Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LTE - Play internet lte czy warto?

10 Mar 2015 23:01 2142 3
  • Poziom 6  
    Witam!

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad LTE w Play, ponieważ mój internet nie spełnia oczekiwań a niestety w mojej sytuacji (domki jednorodzinne R.I.P) nie ma nic lepszego niż radiówka 5 Ghz. Zbiegem okoliczności ciotka mieszkająca w domku pod tym samym numerem zakupiła lte w play więc mogłem sobie sprawdzić jak to będzie działać u mnie. Zasięg w aplikacji play koło 75-80% rssi -65-68 dbm. Jeżeli chodzi o prędkości to dziwi mnie słaby download wahający się od 7 mb/s - 15 mb/s przy uploadzie 15-25 mb/s, głównie chodzi mi o ping który na lte testując go 3 dni pod rząd ani razu nie skoczył ponad 40 ms pingując polskie serwery. Tylko jest jeden problem limit, za 29,99 zł + 20 zł bez urządzenia podobno jest lte bez limitu. Lub za 49,99 zł + 20 zł z modemem. Testując lte przez 3 dni transfer nie spadł ani o 1 mb. Przeglądałem strony, yt, grałem w gierki online. Przy abonamencie za 49 zł przez pol roku jest internet bez limitu. A jak to jest jeżeli płacimy dodatkowe 20 zł i teoretycznie mamy zdjęty limit przez cały okres umowy? Może ktoś się podzielić swoim doświadczeniem? Pozdrawiam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    W Play nie potrzeba podpisywać umowy aby korzystać z nielimitowanego LTE i 3G. W ofercie pre-paid za 45 zł na m-c . Nie opłaca się brać umowy ze sprzętem. W Play jest za drogi, kupuje się modem/router samemu. Bierzesz tylko SIM, przez 6 m-cy masz bez limitu za 29,99 potem płacisz 49,99 za nielimitowany(30+100GB) internet na 3G i LTE. Jeśli masz zasięg LTE to są dużo tańsze sposoby na nielimitowany LTE w Play na taryfach głosowych lub nawet za darmo w ofercie RBM , starter za 9 zł. Sam korzystam od 16 m-cy z RBM i taryf głosowych za 9,99 zł z nielimitowanym LTE. Teraz chodzi tak http://www.speedtest.net/my-result/4204141418
  • Poziom 8  
    Play wyskoczył z ofertą nielimitowanego internetu na kartę w technologii LTE za 30zł miesięcznie. W ramach tej usługi dostajemy 200GB danych na miesiąc.
    Usługę aktywuje się na karcie prepaid (kod do poszukania na stronie play). Może warto się do tego przymierzyć zanim wejdziesz w oferte postpaid.
    Niestety musisz kupic modem na własną rękę.
  • Poziom 21  
    matek451 napisał:
    A u mnie tak (testuję od wczoraj):
    LTE - Play internet lte czy warto?

venius napisał:
    Zasięg w aplikacji play koło 75-80% rssi -65-68 dbm.
    Gdzie masz ten zasięg? U mnie jest RSSI -53 do - 58 dBm. A zasięg zwykle 5 kresek (czasem 4), goły E3372 w domu 0,5 km od nadajnika.
    venius napisał:
    dziwi mnie słaby download wahający się od 7 mb/s - 15 mb/s przy uploadzie 15-25 mb/s
    Ja mam down 3-30 Mb/s, up 16-20 Mb/s. Pewnie przeciążony nadajnik, w końcu to tylko 300 Mb/s do podziału.
    venius napisał:
    A jak to jest jeżeli płacimy dodatkowe 20 zł i teoretycznie mamy zdjęty limit przez cały okres umowy?
    Brak limitów to nie zaleta, ale wada. Jednak między skrajnościami: szaleńcze 20 zł za 1 GB a szalonym brakiem limitów są wartości pośrednie (np. 1 zł za 2 GB, max speed 25 Mb/s, przy obciążeniu nadajnika 200 Mb/s w szczycie zakaz sprzedaży, no takie marzenia jakości, którą mogliby pokonać Neostradę i zabrać 95% klientów).

Obecny efekt jest taki, że krótko się cieszysz osiągami jak matek, a gdy się zlecą piraci 24/7 to masz nawet 0,1-0,5 Mb/s jak niektórzy i tak do końca umowy. Ja zamierzam testować dalej, jeśli nie będzie się pogarszać to rozważam tanią umowę.