Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Derbi Hunter 50 - Usterka gaźnika?

pppooo 11 Mar 2015 15:33 1695 5
    pppooo
    Level 16  
    Witam mam problem z gaźnikiem oryginalny był po tuningu małolatów porozwiercane dysze itd niestety nie do regeneracji. Po wymianie na inny nowy mam problem tego rodzaju że po wyregulowaniu go i dodaniu gazu na max silnik zaczyna się dusić i gaśnie próbowałem różnych kombinacji i jedyne co pomaga to zatkanie kanału powietrza w gaźniku po jego zatkaniu wszystko jest ok .
    Staszek49
    Level 35  
    Jeśli założyłeś nowy (sklepowy) gaźnik, to też trzeba go wyregulować, oczywiście na ciepłym silniku. Czy jesteś pewien, jaką w rzeczywistości ma poj. silnik, może "małolaty" przerobiły go np. na 80-tkę, a wówczas należy dać większe dysze. Opisane objawy pracy silnika mogą sugerować zbyt małą dawkę paliwa np. z winy za małych dysz w gaźniku, niskiego stanu paliwa w gaźniku, zatkanego filtra paliwa lub zbyt małego filtra. Sprawdź szczelność wężyków pomiędzy gaźnikiem a kranikiem podciśnieniowym.
    pppooo
    Level 16  
    Gaźnik był regulowany wielokrotnie na ciepłym silniku i nic to nie dało silnik jest oryginalny bez przeróbek gaźnik jest do 50 (chiński stosowany w rometach itp) wężyki są nowe paliwo ładnie leci pełnym wężykiem zatkałem na próbę ten kanał i maszyna pracuje na pełnym gazie podczas jazdy jest ok
    pppooo
    Level 16  
    Silnik 2t próbowałem wypiąć ssanie i dalej tak samo zatkanie kanału powietrza który podaje powietrze do dyszy poprawia sprawę tak że skuter wchodzi na wysokie obroty
    pppooo
    Level 16  
    Temat został rozwiązany połowicznie tzn kanał został trwale zaślepiony skuter śmiga świeca łądnie wypalona.