Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig GU37HD1080 z Anglii. - Jaki moduł CI do odbioru MPEG - 4.

wujektv 11 Mar 2015 08:09 1182 3
  • #1 11 Mar 2015 08:09
    wujektv
    Poziom 12  

Witam.
    Znajomy przywiózł z Anglii telewizor. Z tego co pamiętam, tam obowiązuję MPEG-2. Znajomy twierdzi że telewizor w Anglii normalnie odbierał program i ma menu polskie. U nas wyszukuje wszystkie stacje z muxów, ale nie zapisuje na liście, niema fonii i obrazu. Sygnał z anteny jest b. dobry, inne telewizory działają bez zarzutu. Znajomy nie chce żadnego zewnętrznego dekodera, i najlepszym rozwiązaniem byłby moduł CI. Tak na marginesie, nigdzie do tej pory nie znalazłem informacji w jakim mpeg- u ten telewizor pracuje. Czy któryś z kolegów ma jakieś sugestie i czy jest możliwość zastosowania modułu Ci w tym typie Grundiga i mógłby pomóc.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 11 Mar 2015 12:38
    czajnik23
    Poziom 17  

Do pełni szczęścia to jedynie dekoder podłączony po HDMI.Moduły nie obsługują HD i Dolby Digital w dzwięku, jedynie SD i dzwięk w Mpeg.

0
  • #3 11 Mar 2015 15:04
    janomo
    Poziom 24  

wujektv napisał:
    Czy któryś z kolegów ma jakieś sugestie i czy jest możliwość zastosowania modułu Ci w tym typie Grundiga i mógłby pomóc.

Poszukać na stronach internetowych producentów modułów CI w spisie obsługiwanych modeli TV czy taki jest obsługiwany - nikt tej roboty za Ciebie nie zrobi. Ewentualnie dzwonić i dopytywać się. Ale odradzam takie rozwiązanie - zdecydowanie lepiej podłączyć zewnętrzny dekoder.

0
  • #4 12 Mar 2015 08:12
    wujektv
    Poziom 12  

Szukałem na stronach, dzwoniłem nawet do serwisu Grundiga, ale tam też nic nie wiedzieli. Zawsze staram się rozwiązywać problem sam, żeby nie zaśmiecać forum. Zaproponowałem znajomemu, skoro chce później instalować telewizję satelitarną, zakup dekodera combo. Na razie został zainstalowany tuner dvb-t Wiwa mini z pilotem memo z wykorzystanym wyjściem hdmi. Jak na razie znajomy jest zadowolony, bo ma jednego pilota,chociaż ten ma okrojone funkcje
    Wydaje mi się że w związku z trudnościami ze zdobyciem takiego modułu CI, nie ma po co ciągnąć dalej tego tematu. Dziękuję za sugestie kolegów, temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów