naciągacze....

Dziękuję za pomoc.
    Temat do zamknięcia.

Moderowany przez sharp:

A nie uzyskałaś pomocy? Ja uważam wprost przeciwnie. Tu wypowiadają się osoby które mają z zagadnieniami poruszonymi w temacie styczność na co dzień. I dla nich priorytetem jest zadowolenie klienta, którego niestety nie da się ogarnąć "druciarstwem".
    Czy to nasz problem, że zaawansowane urządzenia mają swoją cenę, która dla niektórych jest przeszkodą?
    Jeśli jednak koleżanka przedkłada niską cenę kosztem jakości ...to trudno...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo