Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV - Wycieraczki przednie same pracują, awaria, wada

konradius1 11 Mar 2015 13:27 1971 13
  • #1 11 Mar 2015 13:27
    konradius1
    Poziom 2  

Witam, temat poruszany ale chcę się podzielić pomysłem naprawy, ponieważ wydałem pieniądze na nową manetkę i dalej nie działały. Okazał się uszkodzony moduł sterowania typu 4bo955531A (nr 377), a w zasadzie nadpalony jeden jego przekaźnik.
    Został więc on wylutowany i na jego miejsce wlutowałem gniazdo przekaźnika na tani przekaźnik np. P-4120/12V. Efekt po zakończeniu prac technicznych:
    Zalety rozwiązania:
    1. Tania naprawa: 5 zł gniazdo, 5 zł przekaźnik.
    2. W przypadku palenia przekaźnika z przyczyny innego elementu wymieniamy tylko sam przekaźnik.

0 13
  • #2 11 Mar 2015 19:45
    Stanisław Chwalisz
    Spec od samochodów

Moduł wycieraczek ma nr 4B0 955 531 A,po 15 latach ma prawo się zepsuć.
    Ja wymieniam na oryginał.

0
  • #3 11 Mar 2015 19:59
    Oprysk Stonki
    Poziom 28  

Rzeźba jak diabli, przekaźniczek (siemens) kosztuje góra 10 zł i bez problemu można go wlutować.

0
  • #4 11 Mar 2015 21:44
    konradius
    Poziom 9  

Moduł został naprawiony z posiadanych w garażu części i jest w aucie niewidoczny. Teraz można go naprawiać bez wyciągania.
    Pozdrawiam

0
  • #5 11 Mar 2015 23:23
    marek majchrzak
    Poziom 18  

konradius1 napisał:
    Witam, temat poruszany ale chcę się podzielić pomysłem naprawy, ponieważ wydałem pieniądze na nową manetkę i dalej nie działały. Okazał się uszkodzony moduł sterowania typu 4bo955531A (nr 377), a w zasadzie nadpalony jeden jego przekaźnik.

Jak byś wpadł na jakieś interesujące i tanie rozwiązanie usterek w WV rok prod. 2014-> to jestem zainteresowany.
    Życzę owocnej pracy.

0
  • #6 11 Mar 2015 23:36
    konradius
    Poziom 9  

Z 2014? to jeszcze rękawiczek nie trzeba ściągać (service). Na takie rozwiązanie "das auto" musi czekać 17 lat i 330 tys. km. :D

0
  • #7 12 Mar 2015 16:46
    CommonRail
    Poziom 27  

marek majchrzak napisał:
    Jak byś wpadł na jakieś interesujące i tanie rozwiązanie usterek w WV rok prod. 2014->

Żebyś widział jaką rzeźbę ostatnio likwidowałem w Tiguanie, to byś się za głowę złapał. Nie wiem dlaczego ludzie decydują się na niefabryczne przeróbki instalacji, jak można naprawde niewielkim kosztem zrobić jak w oryginale.

0
  • #8 12 Mar 2015 17:14
    konradius
    Poziom 9  

Przekaźnik jest mocniejszy od oryginału. Bardzo starannie został wlutowany. Takimi "naprawami" zajmuję się od 25 lat i od dawna nie udzielam sobie już gwarancji. Po co wydawać ok. 120 zł jak można nie wydawać nic? To auto nie dożyje następnych 17 lat. Chyba.

0
  • #9 12 Mar 2015 17:30
    CommonRail
    Poziom 27  

Tylko ten przekaźnik kosztuje w sklepie 3zł, a masz zrobione jak było w oryginale, a nie takie lepienie termoglutem. Wiem, że działa, sam tak robiłem jak nie miałem części, ale wygląda to okropnie i nieprofesjonalnie. Takie same przekaźniki są w przerywaczach kierunkowskazów VW, które za darmo dostaniesz na szrotach. Róbmy tak, żeby ktoś kto będzie robił w przyszłości nie myślał, "co za partacz"

0
  • #10 12 Mar 2015 17:37
    konradius
    Poziom 9  

Super, mamy więc źródło problemu, co należy w nim wymienić, gdzie tego szukać i ile to kosztuje. Sam szukałem wcześniej rozwiązania i zakupiłem sobie "pewniaka problemu" - nówkę manetkę za 90 zł.

1
  • #11 12 Mar 2015 17:56
    CommonRail
    Poziom 27  

Część którą się chce wymienić najpierw się sprawdza, nawet miernikiem, juz nie mówię o teście pod obciążeniem. Przecież wycieraczki w golfie można włączyc kawałkiem drutu w kostce.

0
  • #12 12 Mar 2015 18:03
    Stanisław Chwalisz
    Spec od samochodów

Przed zakupem "manetki" trzeba się było zgłosić , zaoszczędził byś trochę grosza.

0
  • #13 12 Mar 2015 19:55
    konradius
    Poziom 9  

Właśnie najgorsze jest to jak taka awaria trafia się pierwszy raz, a delikatne naciskanie starej manetki wyłączało wycieraczki więc wskazywało na jej uszkodzenie + jeszcze wpisy na forach = niepotrzebny zakup. "Mądry Polak po szkodzie" ma dobrą manetkę na zbyciu za symboliczną złotówkę :?:

0
  • #14 04 Kwi 2016 22:48
    konradius1
    Poziom 2  

No więc działa bezproblemowo do dzisiaj i temat zamykamy.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo