Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka,Whirlpool ADG 789 - gotuje wodę

11 Mar 2015 19:24 4230 8
  • Poziom 11  
    Numer serwisowy 851107910000.
    Zmywarka ma już 7 lat. Kilka miesięcy temu padła pompa myjąca, wymieniłem ją.
    Teraz gotuje wodę. Myślałem, że to spryskiwacz obija się o naczynia gdy się kręci a to jest taki dźwięk bulgotania wody w grzałce. Wymieniłem czujnik NTC (w czerwonym kółku, bez poprawy.

Nawet na płukaniu wstępnym 15min woda jest gorąca i para bucha po otwarciu drzwi. Inne programy również przechodzą do końca z tym, że woda się bardzo nagrzewa. Popękały mi szklanki w ostatnim myciu, niby na 55 stopni.
    Chciałbym ją jeszcze zreanimować bo dopiero co popłynąłem na tej pompie, a tu znowu coś z innej mańki.
    Proszę o jakaś poradę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Sprawdź przekaźnik grzałki na module czy styki mu się nie skleiły, omomierzem spiralę grzałki czy nie ma przebicia do swojej metalowej obudowy, przewody grzałki czy nie są przetarte i dotykają miedzią do metalowej obudowy.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    robertus00 napisał:
    Teraz gotuje wodę
    Sprawdź, czy zmywarka od razu po włączeniu wyłącznikiem sieciowym nie pobiera sporo energii. Możesz posiłkować się licznikiem zużywanego przez dom prądu, a jeśli jest elektroniczny, to już całkiem jest to proste.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za rady.
    Po kolei. Dobrałem się do płytki sterującej
    Zmywarka,Whirlpool ADG 789 - gotuje wodę Zmywarka,Whirlpool ADG 789 - gotuje wodę

Zmierzyłem omomierzem między nóżkami 1-3 i wyszło, że jest przejście.
    Wydaje mi się, że powinno byc normalnie otwarte?

Edit. Wylutowałem przekaźnik i rozcialem obudowę. Faktycznie styki były zgrzane. lekko dotknąłem i styk odskoczył. Przeczyściłem styki i zamontowałem na płytce.
    To oczywiście tylko do testowego mycia, Wymienię go na nowy.
  • Poziom 11  
    Ciąg dalszy testów. Padło więc na przekaźnik. Testowe mycia na regenerowanym przekaźniku przebiegły normalnie. Wymieniłem więc przekaźnik na identyczny.

Pierwsze dwa mycia przeszły idealnie potem znowu grzałka zaczęła grzać non stop. Okazało się, że znowu styki w przekaźniku się przykleiły. Rozkleiłem je. Teraz za to w pierwszym momencie jak załącza się przekaźnik to się wzbudza i słychać jak drga tak z 10 sekund. Potem cichnie i już działa normalnie. Grzałka grzeje wodę kiedy trzeba i nie przegrzewa wody.

I teraz nie wiem, czy kupiłem wadliwy przekaźnik czy może coś jeszcze szwankuje.

Przy okazji udało mi się zdobyć instrukcje serwisową, może komuś się przyda.
  • Specjalista AGD
    robertus00 napisał:
    Teraz za to w pierwszym momencie jak załącza się przekaźnik to się wzbudza i słychać jak drga tak z 10 sekund. Potem cichnie i już działa normalnie.
    Nieprawidłowe, uszkodzone zasilanie +12V na module, dobry elektronik powinien sobie z tym poradzić.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Możliwe, że C2 i C5 dogorywają.
  • Poziom 11  
    Przypominacz mi maila wysłał, więc raportuję się. :) Testy trwają. Wymieniłem jeszcze raz przekaźnik i kondensatory elektrolityczne. Na razie robię mycia ze zdjętymi drzwiami i zdjętym poszyciem przednim. Mycia są bezbłędne i chyba niedługo będę mógł napisać, że się udało, odpukać.
  • Poziom 11  
    Raportuję, że zmywarka zyskała drugie życie, dzięki tej wymianie. Serdecznie dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.