Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Playstation TV - Połączenie HDMI plus switch

dzikus30 11 Mar 2015 10:13 912 0
  • #1 11 Mar 2015 10:13
    dzikus30
    Poziom 5  

witam kolegów mam następujący problem.
    Z uwagi na fakt, że bieżący mój tv model LG 47LB5700 posiada tylko trzy gniazda HDMI, a posiadam więcej urządzeń. Zastosowałem pasywny switch HDMI firmy HAMA dwuportowy.
    Do switcha mam podłączone konsole PLAYSTATION TV oraz dekoder ORANGE Sagem UHD88 z dyskiem twardym.
    Problem jest następujący przy podaniu zasilania i fizycznym uruchomieniu konsoli PLAYSTATION TV dzieje się rzecz następująca, mimo że dekoder jest odłączony z gniazdka pojawia się małe napięcie na HDMI wystarczające by wzbudzić lekkie podświetlenie wyświetlacza dekodera,próba jego uruchomienia przy włączonej konsoli udaję się, ale nie odbiera on sygnału z anteny.Problem nie występuje jeśli uruchomię dekoder przy wyłączonym zasilaniu konsoli(chodzi mi o proces bootowania dekodera ). Gdy dekoder jest zalogowany i jest już w czuwaniu włączanie obu urządzeń nawet jednocześnie nie zakłóca ich wzajemnej pracy. Prawdopodobnie proces zachodzi również w odwrotny sposób, czyli czynności uruchamiające dekoder też wpływają na zachowanie konsoli, ale jeszcze w którym momencie to występuje nie rozgryzłem tego.Podłączenie konsoli do innego switcha który akurat posiadam w zestawieniu z w/w dekoderem nie powoduje jego nieprawidłowych zachowań, niestety mimo, że switch wykrywa podłączenie konsoli nie pokazuje z niej obrazu.
    Reasumując konsola podłączona bezpośrednio do tv nie powoduje zaburzeń urządzeń podłączonych do pozostałych gniazdek.
    Z wykorzystaniem switcha dwuportowego powoduje powyższą sytuacje
    Z wykorzystaniem switcha 5portowego który posiadam nie podaje obrazu mimo aktywności łącza HDMI.

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo