Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stablizator napiecia do samochodu

10 Mar 2015 23:14 1401 10
  • Poziom 6  
    Witam
    Nie wiem co zakupić, potrzebuje stabilizatora 12V do samochodu. Chce podłączyć kamerę cofania problem zaczyna sie gdy zasilam kamera zaczynają sie straszne zakłócenia na wyświetlaczu, wspomnę tutaj ze jezeli podłącze kamerę stabilnym napieciem 12v obraz jest bardzo czysty, może ktos cos doradzić jaki stabilizator lub inne rozwiaznie??
  • Switche POE
  • Poziom 29  
    Spróbuj podłączyć się przez bezpiecznik 1A bezpośrednio do akumulatora.
  • Poziom 6  
    Próbowałem troche tylko pomogło nie za dużo
  • Poziom 39  
    Możesz kolego spróbować zastosować filtr przeciwzakłóceniowy a o szczegóły montażu dopytaj w sklepie z takim asortymentem.
  • Switche POE
  • Poziom 25  
    Na początek puść te 12V przez diodę i za nią pomiędzy + i - wepnij kondensator, jakieś 470uF minimum. Kondensator najlepiej low ESR.
  • Poziom 25  
    Jeżeli chcesz całkowicie pozbyć się zakłóceń, musisz zastosować izolowaną przetwornicę impulsową 12V DC / 12V DC, dającą na wyjściu napięcie stabilizowane, odseparowane od masy samochodu. Masa kamerki nie może być galwanicznie połączona z masą samochodu.
  • Poziom 25  
    Setel Może i tak daleko idące środki będą wskazane, ale z uwagi na to, że klich123 chyba jest początkujący, to zaproponujmy na dzień dobry mniej skomplikowane w realizacji metody;)

A propos galwanicznej izolacji w samochodzie. Nie zgodzę się na taką metodę jako najlepszą. Pojazdy dziś są tak naszpikowane elektroniką, a żaden sterownik nie pracuje w izolacji galwanicznej. Ja bynajmniej się z tym jeszcze nie spotkałem. ;)
  • Poziom 29  
    onepiotr napisał:

A propos galwanicznej izolacji w samochodzie. Nie zgodzę się na taką metodę jako najlepszą. Pojazdy dziś są tak naszpikowane elektroniką, a żaden sterownik nie pracuje w izolacji galwanicznej. Ja bynajmniej się z tym jeszcze nie spotkałem. ;)

Zgadza się, a zachowanie kamery wskazuje na to, że najzwyczajniej w świecie nie jest przystosowana do pracy w samochodzie.
    Producent zaoszczędził na filtracji i ekranowaniu.
  • Poziom 25  
    onepitor klich123 potrzebuje niezakłóconego zasilania dla swojej kamerki, a nie sterownika...
  • Poziom 6  
    Ciekawy pomysł z tą dioda i kondensatorem, co prawda nie próbowałem chociaż nie wydaje mi się żeby to pomogło, sęk w tym ze filtr przeciwzakłóceniowy stosowałem nie dało to nic, a sam stabilizator typu LM7812, Chodzi o to ze nie jest to mój samochód i nie mam go na co dzien żeby sprawdzać czy zadziałało