Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prinzsound pl15 - Gramofon z wieżą LG FA162 +integrated amplifier ta-70

Skarga 10 Mar 2015 22:10 1491 8
  • #1 10 Mar 2015 22:10
    Skarga
    Poziom 10  

Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie znam się na sprzęcie wiele lepiej, niż na rozpłodowych zwyczajach afrykańskich ślimaków. Tyle o ile mam pewne wyobrażenie, ale wiedzy żadnej, a doświadczenie równie znikome. Z góry przepraszam więc, jeśli komuś mój brak obeznania z tematyką wyda się rażący. Fakty natomiast są takie:

1. Nabyłem gramofon Prinzsound pl15. Ma na wyjściu czincze + uziemienie
    2. Muzyki słucham z komputera podłączonego do mikrowieży LG FA162‎
    3. Do tej pory używałem gramofonu podpinając czincze pod wieżę przy opcji AUX
    4. Podłączenie aktualnego gramofonu skutkuje głośnym szumem nawet gdy igła nie dotyka płyty
    5. Sądzę, że problemem jest brak uziemienia - kabelek wisi bezwładnie
    6. Kolega poradził nabyć przedwzmacniacz albo wzmacniacz pozwalający na uziemienie.
    7. Obecnie mam mocno ograniczony budżet, więc z rodzinnej piwnicy wydobyłem przywiezione ongiś z Kanady cudo, którego zdjęcia załączam - wzmacniacz Sony integrated amplifier ta-70
    8. ostrzeżono mnie, że wzmacniacz przewidziany na amerykańskie napięcie żeby nie zjarał się po podłączeniu do gniazdka potrzebuje asysty srebrnego autotransformatora (naprawdę tak jest? pierwszy raz się spotykam) również załączam zdjęcie.

Chciałbym prosić o radę, jak to tanio i sensownie po podłączać. Myślałem o takim rozwiązaniu: komputer mam podłączony do mikrowieży kabelkiem małyjack/czincze. Mógłbym kupić przejściówkę mały jack/duży jack i podłączyć do headphone. Kolega, gdy to usłyszał, stwierdził, że jestem debilem, ale pochwalił, że dość kreatywnym, ponieważ powinno zadziałać, ale stracę na jakości.

Cała operacja ma 3 cele strategiczne:

1. Chciałbym zabrać jak najmniej miejsca w swoim niewielkim pokoju (więc pewnie w końcu kupię jakiś mały przedwzmacniacz i zakopię antyki na powrót w piwnicy)
    2. Chciałbym aby sprzęt był podłączony do wieży i stosunkowo łatwo dało się zmienić przyłącze komputer/gramofon. (Nie ma opcji, że postawię w pokoju dodatkowe kolumny, a przełączanie głośników, które do mikrowieży podłączam bezpośrednio kabelkami, to katorga.)
    3. Nie uważam się za wielkiego melomana i audiofila. Kupiłem gramofon, bo mam sporo starych płyt i lubię ten klimat. Taki ze mnie pozer. Nie należę niestety do osób, które z 200 metrów są w stanie stwierdzić iloma nóżkami mucha wylądowała na parapecie. Jeśli więc strata dźwięku przy jakimś rozwiązaniu nie jest znacząca, dla mnie takie rozwiązanie będzie ok.

Prinzsound pl15 - Gramofon z wieżą LG FA162 +integrated amplifier ta-70 Prinzsound pl15 - Gramofon z wieżą LG FA162 +integrated amplifier ta-70 Prinzsound pl15 - Gramofon z wieżą LG FA162 +integrated amplifier ta-70 Prinzsound pl15 - Gramofon z wieżą LG FA162 +integrated amplifier ta-70 Prinzsound pl15 - Gramofon z wieżą LG FA162 +integrated amplifier ta-70 Prinzsound pl15 - Gramofon z wieżą LG FA162 +integrated amplifier ta-70

0 8
  • Pomocny post
    #2 10 Mar 2015 22:49
    zdanek15
    Poziom 26  

Temat do tego stopnia mnie zainteresował . że płaczesz że nie masz za co inwestowac a w tym autotrafie i wzmacniaczu masz kupę kasy?Ale nie o tym. Ta sonka naprawdę wymaga napiecia 110 wolt i dlatego ten Twój okrągły przyjaciel :D .Zarez zmienię ten post bo musze znaleźć info na temat tych twoich klocków nie sony

Dodano po 18 [minuty]:

No niestety pooglądałem sobie instrukcje od lg i niestety producent nie uwzględnił wejścia gramofonu magnetycznego. Ale nie uwzględnił też jakiegoś drugiego wejścia bo jest tylko aux.Zakup przedwzmacniacza ma sens, ale lepiej byłoby kupić przedwzmacniacz do gramofonu magnetycznego z mixerem.Bo inaczej nie podłączysz komputera. No chyba że przez usb , ale już to widzę.Z gramofonu masz sygnał około 5 mV a z komputera około 1 wolta i trzeba to tak zmieszać abyś na wejściu Twojej wiezy miał 0,7wolta sygnału audio z obydwu wejśc, czyli i z kompa i gromofonu.Wszystko.

2
  • #3 10 Mar 2015 23:00
    Skarga
    Poziom 10  

Myślałem od razu napisać, ale mówię, bankowo ktoś mnie wyśmieje, bo nie było to najlepsze rozwiązanie... Ujmę to może tak, że zakres szumów nie wychodził poza zakres mojej tolerancji, a na maksymalnej głośności mikrowieży dało się słuchać, choć raczej nie na imprezach ;) automat Ziphona ma 2500

Mógłbyś zasugerować, jaki wziąć: "przedwzmacniacz do gramofonu magnetycznego z mixerem" i jak to podłączyć? Ja myślałem o przedwzmacniaczu Monacor SPR-6 na Allegro za 114zł. A z tym co mam aktualnie sądzisz, że nie warto nawet kombinować? Dzięki za pomoc i potwierdzenie odnośnie napięcia.

0
  • #4 19 Mar 2015 09:22
    Skarga
    Poziom 10  

@zdanek15 czy mógłbyś powiedzieć coś więcej, na temat tegoo przedwzmacniacza do gramofonu magnetycznego z mixerem? Nie znajduję informacji o takim sprzęcie.

BTW czy ktoś poradzi jak podłączyć głośniki? Kable, które wystają z wzmacniacza posiadają 2 dziurki mniejszą i większą (później mogę przesłać zdjęcia) podłączałem bez efektu czerwony kabelek głośnika w większą, czarny w mniejszą i na odwrót.

0
  • #5 19 Mar 2015 13:44
    Polon_us
    Poziom 40  

Skarga napisał:
    BTW czy ktoś poradzi jak podłączyć głośniki? Kable, które wystają z wzmacniacza posiadają 2 dziurki mniejszą i większą (później mogę przesłać zdjęcia) podłączałem bez efektu czerwony kabelek głośnika w większą, czarny w mniejszą i na odwrót.

Nie ma potrzeby wpychania tych kabelków w "te dziurki".
    "Te kable" przy wzmacniaczu wyglądają na "przejściówkę" do wtyczki WG2 używanej dawniej.
    Niech kolega odkręci te przejściówki, a kable podłączy bezpośrednio pod śrubki na wyjściu głośnikowym tego wzmacniacza. Kable od głośników wypadałoby ładnie "zarobić".

Przy testowaniu proszę wziąść pod uwagę:
    - przyciski Main, Monitor, Loudness w pozycji "wyciśnięte" - zakładam, że kolega podłączy kolumny pod zaciski "Main"
    - proszę wziąść pod uwagę, że ten wzmacniacz TA-70- ma moc 2 x 8W (2 x 30W w impulsie), także jeżeli kolega podłączy kolumny od swojej wieży LG to głośność nie będzie oszałamiająca.
    - do testowania najlepiej włożyć przewód CINCH do wejścia np. AUX, wcisnąć przycisk AUX na panelu, następnie przyłożyć palec do drugiego końca przewodu CINCH, powinno być słyszalne "brumienie".
    - kolega przeprowadzi ten test dla wszystkich wejść i ich kanałów. Nie wiadomo przecież, czy ten wzmacniacz jest sprawny.

Po tym teście będzie można coś powiedzieć więcej o koncepcji kolegi "Trzy cele strategiczne" :)

0
  • #6 14 Kwi 2015 18:51
    Skarga
    Poziom 10  

Ostatecznie dałem pokój temu wzmacniaczowi i nabyłem przedwzmacniacz z uziemieniem.
    Wszystko połączyłem jak poniżej.
    Niestety, choć udało się zwiększyć głośność, nadal, mimo podłączenia uziemienia, słychać głośny szum
    (szum ten wyraźnie zmniejsza się po podłączeniu uziemienia, ale nie znika).

Prinzsound pl15 - Gramofon z wieżą LG FA162 +integrated amplifier ta-70 Prinzsound pl15 - Gramofon z wieżą LG FA162 +integrated amplifier ta-70 Prinzsound pl15 - Gramofon z wieżą LG FA162 +integrated amplifier ta-70

Czasem mam też wrażenie, jakby jeden z głośników się "odtykał".

0
  • #8 19 Kwi 2015 18:53
    Skarga
    Poziom 10  

Mikser to jedyny sposób, by zmniejszyć szum? Ile kosztuje najtańszy i jaki to model, który może pomóc?

0
  • #9 18 Gru 2016 12:40
    Skarga
    Poziom 10  

podbijam temat, ponieważ problem od 1,5 roku wciąż występuje. nagrałem filmik, na którym słychać szum po załączeniu opcji AUX:
    https://youtu.be/HV5AiMM97Rs
    słychać także zmiany w szumie przy dotykaniu czinczów, którymi gramofon podłączony jest do przedwzmacniacza

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo