Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Singer 834 luźny pasek zębaty środkowy

ROMANeM 10 Mar 2015 15:28 600 2
  • #1 10 Mar 2015 15:28
    ROMANeM
    Poziom 2  

Witam,
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu luźnego paska zębatego środkowego (tego długiego) - prawdopodobnie problem jest z napinaczem. Wymieniałam koła walcowe, zakładając po naprawie całość na miejsce okazuje się że pasek nie jest napięty. Do tej pory zrobiłam następujące rzeczy:
    - odkręciłam silnik i gniazdo by mieć lepszy dostęp. Zdjęłam pokrywę górną i front plastikowy. Następnie przy pomocy śruby która służy do regulacji napinacza, od góry próbowałam ustawiać napięcie paska bez zamocowanego silnika a następnie z zamocowanym silnikiem. Dzięki temu że całość była widoczna, najbardziej rzuciło się w oczy że ta rolka napinacza "chodzi luźno" nie wiem czy tak powinno być. Wszystko jest ok jak zakręcę kołem normalnie, natomiast przy kręceniu wstecz pasek spada gdyż jest tak luźny. Szukałam już wszędzie rozwiązania tego problemu, prosiłabym o wskazówki jak właściwie ten napinacz paska powinien być ustawiony.
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 05 Kwi 2015 00:59
    Norwidus
    Poziom 15  

Bo jak się kręci kołem maszyny do tyłu - Bóg wie po co, to pasek będzie spadać.

-1
  • #3 05 Kwi 2015 17:07
    ROMANeM
    Poziom 2  

Norwidus napisał:
    Bo jak się kręci kołem maszyny do tyłu - Bóg wie po co, to pasek będzie spadać.

Zamykam temat maszyna działa pasek jest napięty szczególnie gdy Bóg wie po co szyje "do tyłu" wykorzystując Bóg wie po co umieszczony na maszynie przycisk .
    Pozdrawiam,

0