Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LIVEBOX 2.0 - autoryzacja klucza WIFI(błedne hasło)

dzikus30 11 Mar 2015 10:25 1266 3
  • #1 11 Mar 2015 10:25
    dzikus30
    Poziom 5  

witam posiadam ukochany modemik LIVEBOX 2.0. Mam dosyć rozbudowaną sieć z uwagi na posiadanie dużej ilości urządzeń.
    Wszystkie urządzenia pracują na stałych adresach IP.
    Do LIVEBOXA 2.0 podłączony jest przewodowo drugi router działający w funkcji AP, jak również WIFI EXTENDER PLC Orange. Poza tym korzystam z 4 repeaterów połączonych z LIVEBOXEM bezprzewodowo. Wszystkie urządzenia posiadają własną widoczną w sieci nazwę SSID.
    Do tych wszystkich urządzeń mam podłączone przewodowo i bezprzewodowo masę odbiorników.
    Problem mój polega na tym, że po uruchomieniu wszystkich urządzeń głównych czyli livebox plus AP plus repeatery, pojawia się problem, że niektóre urządzenia mają problem z autoryzacją klucza WIFI(błędne hasło) w przypadku prób podłączenia się do routera głównego czyli LIVEBOXA i nie tyczy się to tylko odbiorników bo również czasami dzieje się tak z dodatkowymi repeaterami. Pomaga jedynie odłączenie wszystkiego i ponowne uruchomienie LIVEBOX wyłączany jest na jakiś czas z gniazdka. Czy są jakieś pomysły gdzie leży problem??szyfrowanie w LIVEBOXIE mam ustawione na bezpieczne czyli wpa/wpa2 kanał wifi 5

0 3
  • #2 11 Mar 2015 10:47
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź czy bez repeater'ów problem też występuje.

Przy 4 to i tak cud, że to jakoś działa.

0
  • #3 11 Mar 2015 11:00
    dzikus30
    Poziom 5  

przy odłączonych "dodatkach" LIVEBOX działa wyraźnie szybciej, bo to sprawdzałem. A to o co pytasz dawno tego nie testowałem, ale wydaje mi się, że wtedy problem maleje prawie do zera, tak poza tym to już mój czwarty egzemplarz liveboxa 2.0 i na każdym był ten sam problem. Jestem ciekaw czy funbox pod tym względem jest bardziej stabilny i wadliwy.
    W mojej sieci jak by wszystkie urządzenia włączyć miał bym około 60 odbiorników, pomijam w tych wyliczeniach oczywiście wzmacniacze

0
  • #4 11 Mar 2015 12:01
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wymiana routera na inny nic nie zmieni - zliwkiduj repeater'y - podłącz je przewodem lub przez PLC do routera jako dodatkowe AP.

0
  Szukaj w 5mln produktów