Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka hp 4+ - paski na wydruku grafiki

18 Maj 2005 22:02 1449 5
  • Poziom 11  
    dzien dobry

Sprawilem sobie ostatnio drukarke, fajnie pięknie ale podczas drukowania grafiki z programu graficznego (jakis jpg np. ) na wydruku widoczne są nieco jasniejsze poziome paseczki. Wygladają jakby w atramentówie konczyl sie tusz. nieco psuje mi to obraz całosci. człowiek od którego ją kupilem zarzeka się ze kartridz ma nowy beben i pełny toner ale sam juz nieiwme. Czy to jakas powazna wada?? Ostatnio paski sa mniej widoczne ale sa, nie jest to znow jakos straszne ale troche wkurza.
  • Poziom 27  
    Sprawdź na innym tonerze, stawiam, że ten który masz jest uszkodzony mimo zapewnień poprzedniego właściciela.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Najprawdopodobniej masz zabrudzony układ optyczny lasera.
  • Poziom 11  
    hmm

drukarkę kupilem od firmy zajmującej sie regeneracją tuszy wiec z reklamacją nie powinno byc probelmu. jezeli zas chodzi podpowiedz kolegi pawelzet.. to co i jak mam zrobic zeby sie przekonac ze to jest to i jak to usunąc??
  • Poziom 21  
    Trzeba zdjąć górną obudowę i wtedy zobaczysz listwę, pod którą jest lustro. Ja je czyszczę wacikiem zamoczonym w płynie do szyb. Później wycieram suchym wacikiem (waciki do uszu). Jeśli to nie pomoże, to pozostanie jeszcze odkręcenie pokrywy lasera i tą samą metodą wyczyszczenie całej optyki w środku.
  • Poziom 27  
    Niestety ale nie mogę się zgodzić z kolegą pawelzet. Zabrudzona optyka nie powoduje poziomych jasnych pasków, tylko pionowe. Druga sprawa to to, że po zdjęciu obudowy nie ma listwy z lusterkiem, gdyż w 4+ jest ono zabudowane w jednym całym module (tu kolega pomylił drukarki 4+ z 4L i 4P). Dlatego na początku sprawdziłbym toner.
    Pozdrawiam