Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do wieży komputerowy

Xander_R 10 Mar 2015 18:10 519 2
  • #1 10 Mar 2015 18:10
    Xander_R
    Poziom 8  

Mam zasilacz z tego tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14506946#14506946
    Z podłącząnym pod niego wzmacniaczem też z tego tematu. I chciałbym podłączyć pod niego wieżę Sharp CD-C411H z której wyjełem cały panel CD (Ten na 3 płyty) poprostu nie używam tego tylko używam wzmacniacz AUX z wieży. A chciałbym zaoszczedzic miejsce w gniazdku oraz mam jeszcze miejsce w wieży i wsadzić ten wzmacniacz oraz podlączyć pod 1 zasilacz od komputera żeby 2 kable do gniazdka nie wychodziły
    Specyfikacja zasilacza w wieży podanej z tyłu wieży:
    230V ~ 50Hz 32w
    Oraz 7 kabli wychodzących zaczynając od czerwonego w dół
    Czerwony(+)
    Biały(GND)
    Czarny(GND)
    Biały(+)
    Czarny(F1)
    Biały(-VP)
    Czarny(F2)
    Dodaje zd Zasilacz do wieży komputerowy Zasilacz do wieży komputerowy Zasilacz do wieży komputerowy Zasilacz do wieży komputerowy Zasilacz do wieży komputerowy Zasilacz do wieży komputerowy

Pozdrawiam. Pomocy

0 2
  • Pomocny post
    #2 10 Mar 2015 18:24
    phantom48
    Poziom 26  

Ja podłączyłem subwoofer do zasilacza komputerowego, w PC mimo iż do zestawu Creative miałem oryginalny zasilacz.chodziło mi o to aby się włączał i wyłączał razem z komputerem.Jednak wystąpił znaczny przydźwięki i szybo powróciłem do poprzedniego stanu.W urządzeniach audio nadal się stosuje klasyczne metody zasilania przez trafo i most prostowniczy mimo iż jest to droższe niż zasilacze impulsowe, widocznie niezbyt się do tego nadają.

0
  • Pomocny post
    #3 10 Mar 2015 18:30
    Darek-Krakow
    Poziom 14  

W komputerach stosowane są zasilacze o dużych mocach 300÷500W a o małych wymiarach. Jest tu gdzieś haczyk jak widać. Są to zasilacze impulsowe, które nie dają idealnie wygładzonego napięcia jakie jest wymagane w urządzeniach akustycznych. Każde drganie napięcia w zakresie częstotliwości akustycznych czyli do 20 kHz może dostawać się do głośników Do tego jest groźba porażenia elektrycznego ze względu na brak odseparowania galwanicznego napięcia gniazdka od napięcia niskiego. Takie odseparowanie zapewnia właśnie ciężki ale pożyteczny transformator.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo