Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A170 - Woda w kompresorze centralnego zamka

10 Mar 2015 17:54 1560 4
  • Pomocny dla użytkowników
    Napiszę kolejno z czym się spotkałem. Mercedes A klasa A170. Przestał działać centralny zamek. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale z czystej ciekawości spróbowałem dojść co jest tego przyczyną, bo to samochód kogoś z bliskiej rodziny. Znalazłem w bagażniku w specjalnej obudowie cały ten podzespół. Po rozebraniu okazało się, że płytka z elektroniką w wielu miejscach była zielona (zaśniedziała) i miała takie różne "wykwity" od działania wody. Wyczyściłem wszystko za pomocą szczoteczki do mycia zębów i denaturatu. Po tym fakcie zrobiłem próbę i wszystko zaczęło działać jak należy. Jedna rzecz tylko nie daje mi spokoju. Próbę zrobiłem bez składania całości do obudowy i dlatego zauważyłem coś niepokojącego, a mianowicie w obudowie na zewnątrz silnika falującą wodę (w momencie pracy pompki). Zauważyłem to tylko dlatego, że jest ta obudowa z takiego mlecznego tworzywa. Gdybym na zwrócił na to uwagi, to nie byłoby pytania. Czy to normalne zjawisko? Czy tak jest zbudowana ta pompka? Czy ta woda nie ma prawa tam być?

Załączam zdjęcie tej pompki (kompresora).

Śruby widoczne z prawej strony pompki poluzowałem ale nic z tej czarnej części nie wycieka. Zatem ta woda jest tylko tam w tym mlecznym tworzywie.

• Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 29  
    Nie powinno być tam żadnej wody.
    Należy zlokalizować źródło wody i je w miarę możliwości wyeliminować.
    Przy okazji należy zwrócić uwagę na drożność odpływów wody z klapy.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    Co do wyeliminowania źródła wody to sprawa jasna. Jak się pozbyć tej wody, która jest w kompresorze?
    Założyłem ten temat bo myślałem, że ten kompresor pompuje wodę. Zasugerowałem się tym, cytuję:
    Woda zbiera się tam ponieważ wspomniana pompka pompuje wodę podczas otwierania/zamykania drzwi.
    Cały temat jest tu http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=112266.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    To jest pompka powietrza a nie wody.
    Wodę trzeba z niej wylać i osuszyć.
    Jak da się rozebrać, to wymyć porządnie.
    PO usunięciu wody i oczyszczeniu płytki ze śniedzi między ścieżkami, wszystko działa prawidłowo.