Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Premiere GS 72040 - Zatrzymywanie programatora podczas cyklu mycia - schemat

11 Mar 2015 08:57 1491 2
  • Poziom 12  
    Witam.
    Dostałem taką zmywarkę od znajomego. Jak znajomy twierdzi, przedtem podczas mycia musiał ręcznie przekręcać programator kiedy stawał. Programator EC 4686.01 A 01 - jest mechaniczny. W zmywarce nie pozostawała woda, grzałka grzała. Fachowiec który zmywarkę naprawiał, wymienił programator i mimo dalszych prób nie znalazł usterki, pozostawiając porozłączane przewody. Po podłączeniu bezpośrednio silnika programatora do 230 V, gałka wykonuje pełny obrót, tak że myślę że mechanicznie programator jest sprawny, ale to tylko domysł, rzeczywistość może być inna. Dlatego żeby coś ze zmywarką zrobić potrzebuję na początek jej schemat połączeń elektrycznych, bo żaden ściągnięty do Teka, Amici nie pasuje. Może któryś z kolegów ma lub wie skąd zdobyć taki schemat.
  • Poziom 12  
    Zdobyłem podobny schemat od Amici, po podłączeniu przewodów okazało się że uszkodzona jest pompa. Czyli naprawa jest nieopłacalna.
    Temat zamykam.
  • Admin grupy AGD
    wujektv napisał:
    Czyli naprawa jest nieopłacalna.

Pozwolę się nie zgodzić z tym twierdzeniem. Nawet, jak pompa kosztuje cyrka 350PLN, to ta smegowska zmywarka popracuje długie następne lata.
    Ale nic to; masz nowsze, bardziej bajeranckie i wypasione współczesne modele...
    Popracują może ze cztery lata i do utylizacji.
    Powodzenia.