Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża czy Soundbar? Cyfrowo czy Analogowo ?

11 Mar 2015 13:28 6306 16
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów !
    Szukam jakiegoś prostego zgrabnego urządzenia, które zajmie nie dużo miejsca żeby poprawić jakość dźwięku z mojego telewizora.
    Od kilku dni staram się pogłębić swoja wiedzę w tym temacie, ale spowodowało to jeszcze większy mętlik w głowie.
    Przy okazji zakupów w Media Markcie i innych marketach postanowiłem zrobić rozeznanie, ale ciężko mi się zdecydować, bo urządzeń są setki. Soundbar czy wieża stereo? Czy ma ktoś może jakiś "typ", którego sam używa jako prostej konfiguracji domowej ? Chciałbym wydać maksymalnie 3000 złotych, dźwięk będzie leciał z SAMSUNG SMART TV ES6800 M. Zastanawiam się czy transmisja powinna odbywać się cyfrowo czy analogowo ? Głównie będę używał tego do oglądania programów telewizyjnych, bardzo sporadycznie jakieś filmy z Youtube czy klipy.
    Zależy mi na jak najmniejszej ilości kabli, ale nie kosztem jakości.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 32  
    Tv ma wyjście audio optyczne, tak więc tu w grę wchodzi kabel optyczny.
    Natomiast nie każda mini-wieża ma wejście optyczne.
    Choć są takie np. niedrogi Denon m39 ok 1000zł, plus dwie kolumny podstawkowe ok 1200zł, klasyczny Pioneer P-1 za około 2300zł lub Marantz melody mcr510 ( ma jeszcze wi-fi, spotify, odtwarzacz plików )ok. 1500zł do tego dokupić fajne dwie nieduże markowe kolumny-monitory za 1200zł i ma to większe zastosowanie niż soundbar .
    Sounbar to w zasadzie tylko nagłośnienie audycji, pseudo efekt z mikro głośników i raczej nic więcej, no czasem jak droższy i z subem do filmów.
    Kupując odpowiednią mini-wieżę masz możliwości słuchania muzyki bez pośrednictwa telewizora, radio, pliki z pendriva, wifi i spotify( marantz) więc wygoda , większe możliwości i bardziej naturalny dźwięk.

• Poziom 26  
    Polk audio Magni-Fi będzie idealny do oglądania programów. Jako jedyny soundbar posiada dedykowane rozwiązanie pod przetwarzanie wokali.
  • Poziom 19  
    sokrato12 napisał:
    Czy ma ktoś może jakiś "typ", którego sam używa jako prostej konfiguracji domowej ?........... Zależy mi na jak najmniejszej ilości kabli, ale nie kosztem jakości.

Ja dźwięk z TV mam podłączony analogowo z wyjścia słuchawkowego do wzmacniacza stereo + kolumny. Możesz też kupić wieżę, ale zwróć uwagę czy ma wejście Aux/Video. Soundbar nie da takiej jakości dźwięku jak normalne stereo. Jeśli możesz wydać 3 tys. to najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłby wzmacniacz lub amplituner stereo za ok. 1000-1200zł a resztę wydać na dobre kolumny podstawkowe. W razie czego w przyszłości możesz to rozbudować do muzyki np. odtwarzacz CD. O jakości dźwięku najbardziej decydują kolumny.
  • Poziom 10  
    Miałem niedawno podobny dylemat, i rozwiązałem go tak:
    Konwerter DAC Fiio D3 - niedrogi a na wolfsonie - 150 zł
    Wzmacniacz analogowy Cambridge Audio A 640 - na znanym portalu aukcyjnym - 800zł, ale wzmacniacz możesz wybrać wedle upodobań. I zostaje Ci 2000 na kolumny, na pewno coś znajdziesz i w nowych i używanych.
    Ilość kabli bardzo mała (ze względu na małe rozmiary DAC może być za telewizorem), czyli teoretycznie masz 1 kabel RCA z TV do wzmacniacza i na tym koniec.
  • Poziom 9  
    Czyli odradzacie Soundbar'y ?
    Widzę że bardziej polecany jest wzmak/amplituner + kolumny?
    Chodzi o to że mam nie za dużo miejsca, więc skoro nie soundbar, to chyba opcja mini wieża będzie optymalna.

@Rms.pl- na czym polega to przetwarzanie wokali ?

Ta opcja z DAC mnie w sumie zainteresowała, bo nigdy nie myślałem o takiej opcji.
    Jakie kolumny kupiłeś @DeeJayMF do tego zestawu?
  • Poziom 32  
    sokrato12 to że DeeJayMF podoba się dobre, choć specyficzne brzmienie CAudio nie znaczy że Tobie przypadnie do gustu. Inna rzecz że to właśnie kolumny w największym stopniu odpowiadają za końcowe brzmienie i jedne grają tak, a inne zupełnie inaczej. To że lubisz np. zupę ogórkową, nie znaczy że polubisz flaki, czy zupę z papierka, lub rozwodniony kisiel, a różnice w kolumnach są właśnie takie.
  • Poziom 9  
    Po dobrym tygodniu w końcu jest trochę czasu żeby wrócić do tematu. Byłem u kolegi w domu, który ma Soundbar Samsunga (jakiś dostał z telewizorem, wartość ok 500 zł). Powiem że grał koszmarnie, płasko i przewalony dźwięk w dolnych . Ale poszedłem do sklepu posłuchać innych sprzętów tego typu i np ONKYO i polkAudio grały super ! Co do wieży, to chyba zrezygnuje, bo potrzebuję czegoś zwartego, małego, typowo do tv. Muzyki za bardzo nie słucham bez słuchawek :)
  • Poziom 9  
    A wiadomo gdzie można tego posłuchać ? @locoloco- miałeś może styczność z tym urządzeniem ? :)
  • Poziom 9  
    Słuchałem dziś tego Philipsa. No trzeba przyznać że gra bardzo dobrze choć mnie totalnie nie powalił - szczególnie patrząc na cenę.
    Muszę się trzymać ustalonej granicy, bo 500/800 zł nie wyczaruje niestety... a tak się plasują ceny -3500/3800, chyba że coś przeoczyłem i można gdzieś za 3tysie dorwać.

Póki co jestem zdecydowany na ONKYO LS-B50 bo kosztuje ok 2000-2300 zależnie od sklepu, ale muszę jeszcze posłuchać tego POLK MAGNI FI żeby mieć porównanie.
  • Poziom 8  
    Szukam jakiegoś sound bara, ale do 1000 złotych. Możecie mi coś polecić?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    stwierdziłem ,że nie ma co zwlekać i kupiłem sobie na zająca LS - B50 :) świetny sprzęt !
    Trochę się obawiałem, ale brzmi zawodowo !
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    @LOCOLOCO- a gdzie mogę go znaleźć w cenie do 1000 ? na ceneo stoją od 1300 w górę
  • Poziom 1