Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką drukarkę laserową kupić?

butla12345 11 Mar 2015 18:55 1998 10
  • #1 11 Mar 2015 18:55
    butla12345
    Poziom 10  

Witam.

Chcę kupić drukarkę laserową i w związku z tym mam kilka pytań.

1. W drukarce wymienia się toner (czarny proszek), bęben? I co jeszcze?
    2. Chyba lepiej, gdy bęben jest osobno i toner osobno niż razem?
    3. Czy listwy zbierające też się zużywają?
    4. W internecie wyczytałem że oprócz bębna są jeszcze jakieś wałki magnetyczne? Co to za wałki?
    5. Toner można samemu regenerować w każdej drukarce?
    6. Jaki jest koszt SAMODZIELNEJ regeneracji?
    7. Dowolny czarny proszek można wsypywać do tonera dowolnej firmy?
    8. Startowy toner (ten który dostajemy z nową drukarką) też można regenerować?

Jaką drukarkę kupić z tych najtańszych (200-300zł)?
    Najlepiej gdyby była łatwa i tania w regeneracji, miała osobny bęben (żeby nie wymieniać całego tonera w razie zużycia bębna), oraz nie miała chipów zliczających (chyba, że nie będą te chipy blokowały na dobre drukarki).

Pozdrawiam

-1 10
  • #2 11 Mar 2015 20:37
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

1) z reguły wymieniasz kartridż . W nim masz toner lub toner i bęben w zależności od producenta.
    2) to zależy ... Są przypadki gdzie bęben jest trwały a toner nie drogi i to sie opłaca do momentu wymiany bebna co czyni tą naprawę niemal nieopłacalną (np.Kyocera) Są tez takie drukarki gdzie toner nie jest drogi , bęben rownież ale zuzywa sie czesciej i tez trzeba go wymienić (np. Brother) a są takie gdzie masz all-in-one i za jednym ruchem wymieniasz wszystko (np. HP) i wcale nie musi to być drogo.
    Musisz to sobie przekalkulować co Ci sie bardziej opłaca i odnieść to do ceny drukarki.
    3) Tak , zużywają sie. Zwłaszcza listwa zbieraka na wałku magnetycznym.
    4) są to elementy zespołu nakładającego toner na bęben. Dzięki własciwosciom magnetycznym przenoszą cząsteczki tonera na bęben . Oprócz walka magnetycznego spotkasz jeszcze wałek PCR , czyli rolkę ładująca bęben. Ona tez sie zużywa po jakimś czasie .
    5) praktycznie tak , zależy jednak czy producent drukarki nie zabezpieczył jej tak że pomimo nasypania tonera i tak działa zabezpieczenie wymuszające zainstalowanie nowego , oryginalnego tonera. Dzieje sie tak dzięki "chipom" czyli takim elektronicznym licznikom wydruków . Po zliczeniu do zera blokują prace drukarki . Można takie chipy wymienić , obejść poprzez wgranie alternatywnego oprogramowania firmware lub niektóre można zresetować .
    6) to zależy od modelu i producenta oraz zastosowanego zabezpieczenia . Np. w HP które pomimo komunikatów o braku tonera nie blokujących pracy urządzenia koszt to kilka złotych (Lj P1102) .W większych kartridżach wyjdzie proporcjonalnie drożej ponieważ wsypać trzeba więcej proszku .
    7) NIE !!! Bywają w ramach jednego producenta tzw. tonery uniwersalne ale lepiej kupić toner DEDYKOWANY do danego modelu. Poza tym toner z HP nie pójdzie w Samsungu lub Lexmarku. Każdy producent ma swoje tonery i często rożne modele danego producenta tez mogą sie różnic składem chemicznym proszku. To że i ten i ten jest czarny nie swiadczy o tym że będzie pasował . Wiesz olej napedowy i benzyna to tez paliwo ... Na dieslu jednak benzyniakiem nie pojeździsz ;)
    8) tak , startowe tez sie nadają . Maja one z reguły mniejsza wydajność . Trzeba je będzie po prostu cześciej sypać i to wszystko :)

Jeżeli chcesz bez blokad z bajecznie prostym ładowaniem polecam HP LJ P1102 lub P1102w z wi-fi . Kartridż super prosty i tani w regeneracj a komunikat o braku tonera wyłączasz z poziomu sterownika.

C.

1
  • #3 11 Mar 2015 21:21
    suri1986
    Poziom 23  

Ogólnie jest podobny temat równolegle prowadzony. Zastanawiam się jak dużo będziesz drukować, skoro tak dobrze przygotowujesz się do tematu. Bo jak to na domowe użytkowanie, to zbyt duże przygotowania. Jak planujesz drukować po kilka tysięcy miesięcznie to zbyt mało inormacji podajesz i dobór drukarki jest utrudniony.

0
  • #4 12 Mar 2015 16:09
    butla12345
    Poziom 10  

OK, dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

Są modele brothera bez chipów i innych zabezpieczeń, bądź takie które można łatwo obejść?
    Podobno tonery w brotherach są wydajniejsze niż w HP?

0
  • #5 12 Mar 2015 16:58
    copyman

Tylko w Brotherze masz bęben osobno a te nowe modele z najniższej półki wydajnością tonera nie grzeszą ...

C.

0
  • #6 13 Mar 2015 21:48
    butla12345
    Poziom 10  

To chyba nie jest jakaś wielka przeszkoda że osobno? Jaka jest jego trwałość i koszt wymiany?

0
  • #7 13 Mar 2015 22:39
    copyman

Poszukaj po modelu który Cie interesuje . Jest wiele typów zespołów bebna do Brothera i występują w zależności od modelu. Poszukaj w sklepach internetowych.

C.

0
  • #10 04 Lip 2015 18:46
    tymkan
    Poziom 2  

Czyli jednak drukarki HP mogą być dobre. Kiedy ja jedną z nich użytkowałam, ale było to kilka lat temu, to często komputer jej nie ‘rozpoznawał’, drukowała w odcieniu jednego koloru i w końcu zamilkła na dobre. Aczkolwiek na początku wydawało się, że będzie działać poprawnie.

-1
  • #11 06 Lip 2015 15:06
    Marcinj2
    Poziom 15  

Jak na razie z HP 1102W jestem zadowolony.
    Mam druga kolorową HP Office Jet 6000, atramentowa kolorowa.
    Na początku (ok 1,5 roku) było ok. Później zaczęły się problemy z głowicą.
    I żeby było dziwniej drukowała dobrze, ko0ńczył się tusz. Włożyłem nowe oryginalne tusze i już nie ruszyła. Zawsze pomagało rozebranie jej wyczyszczenie wszystkich styków, rurek itd. Po złożeniu znów działała.

-1