Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo RTV-SAT końcowe - nie wyszukuje mi kanałów telewizji cyfrowej...

GuziecS 10 Mar 2015 23:18 1569 3
  • #1 10 Mar 2015 23:18
    GuziecS
    Poziom 1  

Gniazdo RTV-SAT końcowe - nie wyszukuje mi kanałów telewizji cyfrowej...

Witam,

podczas remontu mieszkania ekipa zainstalowała mi w każdym pokoju gniazdo RTV-SAT takie jak na obrazku. Do gniazd wspomniana ekipa doprowadziła jeden kabel antenowy z pojedynczym ekranowaniem. Sygnał pochodzi z gniazda głównego zamontowanego przez dewelopera w salonie. Po podłączeniu kabla antenowego koncentrycznego (75dB Podwójnie ekranowany, splot miedziany + folia aluminiowa) Telewizor LED Philips nie wyszukuje mi kanałów telewizji cyfrowej (mamy na bloku zbiorczą antenę SAT i DVB-T). Dodam że z TV jest wszystko ok.

Postanowiłem wypróbować jeszcze stary kabel koncentryczny jaki kiedyś miałem. Po zamontowaniu wtyczek koncentrycznych (zwykłe metalowe wtyczki) okazało się że kanały wyszukuje ale tylko kiedy przy gnieździe RTV-SAT (wyjście sygnału TV) wtyczka koncentryczna nie styka się z tymi metalowymi drobnymi drucikami z kabla (to chyba ekranowanie), a przy wejściu do Telewizora musi się stykać z tymi drucikami. Każda inna kombinacja daje brak sygnału.

Pierwszy raz coś takiego widzę w życiu i nigdzie nie mogę znaleźć powodu. Zauważyłem też że telewizor wyszukuje nie tylko kanały TV ale też Radia... Nie wiem czy nie wskazuje to np. że to gniazdo RTV-SAT nie dzieli sygnału na 3. Myślę że z wyjścia TV powinien znajdować tylko kanały TV.

Bardzo proszę o opinie o co tu może chodzić, czy ekipa źle podłączyła np. kabel koncentryczny do tego głównego czy co... ( Dodam jeszcze, że kanały cyfrowe są słabej jakości i nie mogę oglądać np. TVN, czy Polsat)

0 3
  • #2 10 Mar 2015 23:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

GuziecS napisał:
    podczas remontu mieszkania ekipa zainstalowała mi w każdym pokoju gniazdo RTV-SAT

To wezwać tą "ekipę" - niech sprawdzą co jest winne, zwłaszcza, że nic nie piszesz o tej instalacji (jak kable położone, czy prawidłowo podłączone...).

-1
  • #3 12 Mar 2015 08:17
    irekr
    Moderator

Wygląda na to że gniazda jakie masz w pokoju nie są dołączone prawidłowo do instalacji budynku.

Jak są podłączone kable idące do pokojów z instalacją "deweloperską"?

0
  • #4 13 Mar 2015 08:53
    adik1987

Poziom 11  

GuziecS napisał:

podczas remontu mieszkania ekipa zainstalowała mi w każdym pokoju gniazdo RTV-SAT takie jak na obrazku. Do gniazd wspomniana ekipa doprowadziła jeden kabel antenowy z pojedynczym ekranowaniem. Sygnał pochodzi z gniazda głównego zamontowanego przez dewelopera w salonie.

witaj

A w jaki sposób oni podłączyli te nowe gniazdko do gniazdka dewelopera ?? bo jak się nie mylę to te gniazdko od dewelopera musi być tzw. przelotowe a tam gdzie TV końcowe. Chyba że gniazdko dewelopera zostało zlikwidowane a w jego miejsce wstawiona beczka to winy szukać w instalacji dewelopera lub nowym gniazdku bo zakładamy że kabel między tymi gniazdkami jest dobry?

0