Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner do użytku domowego - jaki kupić?

11 Mar 2015 19:14 3801 6
  • Poziom 19  
    Witam

Rozglądam się za skanerem do domu.
    Interesuje mnie typowo sam skaner, a nie urządzenie wielofunkcyjne.

Obciążenie:
    ok 5~10 stron dziennie, oczywiście średnio, czyli dziś nic, jutro nic, pojutrze np 35 stron.
    jest to wstępne założenie, podejrzewam że wzrośnie do ok 20 stron / dzień

Materiał obrabiany:
    Przede wszystkim wszelkiego rodzaju dokumenty, rzadziej gazety, sporadycznie zdjęcia, innych historii nie przewiduję...

Skaner potrzebuję głownie po to,a by tony papierologi zamienić na wersję elektroniczną, podejrzewam, że sporo przemielone zostanie przez OCR-a.

Wymagania specjalne:
    - złącze USB -> rewelacje jeżeli skaner miałby złącze USB, które rozwiązuje sprawę np. szybkiego zeskanowanie czegoś na pen-drive bez potrzeby włączanie komputera, lub możliwość skanu na dysk sieciowy etc, ale port USB do podpięcia PEN-a 100% wystarcza.
    - dołączony do oprogramowania OCR, z tego co się rozejrzałem najczęściej w lepszych sprzętach jest Abby Fine Reader, który ma raczej dobre opinie.

Budżet:
    jak wiadomo nie ma nic za darmo, ale zaznaczam że sprzęt do domu, więc bez armaty na komara.
    Podsumowując: 1 000 PLN
  • Poziom 25  
    Canon 4400F taki kupiłem kilka lat temu i nie żałuję. Testowałem wcześniej kilku innych marek, ale było albo wolno, albo jakieś zwiechy.
    Marka znana i sprawdzona. Dzisiejsze modele na pewno dadzą satysfakcję:)
  • Poziom 32  
    czarny_alibaba napisał:
    Hewlett-Packard Scanjet 300

Jest to skaner CIS,a do książek lepiej wybrać CCD - jeśli specyfikacja nie kłamie, to powyższy Epson jest CCD.

onepiotr napisał:
    taki kupiłem kilka lat temu i nie żałuję.

Ja mam ok. 16 letnią Agfę 1236U i ok. 12 letniego Plustka UT16 - jestem bardzo zadowolony z nich. Jednak leżą w szafie, ale czasem korzystam - wymóg - WinXP :-)
    Wolę skaner z ADF, wygoda :-)

Jeśli zamierzasz sporo skanować pojedyńczych kartek, to zastanów się nad skanerem z ADF - np. hp 5590, czy 7650 - używane po ok 250zł na all... widziałem.

Jeśli jednak rozważasz tylko nowe i będziesz również skanował książki, to szukaj skanera CCD. A ten Epson powinien być dobrym wyborem.
  • Poziom 17  
    Posiadam drukarkę HP1102w i do tego planuje kupić skaner(skaner ma być nowy)!

Skaner będzie potrzebny do użytku domowego - zwykłego skanowania,kopiowania dokumentów
    oraz
    (czasami może być przydatny do skanowania książki do szkoły ale nie jest to aż tak ważne) :!:

Jaki skaner polecacie aby nie przepłacać

HP Scanjet G3110 Photo Scanner c.ok 380zł
    HP Scanjet 300 cena ok290zł (Ponoć ma możliwość przesyłania skanów do druku na drukarkach HP)

Skaner Canon Lide 220 cena ok 320zł

Epson Perfection V37 cena 350zł
    Skaner EPSON Perfection V370 Photo cena 430zł

możecie coś zasugerować i pomóc w wyborze?
  • Poziom 19  
    Z braku wiedzy i braku alternatyw, kupno odroczone na bliżej nie znany termin niestety.