Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo RTV-SAT końcowe - nie wyszukuje mi kanałów telewizji cyfrowej...

GuziecS 10 Mar 2015 23:18 1569 3
 • #1 10 Mar 2015 23:18
  GuziecS
  Poziom 1  

  Gniazdo RTV-SAT końcowe - nie wyszukuje mi kanałów telewizji cyfrowej...

  Witam,

  podczas remontu mieszkania ekipa zainstalowała mi w każdym pokoju gniazdo RTV-SAT takie jak na obrazku. Do gniazd wspomniana ekipa doprowadziła jeden kabel antenowy z pojedynczym ekranowaniem. Sygnał pochodzi z gniazda głównego zamontowanego przez dewelopera w salonie. Po podłączeniu kabla antenowego koncentrycznego (75dB Podwójnie ekranowany, splot miedziany + folia aluminiowa) Telewizor LED Philips nie wyszukuje mi kanałów telewizji cyfrowej (mamy na bloku zbiorczą antenę SAT i DVB-T). Dodam że z TV jest wszystko ok.

  Postanowiłem wypróbować jeszcze stary kabel koncentryczny jaki kiedyś miałem. Po zamontowaniu wtyczek koncentrycznych (zwykłe metalowe wtyczki) okazało się że kanały wyszukuje ale tylko kiedy przy gnieździe RTV-SAT (wyjście sygnału TV) wtyczka koncentryczna nie styka się z tymi metalowymi drobnymi drucikami z kabla (to chyba ekranowanie), a przy wejściu do Telewizora musi się stykać z tymi drucikami. Każda inna kombinacja daje brak sygnału.

  Pierwszy raz coś takiego widzę w życiu i nigdzie nie mogę znaleźć powodu. Zauważyłem też że telewizor wyszukuje nie tylko kanały TV ale też Radia... Nie wiem czy nie wskazuje to np. że to gniazdo RTV-SAT nie dzieli sygnału na 3. Myślę że z wyjścia TV powinien znajdować tylko kanały TV.

  Bardzo proszę o opinie o co tu może chodzić, czy ekipa źle podłączyła np. kabel koncentryczny do tego głównego czy co... ( Dodam jeszcze, że kanały cyfrowe są słabej jakości i nie mogę oglądać np. TVN, czy Polsat)

  0 3
 • #2 10 Mar 2015 23:57
  KOCUREK1970
  Poziom 43  

  GuziecS napisał:
  podczas remontu mieszkania ekipa zainstalowała mi w każdym pokoju gniazdo RTV-SAT

  To wezwać tą "ekipę" - niech sprawdzą co jest winne, zwłaszcza, że nic nie piszesz o tej instalacji (jak kable położone, czy prawidłowo podłączone...).

  -1
 • #3 12 Mar 2015 08:17
  irekr
  Moderator

  Wygląda na to że gniazda jakie masz w pokoju nie są dołączone prawidłowo do instalacji budynku.

  Jak są podłączone kable idące do pokojów z instalacją "deweloperską"?

  0
 • #4 13 Mar 2015 08:53
  adik1987

  Poziom 11  

  GuziecS napisał:

  podczas remontu mieszkania ekipa zainstalowała mi w każdym pokoju gniazdo RTV-SAT takie jak na obrazku. Do gniazd wspomniana ekipa doprowadziła jeden kabel antenowy z pojedynczym ekranowaniem. Sygnał pochodzi z gniazda głównego zamontowanego przez dewelopera w salonie.


  witaj

  A w jaki sposób oni podłączyli te nowe gniazdko do gniazdka dewelopera ?? bo jak się nie mylę to te gniazdko od dewelopera musi być tzw. przelotowe a tam gdzie TV końcowe. Chyba że gniazdko dewelopera zostało zlikwidowane a w jego miejsce wstawiona beczka to winy szukać w instalacji dewelopera lub nowym gniazdku bo zakładamy że kabel między tymi gniazdkami jest dobry?

  0